Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » így meg lehet oldani a polgárit?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

így meg lehet oldani a polgárit?

Figyelt kérdés

szóval, egyrészt, hogy olcsóbb legyen, másrészt, mert nagyon nem vagyok jóba az anyakönyvvezetőnkkel, és nincs kedvem az esküvőn őt hallgatni, meg lehet azt csinálni, hogy az anyakönyvet aláírjuk az esküvő előtt valamikor, az esküvőn meg a templomi szertartás után, a vacsi helyszínén felkérnénk/megbíznánk valakit, hogy mondja el azt a szöveget, amit az anyakönyvvezető szokott rendes, hosszú szertartás esetén, aláírunk egy "általunk készített" anyakönyvet, szóval, mintha akkor zajlana a szertartás...? csinált már ilyet valaki?


szerintetek megvalósítható ötlet?

És meg lehet szerezni valahonnan azt a szöveget, amit az anyakönyvvezető szokott mondani? Szülőköszöntéssel, mindennel együtt


2011. okt. 16. 13:20
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
miért nem kéritek meg az anyakönyvvezetőt, hogy a templomban adjon össze vagy a vacsi helyszínén? annak több értelme lenne
2011. okt. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
92%

El sem tudom képzelni, mi lehet a problémád az anyakönyvvezetővel... 8-[


1./ Menjetek másik kerületbe, másik házasságkötő-terembe, vagy másik városba megtartani az esküvőt...


2./ A polgári esküvőre ne hívjatok meg vendégeket, csak a tanúkat... (Olyan nincs, hogy szertartás nélkül csak aláírtok esküvő előtt)...


3./ Olyat nem lehet csinálni, hogy "valaki" eljátssza az anyakönyvvezetőt és "általatok készített" anyakönyvet írtok alá, mintha az lenne a hivatalos... EZ CSALÁS!...


4./ Minden önkormányzatnál van olyan lehetőség, hogy általatok választott helyszínre kimegy az anyakönyvvezető és ott ad össze (megfelelő díjazásért)...

Szerintem ilyen esetben megválaszthatjátok, ki legyen az anyakönyvvezető (nem csak 1 van belőle)!...

2011. okt. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
az anyakönyv hivatalos szerződés kell hozzá az anyakönyv vezető!!!! nem tudod őt ki hagyni ő érvényesít!! remélem érted ,hogy mire akarok ki lyukadni ő viszont úgy hitelesít ahogy akar!!!
2011. okt. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

na szóval akkor nem jól fejeztem ki, hogy mit akarok.


az esküvő előtti napokra valamikor bejelentkeznénk az anyakönyvvezetőhöz, mi meg a két tanu, ami ugye így ingyenes, kb 10 perc és házasok vagyunk.


viszont, hogy ne maradjon ki a Nagy Napon a polgári rész, meg a szülőköszöntés, pezsgőzés a vendégekkel, csinálnánk egy nem hivatalos részt, ahol valakit megkérnénk, hogy mondjon egy szép szöveget, gyűrűhúzás, szülőköszöntés, aláírás-vagyis egy sima szépen csomagolt füzetbe "aláírnánk" hogy meglegyen minden formális rész. A vendégek nem is tudnák feltétlenül, hogy nem rendes polgári ceremónia, csak imitáljuk.


nem akarok csalni meg ilyesmi...


az anyakönyvvezető csajszi meg a párom exe, és elég viharos kapcsolatuk volt...

na, de ezt nem részletezem...


plusz megkérdeztem, és az 'ismertségnek hála' gondolom, 220E Ft lenne, hogy kihozzák a hivatalból (ahova be sem férünk 100an...-.-")

2011. okt. 16. 13:45
 5/24 anonim ***** válasza:
Szia! Persze, hogy lehet így, végül is előtte pár nappal össze házasodtok. Hát nem tudom ez mennyire fel a násznéppel, előbb utóbb megtudnák.
2011. okt. 16. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
nem a násznép átverése a lényeg tulajdonképp, csak hogy meglegyen ez is :)
2011. okt. 16. 13:51
 7/24 anonim ***** válasza:

Muszáj ehhez az önkormányzathoz mennetek esküvőre?!...

Szomszéd kerület, város?...


Én pl. Bp-en születtem, férjem Pomázon lakott, az esküvőnk meg Szentendrén volt!... :-))


Nálunk is voltak vagy 80-100-an az anyakönyvi hivatalban, remekül elfértek!...

2011. okt. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de ezt elég nagy butaságnak tartom, hogy pusztán a vőlegényed exe miatt kihagynátok egy életreszóló szertartást az életetekből, ami a szüleiteknek és a rokonaitoknak is életreszóló lenne?!...


Manapság már a polgári szertartásokat is nagyon színvonalasan rendezik...


Képesek lennétek ezt egy eljátszott színjátékkal pótolni (az már nem lesz ugyanaz!)...


Ha a vacsorára van pénz, egyházi cécóra van pénz, akkor nehezen hiszem, hogy a polgári esküvőre ne lenne 10-20 ezer forint... :-((


Szerintem ha ezt az ötletedet elmondod a vőlegényednek, szüleidnek, biztosan ki fognak akadni!...

2011. okt. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
ha a párod exe, akkor kérjetek fel másik anyakönyvvezetőt és kész
2011. okt. 16. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

páromnak kifejezetten tetszik az ötlet.


meg nekem is...akkor tényleg minden úgy lenne, ahogy mi szeretnénk, szöveg, fogadalmak....


ennyire rossz

2011. okt. 16. 14:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!