Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Rendezzünk most szerény...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Rendezzünk most szerény esküvőt, vagy inkább várjunk vele, amíg lesz pénzünk nagyobb lagzira?

Figyelt kérdés
Párommal több mint 7 éve vagyunk együtt. Már évekkel ezelőtt eldöntöttük, hogy szeretnénk összeházasodni, ennek egyetlen akadálya van: az anyagiak. Páromnak előző házasságából 3 gyermeke van, és két éve született közös gyermekünk is, szóval 4 lurkóról kell gondoskodnunk. Valamint 3 éve a válság miatt a mi anyagi helyzetünk is alaposan megrendült, most kezdünk talpra állni, de még mindig hatalmas az adósságunk. Szeretnénk az esküvőnek megadni a módját, de az alsó hangon is minimum fél, de inkább 1millió Ft. lenne. Vagy kompromisszumot kötünk, és néhány ember részvételével "lezavarunk" egy polgári esküvőt. Butaság talán, de minden nőnek az az álma, hogy szép esküvője legyen, másrészről viszont lehet, hogy erre még hosszú évekig nem lesz pénzünk (már ha egyáltalán valaha). :) Szóval szerintetek? Szerény esküvő most, vagy nagyobb lagzi valamikor?
2011. dec. 11. 11:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%
Én nem látom értelmét annak, hogy milliókat kidobsz az ablakon, arra hogy megetess pár száz embert, akik meg röhögnek a markukban. Én rendeznék egy nagyon szolid polgári esküvőt, hívnék 10-20 embert és a maradék pénzből elmennék a szerelmemmel a Kanári-szigetekre így télen újévre...
2011. dec. 11. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
40%
Mi ugyanebben a helyzetben vagyunk. Arra jutottunk, hogy várunk. A papír ráér, de szeretnénk egy nagy bulit tartani. Ha nem sürgős a papír, akkor szerintem érdemes várni.
2011. dec. 11. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
A ti esetetekben célszerű megtartani azonnal az esküvőt. A parádés álomról könnyen le lehet mondani a körülményeiteket ismerve. Az eskövő egy olyan dolog, amit nem érdemes, nem szabad elodázni. Tehát: szerény esküvőt, most! Sok boldogságot!
2011. dec. 11. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi megtehettuk volna,hogy nagy paradet csapunk,fiatalok is vagyunk(22,30) meg sem tettuk! Nekunk nem a papir a fontos, hanem,hogy felvallaljuk egymast hivatalosan is, ez tobb,mint papir! Ez tisztelet! Nem ertem mi a jo abban,hogy 200-300 embert megetetsz, ennyi baratod biztos nincs,az utolso ismerost is meg minek meghivni? Nem rosszbol mondom,csak ezt nevezik pazarlasnak. Az unokanoverem 250embert hivott meg,elso unokatesom,kozel is laknak,de 9emberen kivul en az eg vilagon senkit se ismertem! Ez mar elmond valamit, foleg hogy o kb olyan fiatal volt anno,mint en most. Az o eskuvoje 3millioba kerult, igaz ott extrem draga volt maga a helyszin is. Nagy buli volt, sok extrem programmal is,de meg igyis csak azt mondom,hogy egy buli es kesz,nem emelegtjuk evek multan is. A pincerek jol megloptak, bejott kb 200ezer forint azt is tolunk szuk csaladtol kapta,meg kapott vagy 50 kenyerpiritot,mikor direkt kertek,hogy ne....Osszessegeben jo volt,es lehet en is megbanom,hogy nem volt egy gyonyoru feher ruham,talan csak ezt banom. Nekunk ugy jott ki kulfold miatt,hogy a hivatalos papirok miatt mivel a parom kulfoldi,mar a fenenek volt kedve megfelelo ruhat is nezegetni,ugyhogy mi tenyleg szoszerint "lezavartuk",hogy a te szohasznalatoddal eljek. Nincs hianyerzetem,de ha majd lesz,akkor talan 1-2ev mulva tartunk nyugodt korulmenyek kozott egy feher ruhas esemenyt,amit max 100 ezerbol kihozunk 20 emberrel(mondjuk a szukcsaladom ide szallitasa onmagaban lenne egy millio a repjegyek miatt). Szerintem ti is csinaljatok ezt, egy kis meghittet 10-20 emberrel,szerintem meg szebb is. Mi ezt se vallaltuk be, mert mar tul sok volt a "szervezkedes". De nekem ezek mindig tetszettek. Az unokanoverem lagzijan sokan berugtak,hanytak,pedig eleg elit tarsasag volt....Szoval akarhogy is tervezik egy meregdraga eskuvo is lehet atlagos,vagy pocsek. Ugyhogy fel a fejjel!:)
2011. dec. 11. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
78%

Nálunk is hasonló a helyzet. Mi úgy döntöttünk, hogy jövőre polgári esküvő, egy-két jó barát részvételével, ezüst karikagyűrűvel, és esküvő után csak beülünk valahova koccintani egyet :)

Templomi esküvő, és a hőn áhított fehérarany karikagyűrűnk (ugyanaz, mint az ezüst) meg három-négy év múlva, amikor már összeszedtük magunkat, plusz lehet, hogy már a tervezett kislányunk is ott fog totyogni mögöttünk :)Így kétszer "ünnepelhetünk" :)

2011. dec. 11. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A nagy lagzit azért ne úgy képzeljétek el, hogy boldog-boldogtalant meghívnánk, de nagy a család, és azért van jó pár közeli barátunk, én legalább 50 emberrel számolnék. A helyszín, a vacsora, az italok, az esküvői ruhák, a torta, ez-az-amaz, nem hiszem, hogy ezt 500ezer alatt meg lehet úszni, de szerintem inkább 7-800 ezer. Szóval ne gondoljátok, hogy rongyrázásra vágyunk, csak annak örülnénk, ha mindenkit meg tudnánk hívni, aki közel áll hozzánk.
2011. dec. 11. 12:06
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
11.55-os vagyok. 50 emberre ilyen arak? Akkor elnezest, en voltam eltevedve, de szerintem ez durva. Nem lehetne ugy megrendezni,mintha nem is eskuvo lenne? Gondolok itt arra,hogy ceremonia mester folosleges 50 emberre, szerintem rendezvenyszervezo is,mert maga a filing,hogy te csinalod tuti jobb, viragokat is ugy rendelni,mintha nem eskuvore kerned,tortat is...mert hallottam,hogy Magyarorszagon nagyon lehuznak,ha mondod,hogy eskuvore kell. Igy mindenkepp koltsegkimelobb lenne, az emberek szamat pedig addig csokkenteni,amig lehet. Persze csalad meg legjobb baratok maradjanak. De mondjuk x eve nem latott nagynenit akarmennyire csalad,en nem hivnek meg szuk eskuvore,ha szamit a penz is. Igy sem megy? Helyszin lehetne egy udvar egy ismerosnel,persze egy nagyobb,es azt nagyon szepen feldisziteni. Szerintem meg jobb is lenne,unokanoveremeknel biztonsagior is volt,megis szetloptak mindent a pincerek hajnalban.:S Szerintem igy mar 200-300ezerbol egy nagyon szep eskuvot ki lehetne hozni, felteve ha nem akarsz sajat ruhat,de lehet csak en elek alomvilagban,nem neztem utana, de en igy okoskodnek,igy tobb penz maradna a kozos eletre.
2011. dec. 11. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
300 ezer azért szerintem nagyon kevés, csak a vacsora 5-8 ezer per kopf, 50 emberrel számolva, már 250 ezernél járunk. Plusz ha bérli a ruhát, az egy százas, plusz dekoráció, zene, italok, esetleg terembérlés, köszönőajándékok, szállás, satöbbi... ha meg akarja adni a módját a kérdező, akkor teljesen reális a számítása.
2011. dec. 11. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
11.55-ös, te Budapesten laksz? Mert ha nem, lehet hogy ott mások az árak. Nem végeztem pontos kalkulációt, de nagyjából ennyire tippelek.
2011. dec. 11. 15:35
 10/12 anonim ***** válasza:
85%
En kulfoldon elek, csak probaltam segiteni,de valojaban fogalmam nincs,hogy mennyibe kerulne Magyarorszagon egy "normalis" eskuvo,az is megoldas,hogyha ismerosokkel foztok,persze problemasabb,de 50 emberre azert lehet fozni,ha idoben felkeszul az ember. Igy nem 5-8 ezer lesz per fo, hanem akar 2 ezerbol is ki lehet hozni, es akkor mar megadtad a modjat,mert volt minden,nem csak egy tanyer leves. Mondjuk ahol most elunk sincs olcsosag,de itt nincs olyan,hogy pl. teremberles,polgarinal akarhanyan vannak ingyenes,nem kerul tobbe a kaja,csak mert eskuvore lesz es sorolhatnam.
2011. dec. 11. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!