Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Van-e jelentősége, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van-e jelentősége, hogy felveszed-e a férjed nevét?

Figyelt kérdés

A vőlegényem örülne neki, én szívesen maradnék a leánykori nevemen, mert elkedvetlenít a rengeteg macera az igazolványokkal. Nagy Karolina Zitából lennék Pataki Karolina, de sajnos ehhez 2x kell nevet változtatnom, először a házasságkor Nagyról Patakira, majd a Zita elhagyásához újra névváltoztatás, ami még pénzbe is kerül. A Pataki Karolina Zita viszont már nagyon hosszú.

De ha maradok a leánykorin, félek nem esik jól Neki!



2012. máj. 30. 09:05
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
Pataki Karolina Zita szerintem nagyon szép. Gondolom a Karolinát használod, én a következőt tenném: a Zitát csak hivatalos formában tenném hozzá, vagy ha leírom. én is felveszem a párom nevét igaz kötőjellel, épp azért, mert neki jól esik. egy másik Zita :)
2012. máj. 30. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
53%

Nincs rengeteg macera, én két nap alatt végigjártam mindet és örömmel tettem. Ha nem akarod felvenni a férjed nevét, akkor mondd meg neki. LEsznek még sokkal macerásabb dolgok is az életedben. Egyébként nekem a házasság után 4 nevem van, mindenki kiakad ráadásul a férjem neve jó hosszú de felvettem mint Sz...né.

Ha a Zitát el akarod hagyni, mivel a második neved, nem kell használnod,ha nem akarod amiatt nem kell nevet változtatni Pataki Karolina leszel, mi ezzel a gond?

2012. máj. 30. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
35%

Irigylem a problémáidat.Nem mindegy?

A Zitát miért kell elhagynod?

Az sokkal szebb név mint a Karolina.

2012. máj. 30. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
53%

Az, hogy mi szerepel a személyidben, nem tök mindegy? A Zitát, ha jól értem nem használod, és nem is kötelező. Akkor meg csak a hivatalos iratokon szerepelsz így. Bemutatkozásnál meg mondhatod simán azt, hogy Pataki Karolina. Ha a férjednek jólesne, ha felvennéd a nevét, és neked sincs kifogásod, akkor vedd fel.

Off: Amúgy mennyibe kerül a névváltoztatás, ha el akarod hagyni a Zitát?

2012. máj. 30. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
100%
En nem vettem fel, mert jo nekem a leanykori, azt ismerik. Szerintem manapsag mar nem "veszi zokon" egy ferfi sem, ha nem veszed fel a nevet, mert semmi jelentosege nincs.
2012. máj. 30. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
Egyébként a Pataki Karolina Zita nagyon szép, én biztos nem hagynám ki.
2012. máj. 30. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
53%
Nos én sem vagyok a névváltoztatás híve, de a Pataki Karolina Zita tényleg nagyon szép!
2012. máj. 30. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
8%
A férjem is megsértődött volna, egyszer mondtam neki, hogy de kár hogy felvettem a nevét mert így irtó hosszú lett, hát teljesen kiakadt és szerintem jogosan. Ha már megtisztel, hogy feleségül vesz én megtisztelem, hogy felveszem a nevét...Jó, hogy már lassan azt találják ki, hogy nem kell hordani a gyűrűt sem, mert minek az....
2012. máj. 30. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
98%

"megtisztel, hogy felesegul vesz" es ezert felveszem a nevet? kedves elozo, nem vagyok a tulajdona, hogy a nevere irasson.

Szerintem egy normalis ferj tiszteletben tartja a dontesem. ha fel akarom veni azt is, es ha nem azt is.

2012. máj. 30. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon is van jelentősége. Nálunk legalább is van.

Ez pár függő, de az a legjobb, ha a két félnek megfelel, nem csak az egyiknek.

Amúgy én Nikolett Éva vagyok, és imádom mind a 2 nevem és szeretném használni, mert így vagyok önmagam. sok helyen mégis harcolni kell érte, átvitt értelemben, mert sokan egyszerűen letojják magasról, hogy mit mondok bemutatkozásnál vagy mi van az okmányaimon.... :(

Szóval Te elhagyni én meg megerősíteni szeretném. :)

23N

2012. máj. 30. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!