Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Van-e jelentősége, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van-e jelentősége, hogy felveszed-e a férjed nevét?

Figyelt kérdés

A vőlegényem örülne neki, én szívesen maradnék a leánykori nevemen, mert elkedvetlenít a rengeteg macera az igazolványokkal. Nagy Karolina Zitából lennék Pataki Karolina, de sajnos ehhez 2x kell nevet változtatnom, először a házasságkor Nagyról Patakira, majd a Zita elhagyásához újra névváltoztatás, ami még pénzbe is kerül. A Pataki Karolina Zita viszont már nagyon hosszú.

De ha maradok a leánykorin, félek nem esik jól Neki!



2012. máj. 30. 09:05
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
62%
Ez tipikusan olyan kérdés, ahol nem lehet egyetérteni, csak debil szokás szerint lepontozgatni a másikat az eltérő véleményéért.
2012. máj. 30. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nagyon ritka családnevem van, már csak apám miatt is - akit nagyon szeretek - ragaszkodtam hozzá.

Én mondtam, hogy két verzió van, vagy mindketten kötőjelesek leszünk (férjemé eléggé tucatnév), vagy maradunk saját néven. Maradtunk :)


A gyerek neve majd kötőjeles lesz, mert van már egy gyerek a férjem oldaláról, valami azért utaljon rá, hogy közük van egymáshoz. Viszont így az én nevem is öröklődik tovább.

2012. máj. 30. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
28%

Akik kötőjeles nevet adnak a gyereknek, nem gondolnak bele, hogy ha szerencsétlen férjhez megy, esélye nincs felvenni a férje nevét, ha szeretné akkor se.

Kovácsné Szabó-Tóth Mariska lesz?

2012. máj. 30. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
50%
Nyugodtan lehet lepontozni, nem érdekel akkor is ez a véleményem. :)
2012. máj. 30. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
12%

Szerintem ha felveszi vki a férje nevét,az nem jelenti azt, hogy a "nevére iratja". Én xné y z leszek, és azért, mert büszkén felveszem a férjem nevét, ezzel is mutatva azt, hogy összetartozunk.

De a kérdésre válaszolva, ha te úgy érzed, hogy nem szeretnéd a férjed nevét, akkor ezt Vele kell megbeszélned. Gondolom, megértené ha te nem szeretnéd, és ezt idővel el is fogadná. ( A helyedben én úgy venném fel, hogy Patakiné Nagy Karolina, a Zita nélkül, és így mindkettőtök neve szerepel. igaz macerával jár,de csak 1x kell végigcsinálni.)

2012. máj. 30. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 A kérdező kommentje:

Köszönöm az összes választ, jó volt mindkét oldal véleményét olvasni!


Utolsó 9:12-esnek: 10ezer Ft a születési név megváltoztatása.

2012. máj. 30. 11:40
 27/38 anonim ***** válasza:
100%

Egyes válaszolóknak tájékoztatásként: a férj is felveheti a feleség nevét vagy kötőjellel mindketten egymásét.

Kedves kérdező te neked kell viselned a nevet nem a vőlegényednek. Ezt gondold végig és után dönts.

2012. máj. 30. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
31%

Én nem értem, egyeseknél miért a név felvételén bukik el az egyenjogúság? Miért érzik, hogy kevesebbek lesznek tőle? Az ilyen fokú feminizmus engem nőként elborzaszt. :S

Hozzáteszem, én sem akarok XY-né lenni, ahol sehol a saját nevem, de nem azért, mert nem akarok a nevén lenni, hanem mert tisztelem apám és szeretném az ő vezetéknevét is viselni.

2012. máj. 30. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
90%

Kérdező, ennél a kérdésnél legyél kicsit "önző", ugyanis nem a férjed fogja viselni egész további életében, hanem te. Ha tetszik a felvett név, legyen az, de ha nem vagy meggyőződve róla, akkor inkább maradj a saját neveden, mert utólag megváltoztatni még nagyobb macera.


Off: engem aztán tényleg mindennek lehet hívni, csak feministának nem, mégis úgy gondolom, hogy a -né-s változat egy régről itt maradt birtokosjelző (hiszen régebben tényleg az volt, csak az XY-é-hez hozzácsaptak egy "n" betűt ejtéskönnyítőnek). A párom mondta, hogyha fel merem venni a né-s formát, lefújja az esküvőt, mert nem vagyok én a tulajdona, sem öregasszony, és igaza van. Végül megegyeztünk, hogy felveszem kötőjellel.

2012. máj. 30. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:

Az én nevem az az enyém, én írom le, amikor aláírok valamit, tehát én döntöm el, hogyan akarom, nem a férjem.


Ha olyan emberhez mennék hozzá, akire nagyon felnézek és akit nagyon csodálok, akkor pl szívesen felvenném a nevét, de megtartanám a sajátomat is. Mindamellett, érdemes lehet a számmisztika/névmisztika oldaláról is elemeztetni szakemberrel, hogy vajon melyik új név vonzana az életedbe több sikert, és valamelyik nem vonzana-e problémákat?

2012. máj. 30. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!