Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Kórházba csak családtagot...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kórházba csak családtagot engednek be? Mint házassági érv?

Figyelt kérdés

Házas vagyok, de nem vettem fel a férjem nevét. Szerencsére még nem próbáltuk ki, de ő egészségügyi területen dolgozik és mondta, hogy bemondásra megy.


Egyébként egy baleset után hogy történne a gyakorlatban? Házassági anyakönyvi kivonattal a hónom alatt kellene bemennem? Vagy neki hozzám?


Szóval, amikor érvként elhangzik a házasság mellett, hogy a kórházban csak így vannak jogai látogatóként az embernek - akkor kérdezem, hogy miként ellenőrzik, hogy tényleg házastárs-e, aki annak mondja magát?


Legalábbis én nem hordom magammal az anyakönyvet...


2011. nov. 9. 22:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%
A kutya sem kérdezi, sehol sem. Honnajt veszel ilyent. Te éppugy meglátogathatod a barátnődet, bármelyik rokonodat, akár a szomszédasszonyt is. Vagy az ellenségedet. Ha a beteg nem tiltakozik, azt látogatsz, akit akarsz.
2011. nov. 9. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Pontosítok: állítólag felvilágosítást az állapotáról (persze nem egy sima lábtörésről vagy fertőző betegség miatti megfigyelésről beszélek) csak rokonnak adnak.

De ismét, ki és hogyan ellenőrzi, hogy rokon-e valaki?


Ha hozzám bejönne egy ránézésre 20-30 évvel idősebb férfi és azt mondaná, hogy az apám, azt se ellenőriznék. A felnőtt gyerekek születési anyakönyvi kivonata se szokott kéznél lenni.

2011. nov. 9. 23:02
 3/11 anonim ***** válasza:
76%
Ha nem veszed fel a nevét, attólmég közeli hozzátartozó vagy. Azt nem tudom hogy papírt kérnek-e róla, de biztos megoldják valahogy
2011. nov. 9. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Én tudom, hogy közeli hozzátartozó vagyok. De a kórház honnan tudja? Hazaküldenek a dokumentumokért?


Sok helyen olvastam ezt az érvet és szerintem megalapozatlan.

2011. nov. 9. 23:08
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez papíron így van, a gyakorlatban meg úgy, hogy igen, egy nálad 30 évvel idősebb pasi, ha azt mondja, hogy az apád, beengedik.


Egy hetet feküdtem intenzíven 17 éves koromban, a család barátja a nagynénémnek hazudta magát, hogy meglátogathasson. Amíg telefonált, és őszinte volt, lerázták, személyesen, bemondásra nagynéni: mehet.

2011. nov. 9. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Én amikor befeküdtem a kórházba, megkérdezték, kinek adható ki rólam információ. Kérték, írjak nekik egy listát, telefonszámokkal. Odaadtam nekik anyukám, meg a párom számát, mondván, hogy őket bármikor lehet értesíteni, ha baj van, alapból meg bárkinek ki adható rólam információ - ugyan ki kérdezősködne utánam feleslegesen?


A tárcámba is hordok egy kis kártyát a párom, és az anyukám számával, így ha bármi történik, van kit értesíteni.

2011. nov. 10. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom hogy ellenőrzik, de én hülye mód mikor a páromat bevittem a kórházba (jegyesek voltunk) megmondtam hogy még nem vagyok a felesége, onnantól kezdve egy szót nem tudtam senkiből kihúzni. Szerintem pofátlanul hazudni kell!
2011. nov. 10. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is mindig azt szoktam hazudni (pl úgyintézésnél), hogy a felesége vagyok (pedig még nem). Senki nem ellenőrzi. Amikor még az igazat mondtam, elküldtek a fenébe...
2011. nov. 10. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Látogatni bárki látogathat. Információt viszont csak annak adnak ki, akit a beteg papíron megnevez.
2011. nov. 10. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Kedves Kérdező! Az elmúlt egy hónap leforgása alatt háromszor voltam kóházban és műtéteim is voltak. Két különböző kórházban feküdtem. Saját szobát kértem, így bárki és bármikor látogathatott. Még késő este is voltak bent nálam, de se az orvosok, se az ápolók nem mondák azt, hogy már a látogatási idő lejárt. Tőlük sem kérdezte senki, hogy kihez jöttek. Ma már nincs látogatási idő, úgy mint régen. Azt viszont megkérdezik, hogyha van valami baj, akkor kit értesítsenek. Ez lehet bárki. Szülő, férj, jegyes, élettárs, barát, barátnő, stb. Több embernek is megadhatod a telefonszámát. És felteszik még az a kérdést is, hogyha betelefonál valaki a kórházban, akkor adhatnak-e felvilágosítást az illetőnek vagy sem. Ilyenkor vagy azt mondod, hogy senkinek és ezt be is tartják, vagy pedig megmondod, azokat a neveket, akik kaphatnak tájékoztatást. (Budapesten voltam a kórházakban.) Egyszóval nem kell se hazudoznod, sem papírokat magaddal vinned. :-)
2011. nov. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!