Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Hogyan mondjuk el a vőlegényem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan mondjuk el a vőlegényem szüleinek, hogy a szüleimtől kaptunk előnászajándékként egy elég nagy összeget?

Figyelt kérdés
A szüleim megleptek azzal, hogy a nászajándékra szánt pénzt előre odaadták. Azért döntöttek így, mert ugyan összespóroltuk az esküvőre valót, de sajnos a vőlegényem lebetegedett, sokba került a kezelés, meg ugye táppénzt kapott, és nem biztos, hogy így elég lett volna a pénzünk. Vállaltam már plusz munkát is, hogy elég legyen, de lehet, hogy pár tízezer forint hiányzott volna. Előre nem tudjuk, ugye sok mindenből nem lehet előre látni a fogyasztást. Nem is számítottunk rá, hogy kapunk valami nagy nászajándékot, erre most kaptunk közel egy millió forintot. Teljesen ledöbbentünk. És most az a problémánk, hogy nem tudjuk, hogyan mondjuk el a leendő anyósomnak és apósomnak. Tudjuk ugyanis, hogy ők nem fognak tudni adni, mert nincs ennyi pénzük (azt én sem tudom egyébként, hogy az én szüleim honnan szedték össze, csak annyit mondtak, hogy ne foglalkozzunk vele, összegyűjtötték, mert mégiscsak egyszer házasodik a lányuk). Nem szeretnénk megsérteni a vőlegényem szüleit, és nem akarjuk, hogy azt érezzék, hogy nekik is ennyit kell adni, viszont titkolni sem akarom, mert tudom, hogy az én szüleimnek sok fáradozásába került, hogy ezt a pénzt előteremtsék. Illetve a vőlegényem szülei is tudják, hogy sajnos le vagyunk égve, és feltűnő lesz nekik, hogy hoppá egy millióval több van. Mit tegyünk? Vagy titkoljuk? Én gyűlölök titkolózni, meg tudom, hogy előbb vagy utóbb elszólnám magunkat. Akkor meg az lenne a probléma. Teljesen tanácstalanok vagyunk.
2012. jún. 8. 05:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy. Nem hiszem, hogy titkolózást jelent, ha nem közlitek, hogy kaptatok pénzt. Esetleg ha rákérdeznek, hogy honnan van ennyi pénzetek, akkor meg lehet emliteni, hogy gyűjtöttétek, és valamennyivel a szüleid is segitettek.

És bár nem ide tartozik, azt azért soha nem értettem, hogy ha valaki "le van égve" akkor miért kell milliós esküvőt csinálni. Ezzel nem megbántani akarlak, csak én biztos csak egy kisebb esküvőt csinálnék ilyen esetben.

2012. jún. 8. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem kell megmondani az összeget, elég ha annyit tudnak, hogy pont annyi, hogy kisegít titeket, és ezt is csak akkor, ha rákérdeznek.
2012. jún. 8. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nincs ebben semmi.Ha megkérdezik, válaszoljatok őszintén, de külön bejelenteni nem kell és nagy feneket sem kell keríteni a dolognak. Nálunk férjem szülei a gazdagabbak, miután édesanyám egyedül él. És mi tőlük a nászutunkat kaptuk ajándékba. Nincs ebben semmi. Mindenki ott segíti a fiatalokat, ahol tudja.
2012. jún. 8. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
91%

Nem tudom miért kellene hagyni hogy a család a zsebetekben turkáljon ... szerintem senkinek semmi köze hozzá hogy mennyi pénzetek van, honnan és hogy mire költitek.

Felnőtt emberek vagytok, nem ovodások.

2012. jún. 8. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
86%

Én sem értem, hogy ha le vagytok égve,akkor miért kell lakodalmat tartani. Azt a pénzt okosabb dologra is költhetnétek.

Ha mégis a lakodalomra költitek,akkor mondjátok a párod szüleinek,hogy azért kaptátok a pénzt,hogy ebből fizessétek a násznép dínom-dánomozását!

2012. jún. 8. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
88%

Úgy csinálnék, mintha nem is kaptam volna, éppen ezért alaposan eltenném, úgy hogy véletlenül se nyúljak hozzá.

Ha nem kaptátok volna, akkor is meg lenne amire feltétlenül kell.

Vállaltál plusz munkát, "lehet, hogy pár tízezer forint hiányzott volna." Na és pár tízezer miatt megbontani az egymillliót, sohasem tenném! Nagyon jó lesz az, amikor saját lakás-beugróhoz kell. Addig pedig hadd kamatozzon valahol.

És ha már úgysem költötök belőle, akkor beszélni sem kell róla!

2012. jún. 8. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
93%
Nem kell nekik elmondani, max ha kérdezik.
2012. jún. 8. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Napéjegyenlőség ***** válasza:
45%
Én csak sajnálom, hogy mindig mindenütt a pénz a téma.. És hagyják az emberek, hogy a legszebb pillanataikat is ilyen dolgok árnyékolják be.
2012. jún. 8. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem kell ezt bejelenteni, ha nagyon kérdezik elég annyit mondani, hogy segítettek a szülők. És szerintem se dobjátok bele a lagziba ezt a pénzt, inkább a későbbi tervekre tegyétek el.
2012. jún. 8. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem az anyagi helyzetetekről nem kell nekik beszámolni. Ha kérdezik és meg szeretnétek mondani, tegyétek, de én biztos nem állnék oda eléjük elmondani, hogy ennyit meg ennyit kaptunk a szüleimtől. Valószínű egyébként, ha nem tudnak adni, akkor ez a verzió esne nekik a legrosszabbul.

Ismered a mondást, amiről nem tudnak, az nem fáj.

2012. jún. 8. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!