Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Nektek is volt olyan pillanat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nektek is volt olyan pillanat az esküvőszervezés alatt, mikor már pokolba kívántátok az egészet?

Figyelt kérdés

Egyre jobban kezd stresszelni a dolog. Mindenkinek megfelelni, ismeretlen rokonokat meghívni. A legnagyobb vita meg a vallási dolgokból van. Mi egyáltalán nem akartunk egyházi szertartást, de szülői unszolás miatt egyszerűen muszáj volt, a családom vallásos. Mivel a vőlegényem meg katólikus, akkor nála is felébredtek, hogy márpedig ha református lesz, akkor katolikus is legyen. Ebbe is belementünk. Aztán már nagy veszekedés apámmal, mert ragaszkodik ahhoz, hogy a lelkész mondjon egy imát a vacsora előtt, ami nélam már tényleg kiverte a biztosítékot. Azt mondta, ha nem így lesz el se jön(Persze nem gondolja komolyan) Egyáltalán nem vagyok vallásos, most mások miatt mégis 2 egyházi esküvőm lesz a nagy napon, ráadásul még vacsora előtt is imádkozzunk minden fogásnál. Nekem ez már sok! Akkor persze ez nem tetszik, az nem tetszik, miért nem lesz együttes, miért nem akarunk mulatós zenét, hívjuk meg azt a rokont aki amióta csak eszemet tudom állandóan csak kritizált és bántott, csak mert rokon. Ne legyen dekoltált ruhám, mert nem illik. Stb, stb

Lassan már ott tartok, hogy bánom, hogy nem mentünk el kettesben és házasodunk össze úgy, hogy senki ne is tudjon róla.


Nálatok is volt ilyen?


2012. márc. 11. 16:31
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
85%
hát így már lehet, hogy nem szerveznék esküvőt. Persze tanácsokat lehet adni, de nehogy már ők mondják meg, hogy milyen legyen. főleg, hogy alig segítenek. nekem is stresszes az egész, apósom nem nagyon akart segíteni, amikor meg elmondtuk, hogy milyen lesz, lehurrogott minket, én meg visszaszóltam, hogy kértünk segítséget, nem kaptunk, ennyit tudtunk szervezni, akkor most már nem kell segítség, köszönjük. én is most szervezem, 82 nap van a nagy napig, de már most unom az egészet. Szívesen csinálom, csak néha besokallok. Lehet, hogy én a helyedben megmondanám, hogy vagy úgy lesz, ahogy ti akarjátok, vagy sehogy, ne most akarják megrendezni álmaik esküvőjét.
2012. márc. 12. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
34%
Melyik elmebeteg hobbija lepontozni?
2012. márc. 12. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
14%

ma 12:06


alapvetően egyetértek veled, csak abban az egyben nem, hogy hol ez a határ. a felsorolt dolgokba nem hagynám, hogy belefolyjanak, de -ismerem őket- nem is akarnának. az esküvő napjának szervezésébe azért hagyom őket belefolyni, mert számomra egyáltalán nem fontos a dolog, azt viszont látom, hogy nekik nagyon is. természetesen olyan kérdésekben, amik befolyásoló jelentőségűek az életünkre, nem lenne kérdés, mit teszek. de az, hogy hányan lesznek az esküvőnkön, vagy hogy mi lesz a menü a vacsorán, szerintem pont nem ilyen kérdések.

2012. márc. 12. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
100%
Miamanó: Ebben is egyetértek. Ha olyan kérdésekről vitáznának,ami a kérdezőt hidegen hagyja,mint téged is,hogy mi a menü,akkor szerintem fel sem tette volna a kérdést,mert maximum megrántja a vállát és megy tovább.De ő nem vallásos és erre két egyházi szertartást,plusz minimum 3 imát kényszerítettek rá,minden fogás előtt. Ez pedig a kérdezőnek fontos momentum. Ha őt ez zavarja,akkor tegye szóvá még akkor is,ha ez a családi békébe kerül.Én sem vennék részt egy olyan szertartáson,amiben nem hiszek,most mindegy,hogy milyen felekezetről is van szó,hiszen az esküt komolyan kell gondolni.Nem azért kell templomba menni,mert elvárják.
2012. márc. 12. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
100%
Nekem eddig még nem volt ilyen pillanatom. Mi az eljegyzés után megbeszéltük a vőlegényemmel, hogy minden úgy lesz, ahogy mi KETTEN akarjuk. Magunknak fizetjük az egészet. Természetesen tanácsokat, ötleteket elfogadunk, de nem úgy lesz, ahogy másik szeretnék. Mert van, aki szeretne vőfélyt, meg lánykikérőt, más szerint nagy buli, ha limuzint bérlünk, szüleimnek az nem tetszik, hogy élővirágból lesz a gyűrűpárna, valaki szerint túl hamar kezdődik a templomi esküvő, vőlegényem édesapja szerint konzervatív fotókat kellene készíteni, barátnőm szerint gagyi a saját készítésű meghívó, unokatestvérem szerint meg nem azt kértem fel tanúnak, akit kellene. És még sorolhatnám nap estig a kifogásokat, kéréseket. Mi mindenkit meghallgatunk, de a végső szó mindenben a miénk. Ez nem önzőség, nem a szüleink örömét akarjuk tönkretenni, egyszerűen csak szeretnénk jól érezni magunkat az nap, és szeretnék, ha úgy emlékeznénk vissza rá, hogy ez a MI napunk volt. A szüleinknek is volt egy NAGY NAPJUK, nekünk is lesz.
2012. márc. 12. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
Szerencsére nálunk nincs ilyen gond. Szüleim fizetnek de nem szólnak bele, nincsenek kívánságaik. Mi döntünk mindenben.ők csak nagyon boldogok.
2012. márc. 13. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
Én épp ma voltam így vele, de a Kedvesem felvidított :)
2012. máj. 4. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
100%

...nagy kacéran ha már teljesen kiborítanak fúj egyet s mond áh, inkább vadházasságban fogunk gyerekeket nemzeni.... ilyen családnál tuti verné a biztosítékot. :)

Te esküvőd? igen

Te életed? igen

Te pénzedből? igen

Párod meletted áll? igen

akkor kisanyám ülj le eléjük s mond már el, hogy ez régen is a lány felnőtté válásáról szolt, szülőktől elszakadásról, saját önáló családról alapításról, önálló élet, döntésekkel amiket ezzenel elkezdesz gyakorolni.

2012. máj. 7. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!