Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Hol lehet úgy összeházasodni,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hol lehet úgy összeházasodni, hogy nem kell kivárni a 30-napot és van valahol olyan hogy nem hétvégén van az esküvő?

Figyelt kérdés
Régóta együtt vagyunk,igazából nekünk mindegy lenne hogy össze vagyunk-e házasodva vagy nem.De a párom kint dolgozik külföldön és ha össze lennénk házasodva nem vonnának le annyi pénzt,mint most.Itt nálunk csak hétvégén adnak össze 30 nap után.Máshol is ez a helyzet,vagy ez városonként változik?Nem értem,hogy mért nem adnak össze minket hétköznap?
2009. máj. 8. 12:50
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Mi Hódmezővásárhelyen házasodtunk és szerdai napon, mert akkor volt ingyenes, hétvégén pedig fizetős lett volna. viszont a 30 napot nekünk is ki kellett várnunk.
2009. máj. 8. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk nem kellett kivárni a 30 napot. Én is azt gondoltam, hogy így kell, aztán pont az anyakönyvi hivatalban mondták, hogy van olyan, hogy osztályvezetői engedéllyel (+2000 Ft illetékbélyeg a kérvényre!) esküdjünk, és akkor nem kell kivárnunk a 30 napos határidőt.

(ugyanis nagy pocikám volt már és addigra döntöttem el, hogy mégis férjhez megyek a páromhoz, de már félő volt, hogy kórházba kerülök. Úgyhogy indoklásba beírtuk a baba születést, de lehet mást is, pl. a külföldi munkavállalást is szerintem).

A legjobb, ha bementek az anyakönyvi hivatalba, ott elmondják részletesen. (Nem volt rá formanyomtatvány, csak pár sorba le kellett írni, hogy kik vagyunk, név, adatok, mit kérünk, miért+ illetékbélyeg)És már ajánlották is az időpontokat. Ezek viszont kivétel nélkül szombati napokon voltak, de mi kisvárosban lakunk, itt csak ekkor esketnek.

2009. máj. 8. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Mi is kisvárosban lakunk és pont ma beszéltem az anyakönyvvezetővel aki még jól le is ba@ott hogy mit képzelek én hogy csak úgy odaadja a papírt és kész!!!Ennek megvan a szertartása!!!!És csak szombat jöhet szóba.
2009. máj. 8. 13:04
 4/24 A kérdező kommentje:
És itt még azt se mondta hogy esetleg ez miatt lehetne hamarabb,holott mondtam neki miért kell!
2009. máj. 8. 13:06
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld meg így: Kérem, segítségre lenne szükségem, mert.... és elmondod az indokaid. Ha így kezdesz egy mondatot, sokkal többen segítenek, mint ha reklamálsz, veszekszel. Máshol nem adhatnak össze hét közben? Kérdezd meg. Tudod: Segítene nekünk?
2009. máj. 8. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

"Az anyakönyvvezető a házasságkötés időpontját a házasságkötési szándék bejelentését követő 30 napon túli időpontra tűzi ki. Ennél hamarabb csak a jegyző felmentése esetén lehet házasságot kötni."


Tehát írjatok egy kérvényt, amiben vázoljátok a helyzeteteket, és kéritek, hogy a 30 napos határidőtől tekintsenek el.

2009. máj. 8. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Valószínű az lesz hogy kérvényezzük majd a jegyzőnél.De ha találok olyan települést ahol esetleg összeadnak hétközben is,csak nem tudom hogy nem baj ha nem oda vagyunk bejelentve lakcím szerint?
2009. máj. 8. 13:45
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Ha a parod nem tud hetvegen itthon lenni, akkor irjal a jegyzonek!!! hogy szeretnetek hetkoznap osszehazasodni, mivel a parod kulfoldon dolgozik.

Ne az anyakonyvvezetonek irjal, hanem a jegyzonek.

Esetleg valakit kerjel meg, segitse megfogalmazni neked a levelet hogy tuti elfogadjak, es engedjek a hetkoznapi eskuvot!

2009. máj. 8. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Tényleg ez jó ötlet!:):)Eddig ez nem jutott eszembe,csak ezen vagyok még mindig kiakadva,hogy hogy leteremtett ez a nő.Ezek után nála esküdni,sem túl szerencsés!!!
2009. máj. 8. 13:49
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Las Vegas? :D
2009. máj. 8. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!