Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Meglehet ezt valahogy oldani...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Meglehet ezt valahogy oldani vagy nem?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy múlthéten párommal bejelentkeztünk az anyakönyvvezetőhöz. Megkaptuk a 16ezer forintos csekket, amit a szertartás előtti hónapig kell befizetni ill., a listát, hogy mire kell zenét vinnünk és milyen plusz szolgáltatást vehetünk igénybe (pezsgőzés, szülőköszöntés, etc.).


November elején, mikor összegyűlt a két család (többek közt a névnapom miatt is), akkor párommal 'bejelentettük', hogy jövőre összeházasodunk, de még senkinek nem szeretnénk szólni (többi rokon, család ismerősök, barátok), mert még nem tudjuk, hogy tudunk -e vállalni 'nagy' esküvőt (max. 1 millió HUF) vagy csak a klasszikus 'két tanús' esküvőnk lenne.

Húzódtak a szemöldökök, ment a háttérben a susmogás, de minket nem különösebben érdekelt ez.

Állandóan azzal jönnek a szülők mind a két részről, hogy milyen esküvő lesz? Milyen lesz a ruhám? A virágok, etc..?!

Nos, amiért nem akartuk nagyobb dobra verni, az ugye a pénz volt, mivel tegnap derült ki, hogy jövőévben az adózáskor valószínűleg nekünk kell befizetnünk (párom vállalkozó). Így ebből adódik, hogy marad a 'két tanús' esküvő... nem vagyunk boldogak tőle, de hitelt nem fogok egy esküvő miatt felvenni nyilván.

Viszont emiatt a drága édesapám és anyósom megsértődött, hogy mi az, hogy a családot kizárjuk ebből?! Mondtam nekik, hogy 5 hónapos lányunk mellett inkább rá költök, mint a szűkebb családi körre, akik alapból összesen (mind a két részről) vannak 50-en. És ők a kötelező kategória, akiket meg kellene hívnunk.. Ebben nincsenek benne a legjobb és jó barátok, azok az ismerősök, akiket pelenkás korunk óta ismerünk és stb...


Mit csináljak, hogy ezt megértsék?! Tudom, hogy nekik egy esküvő a minden ... de, ha egyszerűen ennyi lesz, mert erre futja, akkor mért nem értik meg?!


2011. dec. 16. 12:47
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:

Sajnos ez ilyen :S

A mienk sem ment simán. Anyukám pont az ellenkezője volt, ő szűk családi körben szerette volna. Ez nálunk olyan 25 fő lett volna a két család részéről. Aztán mi voltunk úgy, hogy de mi a barátainkat is szeretnénk meghívni. Aztán akkor előkerültek távolabbi rokonok is (nem anyuék részéről, hanem meghívatták magukat!), a vége pedig az lett, hogy 107 fő volt az esküvőn.


Anyukám egyébként az elejétől fogva úgy állt hozzá, hogy a mi részünkről érkező rokonok költségét teljes mértékben ő állja.. Extra nászajándékra/pénzre nem volt módja - nem is vártuk el tőle -, de a rokonok bekerülési költségét odaadta :)

2011. dec. 16. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
Nekunk csak egy kis vacsora volt szulok, testvérek, keresztszulok. Igy is csak 16-an voltunk. Az anyosék nem akarták elfogadni, de leállítottuk oket. Igaz, nem tetszett nekik, de mi fizettunk mindent. Nagyon nehezen tudtunk spórolni (kolcson a házra, felujítás ja és élni is kell na meg a számlák). De azért megcsinálták a kulon kis akciojukat is. Nagyon nehezen lehetett ot visszafogni. Haragudtak is egy darabig, de nem érdekelt minket.
2011. dec. 16. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:

elozo vagyok


Ja és az még semmi ahoz képest, amikor megszuletett a gyerekunk,hogy mit muveltek. Ez csak a kezdet mindenhez.

2011. dec. 16. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
hát igen, mi is úgy vagyunk vele, hogy a közeli barátaink nekünk sokkal fontosabbak, mint egy szökőévente látott rokon. dehát ezt nem lehet nekik elmagyarázni. csak tudnám a megoldást..
2011. dec. 16. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!


Akkor mi nagyon egy cipőben járunk :DD

2011. dec. 16. 15:25
 26/32 anonim ***** válasza:

Szia.

Én is azzal értek egyet,hogy a ceremóniára akiket szeretnétek(inkább a szülők,ahogy látom)meghívni mindenkit meg lehet,aztán egy szűk vacsora.Szülők,tanu,testvér és a legrégibb barátok és kész!A ti esküvőtök,a ti pénzetek!Ha nem fogadják el hát nem,nem kötelező elmenni.

Nekünk is ilyen esküvő lesz,azzal a különbséggel,hogy nálunk nem szól bele senki.A párom szülei és az én apám nem is tudja,anyukám meg a régi barátok tuják egyedül.A többiek majd akkor,ha megkapják a meghívót :-)

50 körül leszünk a ceremónián,és 25-en a vacsorán gyerekekkel(4) együtt.

Lesz szép esküvői ruhánk,meg csokorom,a dekort én csinálom a barátnőmmel.Nem lesz külön videós,fotós(van jó ismerős,aki jól csinálja),nem bérlünk autót,nem lesz dobócsokor,vőfély meg pláne nem.Semmi flanc,csak egy szép szolíd esküvő vacsival aztán 10 körül mindenki megy amerre lát:-)

Nem szeretnék a zsebetekben túrkálni,de megkérdezhetem,hogy kb.mennyit tudnátok rászánni egy kis szűkkörű esküvőre?Merre laktok?

2011. dec. 16. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
Nálunk ez ùgy van, ha baràtok lagzijàba megyünk, akkor kettőnkre 20eFt-tal számolhatna a pár, ha rokoné, akkor 30eFt. Ha még közelebbi (pl. hugom, akkor min. 50eFt, de ha ùgy àllnánk, inkàbb 100eFt). Székesfehérvàriak vagyunk.
2011. dec. 16. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
Én ezt nem értem. Ha arra neveltek, hogy addig nyújtózz, amíg a takaród ér, miért nem mondod meg nekik, hogy egyszerűen nincs pénz? Erre vajon mit mondanak? Hogy nem baj, most nyújtózkodj tovább?
2011. dec. 17. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 A kérdező kommentje:

Rátudnék szánni akár 1 milliót is. Viszont, akkor 3 embertől "veszem el" a pénzt és húzom meg a nadrágot a következő fél év- egy évben: 1) Jelenleg 5 hónapos lányunk, 2) Párom, 3) Én.

Utóbbi kettő még nem is gond, mert nem költünk olyanra, ami felesleges. Viszont egyértelmű, hogy inkább a lányomnak veszek meg mindent és költök rá, mint, hogy meghívjam vacsoráztatni azt az 50 embert, aki a szűk családi kör, ráadásul úgy, hogy annak negyedével nem is tartjuk a kapcsolatot, viszont protokoll miatt kötelező lenne a meghívás.


Mi már mondtuk a szülőknek, hogy a jövőévi adózás miatt mi nem tudunk ekkora összeget állni.

Ők meg azt mondták, hogy egyszer házasodunk ...


Majd beszélek még velük..

2011. dec. 17. 08:30
 30/32 anonim ***** válasza:

21:4-es vagyok

Tudod kit érdekelne a protokoll,akkor,ha egész évben le sem sz@rják a fejem a "kedves" rokonok.

Hát engem nem,meghívnám őket a ceremóniára és kész.

Szerintem ha azért szeretnél esküvőt amúgy(nem 2 tanusat)

akkor legyen arany középút.

A mi esküvőnk 300-350e -ben meg fog állni.A vacsora menüs lesz,leves és egy főétel(egy tányéron/fő 2 féle köret és 2 féle hús) és korlátlan italfogyasztás(csak üdítő,mert mi abszolút nem iszunk),aprósütit vihetünk.

Egy étterem teraszán nagyon szép helyen Budán.

Különben is,ha arra neveltek,hogy addig nyújtózkodj míg....akkor mond meg,hogy ti eddig tudtok nyújtózkodni,ha meg nem tetszik,akkor 2 tanus esküvő és csak a szülők lesznek ott(v. még ők sem).

Be fogják adni a derekukat,csak legetek határozottak,de kedvesek.

2011. dec. 17. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!