Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mi a véleményed erről a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a véleményed erről a mondatról: "Nem igazán változott semmi sem mióta 16ezer+ áfáért hűséget fogadtam neki egy vadidegen előtt. "?

Figyelt kérdés

Most olvastam egy kérdésre adott válaszban.


Tömören: A kérdés arról szólt, hogy miért cserélődött fel a sorrend? Tehát miért van sokszor előbb a gyermek, mint az esküvő/házasság?


Erre írta az egyik válaszoló, hogy: "Egyébként azért nem vártam arra, hogy előbb házasodjunk etc, mert alapból nem 'csábított' soha az IGEN. Én papír nélkül is ugyan úgy szerettem a párom, mint most papírral. Nem igazán változott semmi sem mióta 16ezer+ áfáért hűséget fogadtam neki egy vadidegen előtt.

"Nekem fontosabb volt egy saját ház megvétele (gondolom nem kell részletezni, hogy miért), mint az, hogy 2-3 milliót kifizessek az esküvőmért. Sajnos nálunk az nem megoldás, hogy 2 tanú + mi .. szeretnek a rokonok, ismerősök megsértődni az ilyeneken!"

Leírta benne, hogy ők hogyan tervezték a jövőjüket és ők a gyermeket szerették volna előbb, mint a házasságot, mert a család noszogatta őket.


Szerintetek ez valóban így van? Hogy vadidegen előtt teljesen mindegy X ezer+ÁFÁ-ért kimondani az IGEN-t?!

Valóban nem számít?


2012. jan. 22. 01:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%

nekem nem számít, nem is mondtam (pedig a párom megkért).

több mint 20 éve vagyunk együtt papír nélkül,3 már nagy gyerekkel

2012. jan. 22. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
78%

"miért cserélődött fel a sorrend? Tehát miért van sokszor előbb a gyermek, mint az esküvő/házasság?"


Az alsó néprétegekben a vallási hagyományok jelentőségének csökkenése miatt, a magasabbakban pedig amiatt, hogy a család mint gazdasági és jogi intézmény jelentősége csökkent.


"Nekem fontosabb volt egy saját ház megvétele (gondolom nem kell részletezni, hogy miért), mint az, hogy 2-3 milliót kifizessek az esküvőmért"


Ez meg, azt hiszem, elég világos indoklás.


"Szerintetek ez valóban így van? Hogy vadidegen előtt teljesen mindegy X ezer+ÁFÁ-ért kimondani az IGEN-t?!

Valóban nem számít?"


Nyilván számít. A kérdés mindig az, hogy _mennyire_ számít más szempontokhoz képest.

2012. jan. 22. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
19%

Nehogy már egy esküvő 2-3 millió legyen!!!! Az enyim 40 főre kijött 3000ezerből és ebben volt nászút is Mallorcára!!!

És 26 évesen sikerül házat is vennünk úgy hogy én tanulok (tehát csak ösztöndíjam van) és a férjem az akinek állandó munkahelye van , szülei nincsenek az enyémeknek pedig nem volt lehetőségük segíteni sem az esküvőben sem a házban.....Csak az rinyál hogy nincs szüksége papírra és lagzira aki vágyik rá csak túl gyenge hogy energiát fektessen bele.....

2012. jan. 22. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
56%

"Csak az rinyál hogy nincs szüksége papírra és lagzira aki vágyik rá csak túl gyenge hogy energiát fektessen bele."


Azért, mert ezt mondod, nem lesz igaz.

Nem tudom, miért leszel boldogabb, ha ezt hiszed.

2012. jan. 22. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
59%

tényleg kíváncsi vagyok hogy jött ki 40fő 3000ből??


szerintem is nem számít mert ha lényeges volna nem lenne annyi válás nem??

a hétköznapok viharai elmosnak mindent,tenni kell sok mindent hogy működjön

2012. jan. 22. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
69%

3!


"3000ezer" az bizony hárommillió. Adok neked háromezer ezrest... :)


(persze, gondolom elírtad)

2012. jan. 22. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
35%
Én éppen fordítva gondolom. Amíg nincs házasság, az emberek (főleg a nők) sok mindent megtesznek egy kapcsolatban. Aztán elkényelmesednek, és már nem keresik, hogyan tudnak a másiknak örömet szerezni. Mert már elvett/hozzám jött, minek teperni??
2012. jan. 22. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
45%
Miért van gyerek esküvő előtt manapság? Talán azért, mert sokaknak becsúszott a baba... Sok ilyet ismerek.
2012. jan. 22. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
93%

11:06-nak:

biztos ilyen is van, de szerintem nem olyan sok. Mi is tudatosan döntöttünk így. Két lehetőség volt: a spórolt pénzünkből esküvő, majd újabb évekig spórolás és utána gyerek. Vagy (és mi ezt választottuk) a spórolt pénzből lakásfelújítás, kiságy, babakocsi, nőgyógyász kifizetése stb. És majd egyszer talán esküvő.

2012. jan. 22. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
78%

Már bocsánat!én és a párom 22 évesek vagyunk, irtózatosan vágytunk már egy babára, össze is jött!mindketten keresztény családban nevelkedtünk, ennek ellenére én irtózom a házasság szótól!a párom családja azt szeretné ha a baba születése előtt, lenne polgári, templomi esküvő+ egy nagy lakodalom!Tegnap már sírva mondtam nekik hogy nem!az én szüleim és a párom apukája teljesen egyet ért velem! ma úgy döntöttem hogy a baba házasságba szülessen, így polgári szertartáson kimondom az igent! Ki mondom mert valamilyen szinten megérdemli a baba, és megérdemli a párom is hogy apasági nyilatkozat megtétele nélkül is mondhassa azt hogy ez az ő gyereke!

Nem tudom elmondani, hogy miért nem szeretném ezt az egészet, de tényleg ráz tőle a hideg! és nekem sem fog számítani, hogy lesz e papírom, vagy sem a páromat és a babámat ugyan úgy fogom szeretni! bocs h nem a kérdésre válaszoltam, de olyan jó volt most ezt leírni!

2012. jan. 22. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!