Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » A párommal szereténk összeháza...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párommal szereténk összeházasodni . Elváltak vagyunk . Én már esküdtem református templomban Lehetséges ez újra?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnék egyházi esküvőt az őszre tervezzük

Kisbabánk lesz és szeretném ha Isten előtt is összházasodnénk mire megszületne.


2009. máj. 21. 12:49
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
57%

Igen, eskudhettek ujbol templomban is, foleg hgoy reformatus vagy.

Menjetek el a paphoz, es erdeklodjetek meg. A papok is kulonbozoek! Valaki szigoru, valaki lazabb atya:)

2009. máj. 21. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
36%

Na, valaki irt itt, hogy "kepmutatas".

Szerintem a parok legnagyobb resze csak azert tart templomi eskuvot is, mert azt ugy szokas! De a miatyankot nem tudjak elmondani. Nem kitalalom, de 2 baratnom is eskudott meg ugy, hogy az ujevi ejfeli misen (ugye ami buli:)kivul meg eletukben nem voltak templomban.

De hat ez igy szokas, nekik miert ne lenne templomi, hogy nezne mar az ki?! Ennyit a kepmutatasrol.

2009. máj. 21. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
50%

OFF! Bocsi!

Nagyon szépen megkérnék mindenkit, aki nem tudja,hogy miről beszél, lásd válás, az ne alkosson véleményt és ne törjön pálcát senki fölött! És nem az volt a kérdés, hogy ki ítéli el, hanem,hogy lehetséges e. Ha bárki kerül hasonló helyzetbe, megérti a kérdezőt! És az, hogy egy házasság nem sikerül, valóban két ember hibája, de nem azt jelenti, hogy akkor, ott nem gondolták komolyan! Vagy azt is elvárnátok, hogy a férfi maradjon együtt a feleségével, mert az folyton csalta, meg elverte az összes pénzt? csak azért, mert Isten előtt ígéretet tett? a párja is ígéretet, az nem számít?! Ha majd ne adj Isten ilyen helyzetbe kerültök, rájöttök, hogy miről beszélek. Amúgy én is katolikus vagyok, gyakorolom a vallásomat és mégsem lehetett templomi esküvőm. Ti, akik ítélkeztek és szónokoltok, jártok templomba?hívők vagytok igazán?Nekem mi lett volna a megoldás? kerestem volna inkább másik férjet magamnak, csakhogy Isten előtt is érvényes legyen a házasságom?!Nagyon könnyű pálcát törni mások felett!


Kedves kérdező, remélem Nektek sikerülni fog! Sok Boldogságot!


és nyugodtan le lehet pontozni, ahogy eddig is tettétek

2009. máj. 22. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
33%
Pont ez a gond, kedves utolsó válaszoló: "CSAK azért, mert Isten előtt ígéretet tett". Ha valakinek ez "csak", akkor ne akarjon templomi esküvőt.
2009. máj. 22. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok érdekes választ az ítélkezők megleptek bár lehetett számítani rá.

Sajnos egyikünknek sem sikerült az első házassága de megpróbálnánk másodszor is . Nagyon boldogok vagyunk együtt 2 éve sohasem hittem volna hogy ilyen érzés létezik.Az első férjem kijelentette az első napon hogy nem szeret csak nem tud kijönni a szüleivel így ez a házasság kényelmes neki .Így éltem 22 évig a gyerekek miatt akiket imádok .Az egész életemet nem áldozom fel egy ilyen emberért akiben nincs szeretet még a gyerekei iránt sem .

A mostani párom imád minket túlságossan is ezt még 2 év után is nehéz elhinnem így megérdemelné hogy ISTEN előtt is megesküdjünk.Katolikusok vagyunk Ő nem ,de én esküdtem református templomban mivel a volt férjem az volt. Köszönöm a válaszokat !

2009. máj. 22. 11:38
 16/17 anonim ***** válasza:
60%
10:40-es! Látom nem tudod a mondatot értelmezni, és kiragadsz egy részt belőle, elferdíted, hogy magadat igazold. Az egész szöveget kell nézni, és a szövegkörnyezetet értelmezni, de látom, ez neked nem megy. Látom, te is kívülálló vagy, így nagyon könnyű okosnak lenni!
2009. máj. 22. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
33%

Kedves Utosló!

Ha igazán katolikus és hívő vagy tudhatnád, hogy a házasság mely Isten előtt köttetett szent. S nem lépünk ki belőle mert problémák vannak. Nem csak akkor és ott kell komolyan gondolni, hanem az élet minden percében.

Képzeld én hívő vagyok. Jó nem váltam el de nem is fogok, mert nem úgy állok,hozzá, hogy ha majd valami probléma lesz másban keresem a hibáét ás mást okolok érte. Így könnyű kilépni ,mert nem megy megoldani a gondokat.

Mindennek meg van az oka annak is ha csal a párod. Akkor ott nem működik minden úgy ahogy egy házasságban kell. De nem ez volt a kérdés.

A kérdésre a válasz pedig jó érzésű lelkész nem ad össze. De mivel mindkét fél katolikus és volt templomi esküvő így már nem lehet újabb. Sajnálom. De ne ezen múljon a boldogságod. Hülyeség ha ettől teszed függővé magadnak.

2009. máj. 22. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!