Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Meglehet ezt valahogy oldani...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Meglehet ezt valahogy oldani vagy nem?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy múlthéten párommal bejelentkeztünk az anyakönyvvezetőhöz. Megkaptuk a 16ezer forintos csekket, amit a szertartás előtti hónapig kell befizetni ill., a listát, hogy mire kell zenét vinnünk és milyen plusz szolgáltatást vehetünk igénybe (pezsgőzés, szülőköszöntés, etc.).


November elején, mikor összegyűlt a két család (többek közt a névnapom miatt is), akkor párommal 'bejelentettük', hogy jövőre összeházasodunk, de még senkinek nem szeretnénk szólni (többi rokon, család ismerősök, barátok), mert még nem tudjuk, hogy tudunk -e vállalni 'nagy' esküvőt (max. 1 millió HUF) vagy csak a klasszikus 'két tanús' esküvőnk lenne.

Húzódtak a szemöldökök, ment a háttérben a susmogás, de minket nem különösebben érdekelt ez.

Állandóan azzal jönnek a szülők mind a két részről, hogy milyen esküvő lesz? Milyen lesz a ruhám? A virágok, etc..?!

Nos, amiért nem akartuk nagyobb dobra verni, az ugye a pénz volt, mivel tegnap derült ki, hogy jövőévben az adózáskor valószínűleg nekünk kell befizetnünk (párom vállalkozó). Így ebből adódik, hogy marad a 'két tanús' esküvő... nem vagyunk boldogak tőle, de hitelt nem fogok egy esküvő miatt felvenni nyilván.

Viszont emiatt a drága édesapám és anyósom megsértődött, hogy mi az, hogy a családot kizárjuk ebből?! Mondtam nekik, hogy 5 hónapos lányunk mellett inkább rá költök, mint a szűkebb családi körre, akik alapból összesen (mind a két részről) vannak 50-en. És ők a kötelező kategória, akiket meg kellene hívnunk.. Ebben nincsenek benne a legjobb és jó barátok, azok az ismerősök, akiket pelenkás korunk óta ismerünk és stb...


Mit csináljak, hogy ezt megértsék?! Tudom, hogy nekik egy esküvő a minden ... de, ha egyszerűen ennyi lesz, mert erre futja, akkor mért nem értik meg?!


2011. dec. 16. 12:47
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
100%
vigyétek el őket az anyakönyvvezetőhöz, megkülditek az egészet valami közhelyes verssel és zenével, hogy örüljenek az idős rokonok, aztán mehet mindenki haza. esetleg ha van kert, akkor oda be lehet zsúfolni őket egy kicsit, anyudat, tesóidat megkéred, hogy segítsenek sütni pár tepsi sütit (vagy aki van olyan közel hozzád, hogy ez nem ciki kérés), veszel kólát meg ásványvizet aztán akinek nem tetszik. mehet haza és annyival kevesebb gond.
2011. dec. 16. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
79%

Amúgy azt is el tudom képzelni, hogy nem akarják tudomásul venni a dolgot, azért beszélnek ilyeneket, vagy eljön az az idő, amikor tudatosul nekik és megváltoznak. Vagy éppen tényleg ilyen értetelenek.


Azt csináljátok, amit ti szeretnétek, ahogy nektek a legjobb.

2011. dec. 16. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
100%

akkor szépen mondd azt, hogy azt csinálod, amit tanítottak, és csak a takaród feléig nyújtózkodsz. Ha ők tovább akarnak, akkor fizessék ők. Ennyi.

Én amúgy fognám magam meg a páromat, elmennék az anyakönyvvezetőhöz, kérném a legközelebbi időpontot, és szépen ketten összeházasodnánk. Valamilyen titkárnő kattint egy képet, amit megkapnának postán, "ilyen volt a ruhám" címmel...

2011. dec. 16. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
29%

Szerintem olyan felesleges lagzit csinálni, főleg ha már van gyerek is. Egy szűk családi vacsora is megtenné. Komolyan mondom a mai házasságok teljesen elveszítették az értéküket. A legtöbbjénél már van gyermek is, egyeseknél az a lényeg hogy minél flancosabb legyen az esküvő, a pockos menyasszonyról fehér ruhában fátyollal a fején az oltár előtt már ne beszéljünk.. Elqrt egy világot élünk! :D

Nekem is az a véleményem ha annyira rosszul esik nekik, hogy nem lehet ott mindenki akkor anyagilag támogassanak benneteket! Ha már ennyire ragaszkodnak hozzá!

Nektek meg sok boldogságot és kitartást a házassághoz!

2011. dec. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 A kérdező kommentje:

Anyakönyvvezetőnél nem lehet állófogadást tartani, mert ott pörögnek szó szerint az események. Egy esküvő 30 perces maximum, mivel legtöbb ember ugyebár 7végén házasodik. Mi is az nap voltunk már az 5. pár délután !!! Így is csak 17 órára volt szabad hely.


Igazatok van, fizessék ők, ha már ennyire 'nagydobra' akarják verni az egészet. Én is szeretnék nagy esküvőt, de ha nincs rá keret, akkor nincs. Ennyi. Így élem le az életem.

Csak az a baj, hogy miattuk elment az egésztől a kedvem. Szeretem a párom, de ennyi mindent már baromira nincs kedvem 'átélni', az állandó szó szerinti b@szogatást.


És az a baj, hogy nekem és páromnak nincs pofánk odaállni eléjük és közölni, hogy akkor dobjanak össze 1 millát, hogy normális esküvőt tudjunk tartani ...

2011. dec. 16. 13:36
 16/32 anonim ***** válasza:
100%

"És az a baj, hogy nekem és páromnak nincs pofánk odaállni eléjük és közölni, hogy akkor dobjanak össze 1 millát, hogy normális esküvőt tudjunk tartani..."


Ezt rosszul látod szerintem. Ha már itt tartunk, ők milyen alapon várják el tőletek, hogy ha nincs rá keret, megvendégeljétek a többi vendéget?

2011. dec. 16. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
100%
Alexandrának és több előttem írónak tökéletesen igaza van. Tessék megkérdezni tőlük, hogy mennyit szánnak rá... Merthogy nektek nincs rá pénzetek. Nehogy már te szégyelld magad, mert ők nem képesek felfogni, hogy nem vagytok olyan anyagi helyzetben!
2011. dec. 16. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
100%

ó, mi is ebben a helyzetben vagyunk, mint a kérdező. mondjuk mi ha tehetnénk se csinálnánk lagzit, mert mindketten útálunk a középpontban lenni, de tényleg. rosszul érezném magam a kötelező jópofizástól, az ismeretlen rokonoktól akiket 5 éve láttam utoljára, és hogy mindezért még elképesztő összegeket is kiadjunk... még azért se fizetnénk ennyit amit amúgy szeretnénk...


csak a baj meg az, hogy valahol úgy érezzük, hogy megfosztjuk a szüleinket valamitől ami jár nekik :(

de akkor is, kicsit túl nagy ár a jókedvükért az a több százezer forint, meg hogy pont mi érezzük magunkat kellemetlenül..

szóval én is várom még az ötleteket!

2011. dec. 16. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:

miamanó?:


Esküvő után éttermi kajálás zenekar, vőfély stb. nélkül szűk családi körben? :)

2011. dec. 16. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
100%

igen, mi is erre gondolunk,csak ugye probléma ott kezdődik, hogy mi és szüleink teljesen mást értünk "szűk" kör alatt :(

nekünk annyi lenne, hogy szülők, nagyszülők, testvérek, és a legjobb barátok (csak négy fő, köztük a tanúk) összesen 18 fő

viszont szerintük a szűk családi körbe még beletartozik sok mindenki, óriási sértődések lennének ha nem hívnánk meg a keresztapumékat, de ha ugye ők jönnek, akkor már x-éket is meg kell hívni, meg ugye akkor már y-ékat is, és meg se áll a dominó 60-70 főig, szóval eléggé el vagyok keseredve, hogy ebből a szép napból csak a macera meg a sértődés jut ki :( csak elvileg szól rólunk.

2011. dec. 16. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!