Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Hogy lehet vigasztalni egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy lehet vigasztalni egy menyasszonyt akinek meghalt a vőlegénye?

Figyelt kérdés

Egyik barátnőmről van szó.


Nem nagyon tudok neki mit mondani mert nem tudom, hogy ő most mit érez, nem tudom átérezni szegénykémnek a fájdalmát.


2012. máj. 20. 13:56
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
100%
Betegségben vagy tragikus hírtelenséggel történt a baj? Szerintem sokat kell beszélgetni róla és vele, de nem szabad magára hagyni. Ilyen esetben egy pszichológus és az idő a gyógyír. Sajnos,ami megváltoztathatatlan,azt mindig nagyon elfogadni és feldolgozni. Nagyon sok megértésre, türelemre van szüksége. Vigyázzatok rá és ne hagyjátok egyedül! Nagyon sajnálom!
2012. máj. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
100%
Első:kimaradt a Nehéz elfogadni és...
2012. máj. 20. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:
Munkahelyi balesteben halt meg, a részleteket nem ismerem. :'(
2012. máj. 20. 14:07
 4/33 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen hagyni kell, míg az első sokkból egy kicsit magához tér. Segíteni kell neki, hogy a könnnyeit valóban elsírja, fájdalmát ne zárja magába, ne szégyellje a könnyeit. Ha most nem sírja ki magát, egész életre szóló probléma származhat belőle.

Majd valóban beszélgetni vele, engedni, hogy elmondja érzelmeit, érzéseit, és ahogyan az előző válaszoló írta, lehetőleg minél többet vele lenni.

Csinálni közös programokat, először (ha nem tiltakozik ellene) azokat a helyeket felkeresni, ahová a vőlegényével jártak, majd egyre inkább távolodni azoktól a helyektől, hogy az emlékektől is távolodni tudjon.

2012. máj. 20. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
44%

bocs, de ennél nagyobb hüleséget nem hallottam ...

Nem érted, hogy a vőlegénye halt meg ???


azzal tépkedni a sebeit, hogy az ő esküvőjük milyen lett volna ???!!!!!!!

2012. máj. 20. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:
#7 Mi bajod van?
2012. máj. 20. 14:22
 7/33 anonim ***** válasza:
19%
Sehogy.
2012. máj. 20. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
100%
Nehezen. Nekem volt egy kolléganőm,akinek autóbalesetben halt meg a vőlegénye. Kb 1-1,5 év kellett neki, mire helyrejött,de ő sokáig gyógyszert szedett, mert nem tudott elaludni meg ilyenek. nem tudom mit lehetne neki mondani,ami megvigasztalná, de beszélgess vele sokat, ne hagyd magára, engedd hadd beszélje ki magából a történteket.
2012. máj. 20. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
100%
Megvigasztalni nem lehet.Majd az idő, nincs más.Most tényleg csak annyit lehet, hogy figyelni rá, hagyni, hadd sírjon.Meghallgatni, ha beszélni akar,és csöndben lenni, ha az a jó neki.Szörnyű az ilyen, végig kell menni az egész gyászfolyamaton ahhoz, hogy utána tudjon még élni.Évekig is tarthat.
2012. máj. 20. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
53%
5#-ös , te ne nagyon adj tanácsokat senkinek szerintem!
2012. máj. 20. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!