Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » 16 évesen hogy lehet szülői...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

16 évesen hogy lehet szülői engedély nélkül összeházasodni?

Figyelt kérdés
2009. jún. 7. 17:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
76%
Sehogy.
2009. jún. 7. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
79%
én úgy tudom nem
2009. jún. 7. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
86%
de mintha vmit makogtak volna h a gyámhatóság adhat szülő nélkül engedélyt:S
2009. jún. 7. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Házasságkötés a gyámhivatal előzetes engedélyével


A kiskorúak közül a 16 évnél fiatalabbak semmilyen körülmény vagy engedély mellett nem köthetnek házasságot.


Az, aki a házasságkötés időpontjában már betölti a 16. életévét a gyámhivatal előzetes engedélye alapján köthet házasságot. A kérelmet bármelyik házasulandó fél lakóhelye szerint illetékes gyámhivatalnál vagy az anyakönyvvezetőnél személyesen lehet előterjeszteni.


A beadványhoz csatolni kell:


-a háziorvos arra vonatkozó igazolását, hogy a kiskorú gyermek a házasságkötéshez szükséges testi és értelmi fejlettséggel rendelkezik,

-a házasulandó felek jövedelemigazolását, amelyből megállapítható, hogy a 16. életévet betöltött házasuló, illetve a meglévő vagy a 18. életévének elérése előtt születendő gyermekének megélhetése és lakhatása a házasságkötés után biztosítva van,

továbbá

-a családvédelmi szolgálat tanácsadásán való részvételt tanúsító igazolást.


Az engedély megadásával kapcsolatos eljárásban első fokon bármelyik házasulandó fél lakóhelye szerint illetékes városi (fővárosi kerületi) gyámhivatal jár el, azonban az engedély megadásáról vagy megtagadásáról értesítik a másik gyámhivatalt is.


A házasulandó kérelméről a gyámhivatal a szülő (törvényes képviselő) és a házasulók meghallgatása után határoz. A meghallgatásnak ki kell terjednie azokra a körülményekre is, amelyek az engedély megadását indokolják, továbbá arra is, hogy nem áll-e fenn házassági akadály. A gyámhivatal minden esetben környezettanulmányt is készít.


A gyámhivatal a házasságkötésre az előzetes engedélyt akkor adja meg, ha a házasságkötés a kiskorú gyermek érdekét szolgálja, továbbá, ha a kiskorú


-az engedély megadása iránti kérelmet szabad akaratából, befolyásolástól mentesen nyújtotta be,

-megélhetése és lakhatása a házasságkötés után biztosított,

-meglévő, illetve a 18. évének elérése előtt születendő gyermekének gondozásához, neveléséhez szükséges feltételek biztosítottak,

-részt vett a családvédelmi szolgálat tanácsadásán

-a háziorvos igazolja, hogy a házasságkötéshez szükséges testi és értelmi fejlettséggel rendelkezik.


A házasságkötési engedély a gyámhivatali határozat jogerőre emelkedését követő 6 hónapig érvényes. Ez azt jelenti, hogy az engedély megszerzését követő hat hónapon belül meg kell tartani az esküvőt.


A gyámhivatali eljárásban felmerülő költségeket az eljáró szerv viseli, tehát a kérelmezőnek sem illetéket, sem költségtérítést nem kell fizetnie.


Amennyiben a városi gyámhivatal az engedély iránti kérelmet elutasította, a megyei szociális és gyámhivatalnál fellebbezésre van lehetőség. A fellebbezést a városi gyámhivatalban kell benyújtani. A jogorvoslati igény érvényesítésére a határozat kézhezvételtől számított 15 napon belül van lehetőség.

2009. jún. 7. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
80%

Ha nem csak kíváncsi vagy, hanem a dolgot komolyan gondolod, akkor gondold át még egyszer. Én várnék még 3-4 évet.


viki (16)

2009. jún. 7. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
65%
Jesszus...16 évesen ugye nem gondolod komolyan? 99% hogy válás a vége, az már nem olyan jó buli. Magyar ember nem csinál ilyet. Ez csak a kisebbségnél szokás -.-
2009. jún. 7. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
87%
Anyukánék 16 évesen ismerték meg egymást 18 évesen jöttem Én és még mindig eggyütt vannak 14 éve.Márpedig úgy,hogy hatalmas vita volt amikor házasodtak (anyu:18 apu:19) akkor én már anya hasába voltam és gondolhatjátok mekkora vita volt
2009. jún. 7. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
59%
Remélem nem!
2009. jún. 8. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
12%
1 millió párod lehet még.Lehet most ugy érzed ő az igazi de ez nem biztos.Éljetek együtt és látod hisz lakva ismeri meg egymást az ember.De igaza van az előttem szólonak ez csak a kissebségnél van igy.Fdehér ember GONDOLKOZIK!!!!!!
2009. jún. 8. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
88%
nem kéne fehér emberezni, mert gusztustalan. Anno amúgy nálunk is 15-16 éves kor körül mentek férjhez a lányok.
2009. jún. 8. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!