Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Csúnya kérdés: Nektek mennyi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csúnya kérdés: Nektek mennyi jött vissza a nászajándékba kapott pénzzel?

Figyelt kérdés

Minuszban voltatok, esetleg több maradt? Vagy nagyjából ugyanannyi?


És nem, nem a pénz miatt tartok esküvőt, csak kiváncsi vagyok, mi az általános.


2012. jún. 11. 20:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
81%
kb ugyanannyi,kis plusz talán.
2012. jún. 11. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
74%
Nekunk majdnem kettomillio lett. de gondolom ez nem altalanos mindenkinel mas. hany embert hivtok hol tartjatok. Es nalunk a szulok sokat segitettek nekunk szinte csak a ruhakat meg aprosagokat kelett alnunk.
2012. jún. 11. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
96%
Nekünk most lesz idén az esküvőnk, de ha kevesebb jön az se baj nem a pénz miatt hívjuk meg őket hanem azért, hogy velünk örüljenek.
2012. jún. 11. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
88%
nekünk tavaly 1,5 millió volt a kiadás,a "bevétel" a fele sem volt!
2012. jún. 11. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
nekünk durván 1,3 millió volt :( mármint az esküvő, ebből mi kb. 6-700-at fizettünk, és olyan 490 jött vissza. Viszont ebből még 170-et kifizettünk az esküvő után ide-oda :( Tehát olyan 300 körül maradt. De nem bánjuk, megérte, mert csodaszép volt, és olyan, amilyet mindig is akartunk. Egy dolgot bánok, hogy apukámnak és anyukámnak pénzébe került, mindig hálás leszek a segítségért! Főleg, hogy anyukám ott sem lehetett :(
2012. jún. 11. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
uccsó vagyok, jobban mondva anyukám párjának és anyukámnak.
2012. jún. 11. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
1m-1.1millio volt az esküvő,520.000ft jött vissza,50fős lagzi volt
2012. jún. 12. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Kb. 850.000 Ft volt közel 80 fős lagzi. Kb. 320.000 Ft-ot kaptunk nászajándékba. Szüleink nem tudtak segíteni anyagilag, minden más formában viszont rengeteget segítettek.

Párom a fizetéséből spórolt, nekem meg egy eladott ingatlanrész miatt volt rá pénzem.


Előző hónapban voltunk lagzin, nekik többet adott a rokonság, sajnos rosszul jött ki a 2 esküvő egy hónap közelségben, nagyon megterhelte a rokonokat, mivel ugyanaz a rokoni kör. Számítottunk rá, hogy kevesebb fog bejönni mint nekik. Még így is a párom szegényebb rokonsága nagyon kitett magáért. Az enyémek megkérdezték mit kérünk, mondtuk hogy pénzt. Nem gondoltam, hogy meg kell indokolni, hiszen 8 éve, anyukám halála óta komplett háztartást vezetek, aztán megörököltem nagypapámtól is a háztartást, ami edényt nem dobtam ki, az is bekerült az edénykészletembe. Szóval nem nagyon volt szükségem edényekre. Wok-nak örültem volna, ezt meg is pendítettem, mert láttam hogy nem nagyon vevők arra, hogy pénzt kérek. Ezután kaptunk tőlük egy excklusive porcelánkészletet, ami ugyan gyönyörű, de van hasonló, meg amúgyis elegem van a tárgyakból, főleg a konyhai dolgokból, már így is több dobozzal küldtem az árvizeseknek meg a vörösiszaposoknak. Amúgy értékes porcelánkészlet, fel is tettük rögtön a vaterára. Nem lett volna gond, ha nem kérdezik meg előtte, mit kérünk. De miután megkérdezték, kicsit fura volt, hogy ezt adták. Szerintem ők is kapták valahonnan és nekik is útban volt. Nagymamám testvére szintén, bár igaz ő meg se kérdezte. Tőle valami üvegtálat kaptam fémlábakkal, amiben leves főzhető, meg sütőbe is tehető 200 fokig. Na most mivel nem tudom, hány fokos a sütőm és levesfőzőedényben sincs hiányom, főleg nem kell törékeny, megy ez is a vaterára. Nagyanyám pénz helyett egy pólót meg egy nadrágot adott nekem, plusz állítólag a porceláncsoda az ő ajándéka is.

Az én rokonságom a pároméhoz képest sokkal jobban áll anyagilag, mégis ők nem adtak pénzt. Nem esett túl jól.

A kolléganőim se adtak pénzt, de ők legalább azt adtak, amit kértem és nem egy kacatot, amit otthon ők is kerülgetnek. Az üvegtál pl. olyan dobozban volt, ami már ki volt bontva mielőtt hozzánkvágták volna.


Szerintem azért nem adtak, mert tudták, hogy nemrég eladtam az ingatlanrészt. Pedig mai viszonyok közt az se nagy pénz, ami még van belőle.

De mindegy, adjanak ajándékot ha már annyira azt akarnak, de akkor legalább egy kicsit szólhatna személyre is, szólhatna rólunk is.

2012. jún. 12. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk kicsi, szűk családi körű délelőtti esküvőnk volt, utána ebéddel.

Mindenestől 200.000 Ft-ba került.

Amit kaptunk: öcséméktől 20.000 Ft és a párom kollégájától (aki a tanúja volt, mellesleg az egyetlen ember, aki nem családtag) egy gyönyörű festmény, ami tökéletesen illik a lakásunkba.

Senki meg sem kérdezte mit kérünk, egyszerűen nem kaptunk semmit. Nem az ajándékért volt tartva, de azért ez már szerintem túlzás.

2012. jún. 12. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
5 éve volt az esküvő, majdnem 1 millióba került (50 fős) és kb 470 ezret kaptunk. Direkt csak borítékot kértünk, mert teljesen felszerelt háztartásunk volt már... :)
2012. jún. 12. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!