Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Lehet katolikus egyházi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehet katolikus egyházi esküvőt kötni úgy, hogy nem lesz polgári esküvő?

Figyelt kérdés
Úgy gondolom, hogy nekem az nem számít, hogy az állam mit gondol rólam, hogy hogyan vonatkoznak rám a házasság törvényei. Én csak Isten színe előtt szeretnék örök hűséget fogadni a páromnak. Ez lehetséges?
2012. febr. 29. 10:59
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
66%

Persze értem én. Csak először azt hittem, hogy olyan filmbeliset javasolsz, hogy az utcán eldöntik, hogy "hopp esküvő" :D Bocsi!


Egyik ismerősöm is úgy csinálta, hogy péntek délután 2 tanuval becammogtak megvolt a polgári szertartás, 2 hónap múlva meg az egyházi a rokonokkal/barátokkal és azt tekintik hivatalos esküvői dátumnak.

2012. febr. 29. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
84%

Kedves kérdező!

Ne haragudj meg a válaszomért, csak hozzá kell szólnom az unott anyakönyvvezetős válaszodért.

Én is hiszek Istenben és szeretnék templomit is. De nekem meg pont ez a véleményem a mi református papunkról. Pénzért, pár tíz ezerért összead minket, semmi érzelem, tök mézes mázos a pasi, mindig a valamit nézi ( keresztelőt tartott a gyerekének a hívők pénzén stb..). Hát én meg nála nem akarok esküdni.( Tudom régen divat volt a papok és tanítok istenítése, felsőbbrendűsége) de nem veszi be a gyomrom. Vagy nem lesz templomim vagy keresek másik papot aki őszintébb. Szóval azt ajánlom neked is hogy próbálj olyan anyakönyvvezetőt keresni aki már az előzetes megbeszélésekkor is szimpi. Vannak akik nagyon jól végzik a dolgukat. ( több esküvőn voltam és nagyon meghitt volt a polgári)

2012. febr. 29. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
89%
Mondjátok meg, hogy semmi szöveg ne legyen, semmi nyálas ünnepélyeskedés, semmi vendég sereg, menjetek be, elő a papírokkal, aláírjátok, a tanúk is aláírják, nincs több kérdés, mehettek. Így is lehet. de tényleg elég fontos az is, hogy törvényesen is elismert legyen a házasság, különben hivatalosan kb egy senkije vagy a párodnak, ha kórházba kerül meg ilyenek, nem dönthetsz semmit stb. Szóval szerintem inkább írd alá a papirost, aztán kész.
2012. febr. 29. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
31%

Sajnos jogilag az állam nem fogadja el az egyházit.

Viszont úgy csinálhatod, ahogy sokan mások is, hogy hétköznap odamész az anyakönyvvezetőhöz aláírni. Örök hűséget fogadni meg a templomba mész, az polgári esküvő meg úgy is a papír miatt kell. Ha szerencséd van, akkor ezt ingyen megúszod, sajnos nálunk az anyakönyvvezetőnél mindig fizetni kell, még akkor is, ha nem kérsz semmi extrát.

2012. márc. 1. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
21%
Nem tudom mit bonyolít itt mindenki, a kutya nem kérdezte azt a sok felesleges információt amit leírtatok. Lehetséges a csak egyházi esküvő, mivel a kettőnek semmi köze gyakorlatilag egymáshoz. Sok boldogságot :)
2012. márc. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
46%
Azért írnak sokan ennyi "fölösleges és bonyolult" információt, mert több helyen kérik, hogy előzze meg a polgári az egyházit...
2012. márc. 1. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
81%
Ha törvényes esküvőt akarsz, ahhoz kel a polgári. Az unott, meg drága polgáriról annyit, hogy nekünk kijött a feldíszített kertünkbe az egyáltalán nem unott anyakönyvvezető, nagyon szép volt. A templomi (amiért spec. mi többet fizettünk, mint a polgáriért) viszont egy csőd volt, a pap folyamatosan politizált (választások előtt voltunk), elronvta ezzel az ünnep hangulatát. Szóval, én utólag csak a polgárit csináltam volna...
2012. márc. 1. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
14%
Örülök, hogy lepontoztatok de ez pedig így van. Nálunk a pap nem kért papírt, hogy volt-e polgári esküvő
2012. márc. 2. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
78%

Akkor jó neked, ahol meg kérnek, ott úgy tudom legtöbbször erre szoktak hivatkozni:

"1071. kán. -- 1. §. Szükség esetét kivéve a helyi ordinárius engedélye nélkül senki se működjék közre:

1. lakóhely nélküliek házasságánál;

2. olyan házasságnál, amelyet a polgári törvények szerint sem lehet elismerni vagy megkötni;

..."

Forrás: [link]

2012. márc. 2. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

pontosan bezélnek a habokba,

de nemfogja apap összeadni

vagy megtarthatják a ceremóniát,de hogy a nagykönyvbe nem lesz beírva, az biztos.

2012. márc. 4. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!