Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mennyi pénzt illik (vagy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyi pénzt illik (vagy szokás) adni nászajándékba?

Figyelt kérdés
Már elég régen voltunk sajnos esküvőn, és érdekelne, hogy ajándékba mennyi pénzt adnak manapság, illetve menyasszonyi táncra.
2011. okt. 6. 12:44
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
89%

13:00-nak!


gondolom te jól szituált családból származol ha így gondolkodsz.

DE egyszerűen sokan nem tehetik meg,hogy 10ezernél többet dobjanak bele. Az én esküvőmön is volt aki 100ezret és volt aki csak 5ezret dobott bele.sejtem,hogy ki volt az,és egyáltalán nem akadtam ki ezen,mert tudtam,hogy ennyi telik neki rá és örültem,hogy ott volt.

2011. okt. 6. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
87%

Ami nem terheli meg a család költségvetését.

A mi esküvőnkön,volt,aki egymaga 60ezret hozott,és volt négytagú család,aki 5000,de szívem szerint visszaadtam volna,hiszen direkt nem kértünk ajándékot,és tudom,hogy őket ez is hazavágta néhány hónapra.

Azzal pedig nem értek egyet,hogy nászajándékból vissza kell jönnie a lagzi árának.Mindenki akkora esküvőt rendezzen,amekkorát ki tud fizetni.

2011. okt. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 eric_one ***** válasza:
69%
nem mondanám hogy jól szituált, de fentebb már a mértékről kifejtettem véleményemet..
2011. okt. 6. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
86%

eric_one!

nem neked írtam:hogy:"gondolom,jól sziluált családból származol"-hanem a 13:00.-nak!


veled teljesen egyet értek!

2011. okt. 6. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat!!

Én 20 ezerre gondoltam, akkor ez így talán átlagos, és nem sértő.

2011. okt. 6. 13:43
 16/31 anonim ***** válasza:
47%

13.00


Igen, jól szituált családból származom. Ha egy minimárbérből élő család már annak számít:)


De akkor is, az illem ,az illem. Általában a lakodalmakra időben kiküldik a meghívót, ha pedig közeli rokon, vagy barát, már egy évvel előtte lehet tudni, hogy lagzi lesz, és havi 5 ezerjével is el lehet kezdeni gyűjteni.


Ha kevés pénzt tudnék adni, inkább időben szólnék, hogy nem leszek ott a vacsorán, csak a szertartáson, s úgy rendeljék az étteremben az ételt.

2011. okt. 6. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
100%

Amikor egyedül mentem barátok lagzijába, 20ezret vittem magammal.

Most 2 bébivel lemondtam egy baráti meghívást, mert 100 fölé ment volna, ha mindent beleszámolok (ahogy már írta valaki korábban, ajándék, ruha nekünk, hogy az alkalomhoz illően nézzünk ki, utazás), ők megértőek voltak, nem lett belőle harag.

2011. okt. 6. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 A kérdező kommentje:
Azzal nem igazán értek egyet, hogy nekünk kéne kifizetni a vacsi árát, hisz ha meghívnak vendégnek, az azt jelenti, hogy a meghívó fizet. Pl. ha meghívlak egy sörre, akkor azt én fizetem, az más kérdés, hogy vissza hívsz-e :)
2011. okt. 6. 13:49
 19/31 anonim ***** válasza:
96%

"Üdvözlettel: Dr. Rublencik Zsolt PhD"


Ezt miért kell így kihangsúlyozni? Attól, hogy valaki elvégez egy egyetemet, végez mindenféle kutatást, és azon az egy szakterületen kiemelkedő, majd felveszik PhD-ra, attól még nem 100% hogy az élet többi területén is minden úgy van, ahogy ő gondolja..

Inkább szánalmas megemlíteni, pláne ilyen helyen XD

Üdv: Cserepes Virág

titkárnő

2011. okt. 6. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
45%

"Azzal nem igazán értek egyet, hogy nekünk kéne kifizetni a vacsi árát, hisz ha meghívnak vendégnek, az azt jelenti, hogy a meghívó fizet"


Felénk mindenki tudja, íratlan szabály, hogy minimum azt illik visszaadni, amennyibe az én ellátásom került. Mégse legyen már a buli veszteséges a párnak..

Már bocs, de ehhez nem sok ész kell.

2011. okt. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!