Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Meglehet ezt valahogy oldani...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Meglehet ezt valahogy oldani vagy nem?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy múlthéten párommal bejelentkeztünk az anyakönyvvezetőhöz. Megkaptuk a 16ezer forintos csekket, amit a szertartás előtti hónapig kell befizetni ill., a listát, hogy mire kell zenét vinnünk és milyen plusz szolgáltatást vehetünk igénybe (pezsgőzés, szülőköszöntés, etc.).


November elején, mikor összegyűlt a két család (többek közt a névnapom miatt is), akkor párommal 'bejelentettük', hogy jövőre összeházasodunk, de még senkinek nem szeretnénk szólni (többi rokon, család ismerősök, barátok), mert még nem tudjuk, hogy tudunk -e vállalni 'nagy' esküvőt (max. 1 millió HUF) vagy csak a klasszikus 'két tanús' esküvőnk lenne.

Húzódtak a szemöldökök, ment a háttérben a susmogás, de minket nem különösebben érdekelt ez.

Állandóan azzal jönnek a szülők mind a két részről, hogy milyen esküvő lesz? Milyen lesz a ruhám? A virágok, etc..?!

Nos, amiért nem akartuk nagyobb dobra verni, az ugye a pénz volt, mivel tegnap derült ki, hogy jövőévben az adózáskor valószínűleg nekünk kell befizetnünk (párom vállalkozó). Így ebből adódik, hogy marad a 'két tanús' esküvő... nem vagyunk boldogak tőle, de hitelt nem fogok egy esküvő miatt felvenni nyilván.

Viszont emiatt a drága édesapám és anyósom megsértődött, hogy mi az, hogy a családot kizárjuk ebből?! Mondtam nekik, hogy 5 hónapos lányunk mellett inkább rá költök, mint a szűkebb családi körre, akik alapból összesen (mind a két részről) vannak 50-en. És ők a kötelező kategória, akiket meg kellene hívnunk.. Ebben nincsenek benne a legjobb és jó barátok, azok az ismerősök, akiket pelenkás korunk óta ismerünk és stb...


Mit csináljak, hogy ezt megértsék?! Tudom, hogy nekik egy esküvő a minden ... de, ha egyszerűen ennyi lesz, mert erre futja, akkor mért nem értik meg?!


2011. dec. 16. 12:47
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
40%
A szülőket sem akarjátok meghívni, jól értem?
2011. dec. 16. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:

Igen, jól érted.

Egyszerű a magyarázat. Felvetődött tegnap ez a téma, ahol közöltük nekik, hogy ez várható (amit írtam). Ekkor jött tőlük az, hogy elkezdték sorolni, hogy kiket kellene akkor is meghívnunk. 34 fő a párom részéről, 16 az én részemről ... A szüleink ragaszkodnak ahhoz, hogy mindenkit hívjunk meg, aki rokon. De, kérdem én (mint tőlük is), ha nincs miből, akkor mégis MIBŐL !?!?!

Ja és mi vagyunk jelenleg a sz@r, szemetek ...

2011. dec. 16. 12:56
 3/32 anonim ***** válasza:
79%

Ha ennyire szeretnék, amit megértek hát kérdezd meg mennyit szánnak rá, mert nektek sajnos nincs erre a célra semennyitek. Nem kell megsértődni ki kell nyitni a pénztárcát! Lehet kiderül Ők tettek félre erre a célra és mindenki boldog lesz. Remélem!


Sok boldogságot!

2011. dec. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem azért mindig van arany középút. Én azt csinálnám, ha így állnánk anyagilag, hogy esküvőre meghívnám a rokonokat, lagzi pedig nem lenne, se egyéb éttermi mulatság.

Így a rokonok sem maradnak le a nagy eseményről és nektek se megy rá a gatyátok :)

2011. dec. 16. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
68%
Ja.. igen.. így van, ahogy az előttem szóló írta. Ha szeretnének lagzit és nem értik meg, hogy nincs rá pénzetek, akkor állják ők.
2011. dec. 16. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:

Óhh.. kedves utolsó!


Ez nálam nem játszik, hogy rákérdezzek, mennyit szánnak rá az esküvőnkre. Engem alapból úgy neveltek a nővéremmel együtt, hogy addig nyújtózkodjunk, amíg a takarónk ér. Sőt! Ha lehet, akkor csak a takaró feléig, mert sosem lehet tudni, hogy ...

Én nem kérek tőlük semmi segítséget. Én úgy költöztem el otthonról a páromhoz, hogy onnantól a saját lábamon kell megélnem és nem ő rajtuk.

2011. dec. 16. 13:02
 7/32 anonim ***** válasza:
100%
3. vagyok és nagyon egy húron pendülünk Alexandrával, lehet olyat egy ismerősünk is ilyet tartott volt egy "svédasztal" házilag készült szendvicsek és néhány pohár pezsgő (rendes ill. kölyök) volt at asztalon egy órát beszélgettek, majd közölték, hogy köszönik, hogy megjelentünk viszlát!
2011. dec. 16. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
76%

Pedig ennyi.

Esküdtök két tanúval, vagy perkáljanak az öregek, ha mulatni akarnak...

2011. dec. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:

Igen, meglehetne oldani így is az esküvőt:

1) Csak a szertartás, aztán mindenki "mehet" jobbra vagy balra.

2) Svédasztalos 'menü', ahol a mi lakásunkba (48m2) tömörülnénk 50-en, egy 5 hónapos csecsemő és egy másfél éves tacskó mellett.


De (!) ez nem ilyen egyszerű ám! Ennél ők sokkal bonyolultabbak és érthetetlenek. Mint írtam, ők kérdezgették a díszítést, az esküvői ruhámat, a virágokat, a kocsidíszítést, a koszorúslányokat (mert arra sok tippet kaptam ám - konkrétan 10 nevet ...) és a többi. Ezekből adódóan nekem nem úgy jön le, hogy nekik tökéletesen megfelelne a felső 2 változat az esküvőre.


Ha ilyen egyszerű lenne a dolog, akkor nem kérdeznélek Titeket, hogy mit javasoltok?!

2011. dec. 16. 13:10
 10/32 anonim ***** válasza:
86%

Nem a lakásban, hanem az anyakönyvi hivatalban volt.


Egyébként Én az első ilyen kérdésnél közöltem volna, hogy amilyenre pénzt adnak, mert nektek van rá 20000, abból 16 a díj a többiből találják ki ők.

2011. dec. 16. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!