Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mennyi pénzt illik (vagy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyi pénzt illik (vagy szokás) adni nászajándékba?

Figyelt kérdés
Már elég régen voltunk sajnos esküvőn, és érdekelne, hogy ajándékba mennyi pénzt adnak manapság, illetve menyasszonyi táncra.
2011. okt. 6. 12:44
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
76%
hát én meg nem vártam el az esküvőmön,hogy mindenki min.10ezer/fő dobjon pénzt,meg ez mellé még ajándékot is adjon.
2011. okt. 6. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
55%
Minimum a kajád árát, plusz valamennyi. Fejenként legkevesebb 12-15 ezer forint, attól is függően, hogy hol tartják az esküvőt( egy falusi, sátras lagzira kevesebbet adok, mint városon, egy elegáns étteremben)
2011. okt. 6. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
32%

13:54


Teljesen igaza van.


Üdv: Rublencik Zsoltika

2011. okt. 6. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 A kérdező kommentje:

"Már bocs, de ehhez nem sok ész kell."


Nem ész, hanem felfogás kérdése!

Anno mikor nekünk volt esküvőnk, eszembe se jutott ilyen, hogy a vendégek összedobott pénzéből fizessük a vacsorát!

És aki ajándékot ad, az ne is vacsorázzon, mert nem anyagilag járul hozzá? Ez már milyen felfogás?


A lakodalom arról szól, hogy együtt a család, rokonság, barátok megünneplik az ifjú pár egybekelését, nem pedig arról, hogy a pár azt lesse, kitől mennyit kap, hogy abból állják a vacsit, a vendég meg csak 'zabálni' megy oda! Az ilyen ne is tartson lakodalmat.

2011. okt. 6. 14:33
 25/31 anonim ***** válasza:
95%
Hát, ez nagyban függ az ifjú pártól is. Mi most nyáron két gazdag család elkényeztetett fiataljainak az esküvőjén voltunk. Jól állunk anyagilag a férjemmel, meg hát közeli rokonok, ki akartunk tenni magunkért, adtunk 150ezret. Mondom, ezzel nem adtunk erőnkön felül, de azért a mai világban soknak számít. Szerintünk. Az boldog pár csak egy random köszönő kör-emaillel dobott meg utána, picit csodálkoztam, de mondom ők tudják, meg hát pénzről nem illik beszélni ugye... Később megtudtam, hogy többen 200felett adtak, egyvalaki pedig igazán nem aprózta el: adott félmilliót. Na, akkor esett le, hogy miért volt olyan kis kimért velünk, nyilván kevesellte amit kapott. Azt akarom ezzel mondani, hogy ha olyan pénzéhesebb fajta a pár, akkor mindegy mennyit adsz, az úgysem lesz elég, ha viszont tényleg azért hívnak meg, hogy együtt örüljetek velük, akkor 20ezer/fő bőven elég lesz.
2011. okt. 6. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 A kérdező kommentje:

A válasz megírásának időpontja: ma 14:43

Köszönöm! Teljesen igazad van!

2011. okt. 6. 14:48
 27/31 anonim ***** válasza:
75%

Ezt esküszöm nem értem, hogy milyen dolog ez, hogy ki KELL fizetned a vacsora árát.

Annyit adjon mindenki, amennyit jószívvel adni tud.

Nem azt kell nézni, hogy Kovácsék kevesebbet adtak, mint amennyit megettek.

Milyen dolog már ez?

Az esküvő elvileg két ember szerelméről szól, aminek a násznép együtt örül.

Nem pedig egy adok-kapok üzleti tranzakció.

2011. okt. 6. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
68%

Nos én két hét múlva megyek esküvőre, a bátyámnak lesz, én leszek a tanúja. Bunkóság, vagy nem, fogalmam sincs, de 10 ezer ft-ot tudunk nekik adni, mert 600 km-et utazunk hárman...

Bibi 21/L

2011. okt. 7. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
85%

bibi vagyok ismét :D nos, egyébként meg kérdeztem, hogy van e valamire szükségük,és annyit kaptam meg válaszként bátyámtól is és sógornőmtől is, hogy nem kérnek senkitől semmit, pénzt sem, ajándékot sem, nekik bőven elég, ha ott leszünk. Ha valaki meg nagyon adni akar, akkor ne verje magát költségekbe,mert a mai világba... szóval szerintem tudakold meg Te is, hogy szeretnének e nászajándékba valamit,mert ha igen, akkor felesleges még plusz tízezrekbe verned magad... most már tényleg ennyi voltam:D

Bibi

2011. okt. 7. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 A kérdező kommentje:

Köszi Bibi! :)

És érezzétek jól magatokat! :)

2011. okt. 8. 21:27
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!