Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Süticsomagolás: kell, nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Süticsomagolás: kell, nem kell? illetlenség ha nincs?

Figyelt kérdés
előre mondom, elég ideges vagyok... szervezem az esküvőnket, de az anyósom kezdi azt hinni, h ő megy férjhez. a sütikkel kicsinál. én már hónapokkal ezelőtt összeírtam, hogy milyen sütiket szeretnék, egyeztettem a párommal, lett 1 lista, örültem, ok, ez is megvan. megkértem a családot segítsenek be a sütésbe, ebbe mindenki örömmel bele is ment. erre múlt héten közölte, h ő ezt ezt ezt ezt meg még 564 fajtát süt. közük nem volt a mi elképzeléseinkhez, de gondoltam ok, átvariálom én, ezen ne múljon. közben anyum is mondott ötleteket, ok, legyen. erre ma üzen a páromon keresztül, hogy találjam ki, h mit süttessen vmi nővel. mondtam, h semmit. egyrészt, mögöttem ne szervezkedjen, másrészt eddig olyan 40 kiló süti van kilátásban. a párom azzal győzköd, h kell csomagolni is. a meghívottak fele külföldi, szóval szerintem felesleges, másrészt lesz köszönetajándék is. én gondolom rosszul? tényleg kellene mindenkinek plusz pakkot is adnunk? ha marad, természestesen, de külön ezért x kiló pluszban?
2012. máj. 25. 22:25
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
96%

Vidéken "szokás" csomagolni. Én nem csomagoltam. Vidékről utazott Pestre rekkenő nyárban a vendégsereg, nekem nem hiányzott egy ételmérgezés az úton megromlott sütitől, de az sem, hogy hazaérve kidobják, mert tönkrement.

Fizettük a szállást, ahhoz járt reggeli - hasznosabb, mint a süti. Senki nem lesz több vagy kevesebb 8 szelet tortától.

2012. máj. 25. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
91%
Tesóm esküvőjén találta ki az egyik nagymama, hogy nehogy meglássa, hogy a rokonok süticsomag nélkül mennek haza. Annyit szekálta anyumat, hogy nekiálltunk sütni a csomagokhoz, 1 hétig melóztunk, mert nem akartunk mást terhelni vele. (Természetesen kizárólag házi süti jöhetett szóba.) Szerintem ha Te és a párod nem akar ezen is görcsölni, akkor ne foglalkozz vele. Ma már ez nem olyan elvárás szerintem, amin bárki megsértődhetne. Nyugodj meg és ne foglalkozz anyóspajtással! Sok boldogságot!
2012. máj. 25. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
37%
Az egyik oldalon ott a keserű szegénység, a másikon meg az érdemtelen bőség és pazarlás.
2012. máj. 25. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
Ezt nem értem...
2012. máj. 25. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
3-as én egyetértek veled is, igazad van, többek között ezért sem akarok. persze ha illetlenség, az más, akkor belemegyek, megbánatani ezzel nem akarom a vendégeket. 4-es, mit nem értesz?
2012. máj. 25. 23:14
 6/23 anonim ***** válasza:
92%

Ha belefér a keretbe nektek, akkor hadd örüljenek a vendégek. Ezen ne problémázz, legyen csak minél több süti. Én nagyon tudnék egy süticsomagnak örülni, édesszájú vagyok. :) De ha nincs, az sem illetlenség.

Azért mert külföldiek, vihetnek magukkal. Csak belefér a bőröndjükbe. Kivéve ha valaki csak kézipoggyásszal utazik, de ők meg befalhatják, mielőtt hazamennek.

Beszéljétek meg, hogy végülis a családtagok készítik, vagy süttetnek, meg ki milyen fajtát. Minél több, annál jobb.

2012. máj. 25. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
73%
Nézd, nálunk szokás, felénk illik süteményt csomagolni a hazatérő vendégeknek. Gyerek kormom óta így láttam, és még mindig így van. (40 múltam) Lagzi végén búcsúzáskor a vendégek kezébe nyomják, és az az igazság, hogy mindenkinek jól esik. Most ne egy hatalmas 600 fős lagzira gondolj, de egy kisebb lagziban bizony nálunk szokás. Nagyon szoktak örülni a süti csomagnak.
2012. máj. 25. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
63%
Hát én még ilyen esküvőn nem voltam - pedig meghívtak már jó párra - ahol kaptunk volna süticsomagot, nem is hallottam róla, hogy van ilyen. Engem személy szerint eggggyáltalán nem érdekel, hogy az egyébként biztos tetemes mennyiségű lagzis lakodalom után még kapjak pár szem sütit. A párt megyek ünnepelni, nem egy doboz süteményt... Szerintem ha nincs kedved foglalkozni vele, akkor ne. Te esküvőd, olyan legyen, amilyennek te akarod, hogy legyen, ne az anyósodnak tetszen.
2012. máj. 26. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Én már voltam ilyenen, de ott nemcsak a sütit, a megmaradt ételt is csomagolták a pincérek. Előre oda volt készítve a csomagolóanyag, papírdobozok, -alátétek minden.
2012. máj. 26. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
85%
00:26 Írtam, hogy felénk. Felénk ez a szokás. Egy gesztus, ami mindenkinek jól esik. Nem a pár szem süteményt ünnepled, hanem amikor búcsúzol, kapsz egy gusztusos kis csomagot, amit jól esik megenni másnap otthon a családoddal. Mi már nagyon sokszor kaptunk sütit, tortát, sőt még a nagyon finom lagzis pörköltből is, és nagyon jól jött, hogy nem kellet főznöm másnap, amikor holt fáradtan értünk haza.
2012. máj. 26. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!