Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Van-e jelentősége, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van-e jelentősége, hogy felveszed-e a férjed nevét?

Figyelt kérdés

A vőlegényem örülne neki, én szívesen maradnék a leánykori nevemen, mert elkedvetlenít a rengeteg macera az igazolványokkal. Nagy Karolina Zitából lennék Pataki Karolina, de sajnos ehhez 2x kell nevet változtatnom, először a házasságkor Nagyról Patakira, majd a Zita elhagyásához újra névváltoztatás, ami még pénzbe is kerül. A Pataki Karolina Zita viszont már nagyon hosszú.

De ha maradok a leánykorin, félek nem esik jól Neki!



2012. máj. 30. 09:05
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
19-esnek: Én ismerek olyan férjet, aki felvette a felesége vezetéknevét és most ugyanaz a vezetéknevük. Úgyhogy ez megoldható.
2012. máj. 30. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:

tegnap 11:52


Ennek semmi köze a feminizmushoz, légyszi ne irkálj baromságokat.

2012. máj. 31. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
100%

Nekem szerencsére nem "kellett" a férjemmel egyeztetnem ebben a kérdésben. Én én vagyok, ergo én döntöm el csakis és kizárólag, hogy milyen néven szeretnék tovább élni.

Hozzá nem mennék olyanhoz, aki ebből problémát csinál. Nem a név, hanem a háttérben húzódó okok miatt...

2012. máj. 31. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
33%

"Ennek semmi köze a feminizmushoz, légyszi ne irkálj baromságokat."


Akkor mihez van köze? Mikor mindenki arról irkál, hogy ezzel alattvalója lenne a férfinak, a tulajdona. Ez tipikus feminista duma és okádhatnékom van tőle.

2012. máj. 31. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
48%
Nekem még arrébb van az esküvő, de fel fogom venni a leendő férjem nevét majd. Számomra ez az összetartozást jelenti.
2012. máj. 31. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
52%
Én is felvettem és nagyon büszkén viselem. Nem lettem tőle kevesebb...
2012. máj. 31. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
82%

Férfi vagyok és nem engedném hogy felvegye a feleségem a teljes nevem (pl Kovács Edináról Tóth Zoltánné) Legjobban akkor örülnék ha megmaradna a rendes neve. Ha neki fontos a névvel variálás akkor kötőjellel én is az ő vezetéknevét ő is az enyémet.


25/F

2012. jún. 7. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:

Nő vagyok, és nem fogom felvenni a vőlegényem nevét, ezt már meg is beszéltük. Őt nem érdekli, sőt, annak örül jobban, ha maradok a leánykori nevemen, mert így ismert meg.

Sőt továbbmegyek: a gyűrűt sem hordom, mert nem szeretem a gyűrűket, zavarnak. Két db ékszert kaptam tőle életemben, egy szép nyakláncot és egy jegygyűrűt, de egyiket sem hordom. A nyaklánc elég vékony, és féltem, a mindennapi életben baja eshet, a gyűrű meg idegesít. Elfogadta, sőt, külön örül, mert akkor nem kell felesleges ékszereket vásárolnia évfordulóra, születésnapra, akármire :) Egy jó könyvnek jobban örülök.

Mindkét ékszert csak akkor veszem fel, ha valami elegánsabb rendezvényre megyünk, vagy vacsorázni valahová.


Ettől még nem felszínes a kapcsolatunk. Régebben kötelező volt gyakorlatilag az ilyesmi, anyámtól pl. meg sem kérdezték, hogy mi lesz a nevével, automatikusan Nagy Lajosné lett (példa). Így, ilyen formában nem akarom felvenni a nevét, mert keresztnevem is van, nem akarom teljesen elhagyni. A Kisné Nagy Éva alak meg nem jön be, elég hosszú az én vezetéknevem és keresztnevem is, az ő vezetékneve is, ezért kizárva. A kötőjeles meg nem tetszik egyikünknek sem. Szerintünk nincs semmi jelentősége, nem lesz tőle jobb egy házasság. Vannak, akiknek fontos, ők akkor csinálják ahogy tetszik, de ne szólják le azt, aki másképp csinálja.


Kérdező, ne félj attól, hogy rosszul esik neki. Meg kell beszélni őszintén, akkor kiderül, mennyire érezné rosszul magát.

2012. jún. 26. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!