Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Miért van mindenhol kötelező...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van mindenhol kötelező ültetésrend?

Figyelt kérdés
Mostanáig 5 esküvőn voltam vendég, de mindenhol alaposan mellétrafáltak az ültetéssel. Az ember csak feszeng, udvariasan cseveg (tehát nem beszélget, semmi élvezet nincs a társalgásban, csak kitöltjük a csendet, hogy ne legyen kínos a nagy hallgatás) és közben magában cifrákat gondol a párról, akik valamely érthetetlen okból pont oda gondolták a helyét. De miért osztja be mindenki az ültetést? Miért nem lehet, hogy az emberek szimpátia alapján üljenek oda, ahova szeretnének??
2012. jún. 10. 10:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%

Mert akkor nagy keveredés lenne. Beözönlenek a vendégek, valakinek tuti nem jut ott hely, ahol szeretné, mert már odaült Lajos bácsi meg a 3 unokája és már csak 2 hely van, de nekünk 3 kellene :-)

Amúgy meg attól, hogy van ültetési rend, attól még helyet lehet cserélni. Csak a felfordulást akarják elkerülni az ültetési renddel.

Amúgy meg szerintem egy esküvőn, ha kínos, csen elkerülős beszélgetésbe tudsz csak bonyolódni valakivel, akkor az nem az ültetési rend hibája.

Mi is voltunk már nem egy esküvőn és ugyanolyan jól el tudtunk beszélgetni az addig számunkra ismeretlen emberekkel, mintha már rég ismertük volna egymást. Kicsit legyél lazább...

2012. jún. 10. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
97%

Azért, mert a szervezők tudják, hogy ki kinek a rokona, ki kinek a barátja. Ha mindenki oda ül, ahova gondolja, abból furcsa szituk alakulnak ki. Nálunk egyik oldalon a férjem rokonai ültek, másikon az enyémek, így volt mindenkinek közös téma. Nem hiszem, ha pl. a férjem nénikéje és az én keresztapámék kerülnek egymás mellé (mert úgy ülnek, úgy jut hely, stb), akkor hű de jól érezték volna magukat. Ugyanez a helyzet a barátokkal. Őket is egy kupacba ültettük, bár nem ismerte mindenki a másikat, de legalább 2 ismerőse mindenkinek volt, és azért a fiatalok könnyebben szót értenek egymással, mint 0 70 éves Bözsi nénivel.


Szerintem jó ötlet, az, hogy valaki elcseszi, az más dolog.

2012. jún. 10. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem egészen egyszerűen azért, mert káosz alakulna ki. Mi lenne, ha mondjuk olyan össze vissza ülne le mindenki, hogy a nagymamának, csak az egyetemről ismert cimborák között lenne helye, avagy egy barátnak a párjától messze a család között. Azért így is alakulhatnak ki bőven cifra helyzetek. Én az ültetés híve vagyok, szerintem ha egy pár ismeri a családját, akkor tudja kiket, kikkel jó egybe ültetni és kik azok, akiket inkább kicsit odébb, de szintén egybe. Nálunk eddig mindenki jól eltalálta az ültetést sosem éreztem magamat feszengve az asztaltársasággal!
2012. jún. 10. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
91%

Mi pl voltunk nemrég egy esküvőn, ahol nem volt ültetésrend. Mire beértünk csak 1-2 szabad hely volt egymás mellett. Így én és a párom idegenekkel, szüleim külön idegenekkel, tesómék külön idegenekkel kellett üljenek. Hát naygon jó volt.

Egy másik lagzin se volt pár éve, ott meg a menyasszony falusi rononkaival szembe kerültem, akik szalvétábba csomagolták el a kaját az asztalról...

AHol volt ültetésrent ott általában jól el volt találva, rokonokkal, szüleimmel, tesómékkal stb tettek, sose ismeretlen rokonok közé.

2012. jún. 10. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Ja igen, ez meg a másik: mindig a rokonok közé raknak be, miért? Sokkal szivesebben ülnék hasonló korú (harmincas) emberek között, akikkel szivesen megismerkednék, de nem, nekem valamiért mindig a vidéki rokonokkal kell együtt ennem, holott magamtól sosem ülnék hozzájuk. Áhh...
2012. jún. 10. 11:08
 6/13 anonim ***** válasza:
55%
Látom nem tetszenek a válaszok :-(
2012. jún. 10. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
96%

Több oka is van. Furcsán nézne ki, ha a közelebbi rokon valahol a hátsó traktusban kapna helyet, mert éppen a pálinkát kínálgatja valahol útközben, vagy a pici gyerekkel egy eldugott helyre kerülne valaki, ahol nem fér el az etetőszék.

Azon kívül (persze amíg egy kis átrendeződés nem történik) az ülésrend alapján meg mered szólítani a rég nem látott rokont, mert látod a nevét!

Aki igazán ismeri a rokonait, az tudja, hogy kit ki mellé ültessen, és kiket tartson egymástól távol!

(Meg állítólag vannak olyanok, akik bejárnak idegen esküvőkre, és mindenki azt hiszi, hogy a másik családhoz tartoznak!)

2012. jún. 10. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
91%
Ne felejtsük el az egymással házsártos rokonokat se mert Pista bácsi nincs jóban Manci nénivel de márcsak úgy van szabad 8 szék egymás közelében mivel mindketten hozták a párjuk, gyerekeiket stb. Szerintem első körben a közeli rokonok s azokra tekintettel szokták kiválasztani majd a maradék jó helyekre mondjuk aki nehezen jár vagy etetőszékes baba, tolókocsis nagybácsi vagy az a rokon akit nem akarnak közel ültetni a zenéhez mert mindig fáj tőle a feje stb. A többiek a maradék helyre remélve ott is hasonló korú/habitusu ember lessz.
2012. jún. 10. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
62%

Magam is úgy tapasztalom, hogy mostanában savanyodott hangulat uralkodik az esküvőkön. Persze, most a frissen házasodottak kikérhetik maguknak, hogy bezzeg az ő lakodalmukon remek hangulat volt, és bizonyára így is van, főleg a menyasszony szemszögéből nézve.

Mert hát a menyasszony a főasztaltól egészen másképpen ítéli meg a dolgokat, és feléfordulva mindenki iparkodik a legoldottabb hangulatát mutatni.

Az okokat abban látom, hogy a családi kapcsolatok szétestek. Régebben, és főleg a vidéki lakodalmak esetében szinte mindenki ismerte a másikat, a vőlegény családtagjai a menyasszony családtagjait, meglehet, hogy együtt is dolgoztak, vagy életük más területén kapcsolatuk volt egymással, ezáltal volt miről beszélgetniük, nem kellett ültetésrend, mert a vendégsereg megtalálta a maga helyét, és az idő múltával cserélődtek a társaságok, egymás mellé kerültek, akiknek volt mit mondaniuk a másiknak, ittak és egymás hátát veregették. Nem beszélve arról, hogy régebben nem igen volt szórakozási lehetőség, egy lakodalomkor mindenki beleadott apait-anyait, hogy egy évre kimulathassa magát.

Mostanában szinte ciki rokonokat hívni, mert miért is tennék, hiszen nem látták őket már vagy tíz éve, munkatársak, barátok és lazább haveri körből áll a vendégsereg, akik nem ismerik egymást és semmiféle közös dolguk nincsen. Akkor, ott egy légtérbe keverednek 5-6 órára más 50-100 idegennel, jobb esetben kisebb csoportok azért adódnak, de a többségük csak bárgyú mosollyal az orcáján, könyököl az asztalon és várja az éjféli tortaszeletét. A fiatalok általában tiltakoznak, hogy mulatós lakodalmuk legyen, közben pedig elvárnák, hogy a hangulat túlszárnyalja azt is. Az ifjú pár a hagyományokat megtagadja, kapcsolatai felszínessé válnak, a vendégsereg elszigetelődött egyénekből áll, gyakran fáradt, érdektelen a környezetéhez, anyagi gondokkal küzd.

Szóval, nem az ültetésrenddel van baj.

2012. jún. 10. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

a legutóbbi, ahol voltunk, ott a szüleim külön ültek tőlünk, gyerekektől. A rokonainké szintúgy. Először furcsa volt, de így is jó elbeszélgettünk, a tök ismeretlen rokonakkal is. Azt mondjuk nem tudom h mért így lett megcsinálva, de teljesen jó volt ez így is. Húgom legalábbis örült, mert így egy kis alkoholosat is ihatott :)


Mint már többen is megírták, annak az elkerülésére van így, hogy amikor beözönlik a sok ember, tuti hogy úgy ülnének le, hogy 1-2 helyek maradnának szabadon, és az utolsónak befutó 5-6 fős család 10 fele ülne...

2012. jún. 10. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!