Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Nektek is volt olyan pillanat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nektek is volt olyan pillanat az esküvőszervezés alatt, mikor már pokolba kívántátok az egészet?

Figyelt kérdés

Egyre jobban kezd stresszelni a dolog. Mindenkinek megfelelni, ismeretlen rokonokat meghívni. A legnagyobb vita meg a vallási dolgokból van. Mi egyáltalán nem akartunk egyházi szertartást, de szülői unszolás miatt egyszerűen muszáj volt, a családom vallásos. Mivel a vőlegényem meg katólikus, akkor nála is felébredtek, hogy márpedig ha református lesz, akkor katolikus is legyen. Ebbe is belementünk. Aztán már nagy veszekedés apámmal, mert ragaszkodik ahhoz, hogy a lelkész mondjon egy imát a vacsora előtt, ami nélam már tényleg kiverte a biztosítékot. Azt mondta, ha nem így lesz el se jön(Persze nem gondolja komolyan) Egyáltalán nem vagyok vallásos, most mások miatt mégis 2 egyházi esküvőm lesz a nagy napon, ráadásul még vacsora előtt is imádkozzunk minden fogásnál. Nekem ez már sok! Akkor persze ez nem tetszik, az nem tetszik, miért nem lesz együttes, miért nem akarunk mulatós zenét, hívjuk meg azt a rokont aki amióta csak eszemet tudom állandóan csak kritizált és bántott, csak mert rokon. Ne legyen dekoltált ruhám, mert nem illik. Stb, stb

Lassan már ott tartok, hogy bánom, hogy nem mentünk el kettesben és házasodunk össze úgy, hogy senki ne is tudjon róla.


Nálatok is volt ilyen?


2012. márc. 11. 16:31
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem volt,mivel mi szervezzük ketten a vőlegényemmel,mi álljuk a költségeket is,így a család maximum annyiban szól bele,hogy hol szeretnének ülni a vacsorán.Ha hagyod akkor a fejedre nő az egész.Főleg,ha a szülők állájk az egészet,akkor főleg úgy érzik joguk van beleszólni.Legyél határozottabb,nem sírni kell,hanem az asztalra csapni,hogy elég volt.
2012. márc. 11. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:

Nem akartam veszekést, inkább belementem, hogy aznap senki se húzza a száját és ne én legyek a szemét, hogy miattam szégyenkezik a család. De így se jó...

Amúgy naygrészét mi fizetjük, anyós besegít, a szüleim nem igazán vagy minimális összegekkel.

2012. márc. 11. 16:39
 3/28 anonim ***** válasza:
28%

En egy kicsit jót nevettem az aranyos irásodon.

Nem baj nem fogsz vesziteni sokat, hagy d a szülõknek meg ezt az örömöt és örûljetek ti is velük!

Bárcsak nekem is ilyen szüleim lettek volna!

Sok Boldogságot!

2012. márc. 11. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%
Egy kérdés, gondolkodj el rajta: TE mész férjhez, TI házasodtok a pároddal, vagy a szüleitek? Ha az előbbi, akkor mindenki más fogja be a száját. Az idegesítő, kritizáló tizenhatod unokatestvért NEM kell meghívni. Akinek nem tetszik, az NEM jön el, vagy szervez magának SAJÁT esküvőt... Egész életedben így fog sz ugrálni mindenkinek, "jujj, nehogy veszekedés legyen"? EZ A TI NAPOTOK, IGEN, A TIÉD IS!!! ÁLLJ MÁR A SARKADRA!!!
2012. márc. 11. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%
Az esküvőszervezést csak úgy lehet ép ésszel végigcsinálni, ha megtanultok kategorikusan NEMet mondani. Egyébként sincs olyan soha, hogy az mindenkinek megfeleljen. Na most a Ti esküvőtökön melyik a fontosabb? Hogy nektek jó legyen, vagy mindenki másnak?
2012. márc. 11. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

Most szerintek egy olyan családban, ahol az egyik gyerek(bátyám) lelkész, hogy lehet lenyeletni azt, hogy ne legyen egyházi esküvő?

Persze jöttek azzal, hogy csak kibírod azt a félórát, ne legyél ilyen rossz. De mikor már azt is rám akarják erőltetni, hogy a lagzin a fogások előtt imádkozzunk, mert ugyebár az is csak egy perc, kibírom...

2012. márc. 11. 16:55
 7/28 anonim ***** válasza:
78%
én már ott tartok,hogy inkább kettesben elmegyünk és kész.Nálunk anyám mindig mondja hogy őt ne hívjuk meg meg ezt se meg azt se,anyósom meg 20-30 fő,nem kell étterem,fotós se semmi,majd ő készít ebédet,elég egy nyári pántos ruha,már ott tartok hogy úgy összeveszek velük,akkor ne ez a kaja legyen mert ezt nem eszi meg ez meg az.Néha már felakasztanám magam.
2012. márc. 11. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%
Nekem még nem volt esküvőm, de biztos, hogy nem lesz velem ilyen. Egyszerűen azért azt csinálok a saját esküvőmmel amit én akarok meg a párom. Akinek nem tetszik nem jön el. Most ha nem tudsz a sarkadra állni akkor utána miért problémázol?
2012. márc. 11. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%

Márpedig a szégyen ott kezdődik meg a szemétkedés mikor a sakát gyereke boldogsága s nagy öröme helyett a TE napodon más a fontosabb. A zsarolás (hogy ha nem így meg amúgy else jön) a saját szégyenük lessz. Ezt mond meg nekik nyugodtan.

Anya, apa itt lessz ekkor meg ekkor gyertek el, szívesen látunk és pont. Nem az ő dolguk az xy rokon vagy az akár tucatfajta egyházi szertartás se.

2012. márc. 11. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
48%

egyépként nálunk is az volt mint amit egy válaszoló írt. Nálam is anyum magyarán sz@rba se vette az egészet. Minek a ruha, jó lessz piacon egy szoknya, ithon kaja minek nektek nászéjszaka ugyis már terhes vagy, minek egyáltalán bárki még a párom szülei se majd csinál rántott húst én meg elmosogatok. Mintha nem is lehetnének érzéseim, vágyaim a mi napunkról a saját félretett pénzünkből. Merthogy selejt vagyok aki arra se méltó hogy egy akármilyen szűk lagzi is de szóbakerülhessen az én esetemben. :(

Egy hétig sírtam s lemondtam.

2012. márc. 11. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!