Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Esküdhetek egy általam választ...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Esküdhetek egy általam választott napon?

Figyelt kérdés

Olvasgattam a kérdéseket és sok hasznos választ találtam.Ha mi mondjuk jövő év március 13-án szeretnénk házasodni,akkor lehetséges az,hogy bejelentkezünk az anyakönyvvezetőhöz előtte 1-2 hónappal,és megmondjuk,hogy direkt arra a napra kérnénk időpontot?Vagy az anyakönyvvezető választ ki egy napot,attól függően,hányan szeretnének házasodni?

Tehát előfordulhat,hogy arra a napra nem tud időpontot adni a polgári esküvőre?Vagy ez hülyeség?

Csak azért kérdeztem,mert jövőre március 13-án leszünk 4 évesek a vőlegényemmel és szeretnénk akkor házasodni...


2009. jún. 1. 16:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Általában a párok úgy mennek, hogy ezen meg ezen a napon szeretnénk összeházasodni. Tehát a nagy többség konkrét dátummal megy és nem úgy, hogy mikor tudna összeadni bennünket. Az 1-2 hónap viszont kevés. ha konkrét napotok van és mondjuk nagy helyen laktok ahol sok az esküvő, akkor előtte fél évvel menjetek, nehogy ne férjetek be, hamarabb nem lehet menni, illetve 1 hónapnál később sem, azaz úgy van hogy amikor mente akkor onnan számított 30 nap után adhat össze az anyakönyvvezető.
2009. jún. 1. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha elég korán jelentkeztek, nyilván ti választhatjátok a napot.

grat

2009. jún. 1. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszi az infót:)Egyébként kisvárosban élek,elég sok esküvőt szoktak tartani,leginkább májusban.

Izgalmas belegondolni,hogy nem olyan sokára nekem is lesz:)

2009. jún. 1. 16:26
 4/12 anonim ***** válasza:
72%
Szia.Ha idejében mész,akkor igen.Nekünk 2007 ápr.ban volt az esküvő és elötte nov.-ben tüztük ki a dátumot.Min. 1 hónappal elötte lehet de max.fél évvel.Remélem tudtam segiteni.
2009. jún. 1. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
30%
Akkor tudod meg a választ, ha az illetkes hatósághoz forulsz. Ezen az oldalon felesleges kérdés, mert nem vagyunk mindenhatók.
2009. jún. 1. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Annál az anyakönyvvezetőnél kell bejelenteni a házassági szándékot, ahol meg akarjátok azt kötni. Minimum 30 nappal előtte kell megtenni, de maximum 6 hónappal lehet. teját ha mondjuk jövő év április 1-én akartok esküdni, akkor leghamarabb idén november 1-én megettek az anyakönyvvezetőhöz.


Kell mindkettőtök személyes megjelenése, szemályi igazolványa, lakcímkártyája és anyakönyvi kivonata.


Jó tudni, hogy a házasságkötés TELJESEN INGYENES. Fizetni csak a pezsgőért, virágért, zeméért, versért, terembérletért kell, ez helyről helyre változik, pár eze forinttól több tízezerig terjedhet az ára.


A felkapottabb időpontok hamar elkelnek. Tudok olyanról, hogy Debrecenben egy augusztusi időpontért egy pár már előző este tízkor elment sorba állni, és amikor odaértek, akkor döbbentek rá, hogy ők már csak tizedikek a sorban...


Mi pedig úgy jártunk, hogy egy februári szombaton akartunk összeházasodni. De az anyakönyvvezető azt mondta, hogy mivel január-februárban olyan kevés az esküvő, ezért ebben a két hónapban csak kéthetente esketnek szombaton is, és a mi szombatunk épp nem az volt. Így az előtte levő pénteken volt a polgárink, másnap pedig a templomi és a lagzi. Szóval igen, előfordulhat, hogy az általatok kiválasztott napon épp "nem dolgozik" az anyakönyvvezető.

2009. jún. 1. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Bármilyen kiválasztott napot eltolhatnak, vagy előre hozhatnak, ha rendkívüli esemény áll be. Ilyen volt 1980-ban a Farkas Berci űrutazása. Éppen azon a napon szerettünk volna házasodni Veszprémben, de szóltak, hogy vagy előre hozzuk egy nappal, vagy utána tesszük egy nappal. Előre hoztuk!
2009. jún. 1. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Máris javítok: április 1-i esküvőhöz leghamarabb október 1-én lehet bejelentkezni.
2009. jún. 1. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
20%

18:48 vagyok....

frankó 0 pontos lettem.... hát, szerintem tudod mit kérdező? Ballagj be szépen az illetékes önkormányzathoz és ott kérdezőködj, mert ITT EZEN AZ OLDALON senki nem tudja, hogy van-e ott szabad hely házasodásra.... agyficamosok... így már 100% érthető a válaszom?,,,,

2009. jún. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Mi tavaly házasodtunk össze szökőnapon, február 29-én. A mi kerületünkben akartunk, ahol lakunk, de mivel péntekre esett, nem lehetett itt. Itt nálunk csak kéthetente szombaton vannak esküvők (ezt nem is értem??).

Mi mindenképpen ragaszkodtunk a pénteki szökőnaphoz, hát elkezdtem hivogatni a bp-i önkormányzatokat, és kb az 5.helyet találtam meg, ahol vállaltak pénteki dátumot is.

Kérdezzetek rá, ahol össze szeretnétek házasodni, hogy vállalják-e egyáltalán azt a napot. Ha igen, akkor jó pár hónappal előtte foglaljátok le, nehogy lemaradjatok róla!

Sok boldogságot kívánok nektek!

2009. jún. 1. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!