Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Huszonévesen normális dolog a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Huszonévesen normális dolog a családalapítás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

21 éves fiú vagyok és rendre látom egy-egy ismerősöm fényképét amelyen közösségi oldalakon pózol az újszülött kisbabájával vagy a kiírást, hogy "elegyezték egymást"...Nem minden velem egyidős, többen 4-5 évvel idősebbek nálam, de amikor belegondolok, hogy anno együtt buliztunk és hülyeségeket csináltunk, most pedig családja lett akkor valami ismeretlen érzésem van. Negatív érzés. Úgy érzem, ez valami idegen világ...én egyáltalán...elvégre még 20 év alatti lányokat fűzök...még egy csomó mindent el akarok érni, meg akarok tanulni és...fényévekre vagyok attól hogy akár eljegyezzek egy lányt...érzelmileg sem lennék rá képes. Nagy gáz van velem vagy én vagyok az "örök fiatal" típus?


2012. júl. 17. 22:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
42%
20on évesen már benő az ember feje lágya, és sokan már megkomolyodnak. Persze azért még nem kéne valakinek mondjuk 25 év alatt szülnie, mert jó vannak kivételek biztos hogy nem fogja mg tudni teljes egészében a gyerek gondját viselni, mert akkor még ott van a buli kedv a szórakozás és még élne egy kicsit, és akkor a gyerek a nagyszülők nyakára menne. Én azért nem akarok gyereket legalább 25 ves koromig mert addig élni szeretném az életem, bulizni, dolgozni, TANULNI, és építeni a karrierem. Ezzel a párom is teljesen egyet ért, még fiatalok vagyunk 22 évesek, még élnünk kellene a fiatalságunkat. Most van az az idő amikor már egyre több mindent megtehetünk ugye állásunk van saját pénz saját lakás vagy albérlet ahol ketten élünk, és ezt jobb még kihasználni. Sokan nagyon hamar kezdik a család alapítást ami rosszúl és végződhet mert ilyenkor egy fiatal anyuka könnyebben lehet depressziós és idegileg könnyebben összeomolhatna. Ami kihatna mindenre.
2012. júl. 17. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Te sem örök fiatal vagy, hanem csak későn érő típus. Nincs azzal semmi baj,ha valaki huszonévesen családot alapít. Van aki úgy érzi hogy huszonévesen elég érett ahhoz,hogy anya vagy apa legyen. Van aki még 40 évesen sem érzi magát elég érettnek hozzá..
2012. júl. 17. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
78%

nincs veled semmi gáz, a legtöbb 20onéves ilyen :)

én most leszek 22 (novemberben) párom is (januárban), és most októberben lesz az esküvőnk :)


majd eljön az az idő, amikor neked is ez lesz a fontos, kinősz a bulizásból :)

2012. júl. 17. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne lenne normális? Semmi nem zárja ki, hogy 20 évesen fennálljanak az ehhez szükséges feltételek.
2012. júl. 17. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
90%

Ne izgulj, nem maradsz le semmiről.

Ráadásul mivel fiú vagy, nem is ketyeg az a bizonyos biológiai óra, mint a lányoknál.

Amúgy is felelőtlenség éretlenül családot alapítani.

Nem vagyunk egyformák.


Most hirtelen ennyi közhely jutott eszembe. :)


Max nem éred meg, hogy ükunokád esküvőjén táncolj. :)

Extrém példa:

Világ legfiatalabb nagymamája 22 éves. 11 évesen szülte a lányát, aki szintén 11 évesen adott életet egy gyereknek.

Ha a tendencia folytatódik, 33 évesen dédnagymama lesz. :)

2012. júl. 17. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
92%

Az alapkérdésre: IGEN, normális.

A Te problémádra (ami nem is igazi probléma): azért látod messzinek, furának az Ő világukat, mert Te még máshol tartasz. Nézd, 21 éves vagy és fiú...én pl. úgy érzem, hogy a pasinak legalább 5 évvel idősebbnek kell lennie. Ha ezt nézzük, akkor hozzád 16 éves lány illene, aki még nyilván nem akar férjhez menni és gyermeket szülni. De amire ő lesz 25pl. addigra Te 30. Addigra bőőőven akarhatsz családot.

Szóval arányaiban bőven jó helyen vagy az érésben!

Éld ki magad, bulizz, csajozz, élj át nagyon sokféle dolgot. És csak akkor tégy komoly lépéseket, amikor TE szeretnéd. Ne hagyd, hogy az aktuális partnered, vagy a külső elvárások befolyásoljanak!

Egyenlőre élvezd az életet! :)

Minden jót!


23N

2012. júl. 17. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
79%
Nyugi, semmi gáz, mindennek megvan a maga ideje, mindenki máskor komolyodik meg. Semmit sem szabad erőltetni, én vagyok rá az élő példa:) Gimiben már 16 évesen szórakozni jártam, (nem kell félreérteni, nagyon keveset ittam, de eljártam bulizni kb 2 hetente egyszer, barátkoztam, ismeredtem) azonban így is nagyon sok embernek szemet szúrt, hogy én élem világomat, néhány barátnőm a szememre vetette, hogy hamar ki fogok égni, senki nem fog komolyan venni, csak azért mert ők soha sehová nem mentek mindig csak keseregtek, hogy nekik milyen rossz:S 18 évesen megismerkedtem a párommal, 5 év után megkérte a kezem, jelzem soha egy szóval nem említettem az eljegyzést, csak tudta, hogy házasságpárti vagyok. Jövőre 25 évesen lesz az esküvőnk. Most volt az osztálytalálkozónk, látni kellett volna az irígységet a szemükben, számomra nagyon kellemetlen volt. Azok a csajok, akik egykor piszkáltak ma nyakra főre pasiznak, isznak, én meg szép csendben megállapodtam. Egész este azt hallgattam, hogy nekem milyen jó, holott ők azt nem értik meg, hogy nekik is el fog jönni ez az idő, de semmit nem szabad elsietni. Ők később kezdték el élni az életüket,én hamarabb jöttem rá nekem mi kell, ez nem verseny kérdése.Egyébként babát mi sem akarunk még, ahhoz nem érezzük még elég éretnek magunkat. Nem szabad elfelejteni azt a mondást, hogy lassú víz partot mos. Haladj a saját tempódban:) Minden rendben lesz.
2012. júl. 17. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
44%

örülök a kérdésnek :)


nos, én 25 éves lány vagyok, 18 évesen azt hittem, hogy ebben a korban már családom, gyerekem lesz.

de most, hogy itt vagyok, még nagyon korainak érzem. pedig minden feltétel adott lenne. van lakásunk, van egy csodálatos párom, akivel lehet jövő tervezni, van autónk.

viszont pont ezért várok még legalább 30 éves koromig, mert ki szeretném élvezni, h szabad vagyok, nincsenek kötöttségek, mehetünk nyaralni, vagy ha hajnali 2kor fagyizni vagy városnézni támad kedvünk, akkor be a verdába, és irány :)


nekem is fura, hogy a volt osztálytársaim házasodnak, lehet, h pár év múlva a gólya is kopogtat majd :D


egy gyerekre nagyon meg kell érni érzelmileg, erkölcsileg. nem szeretném elkapkodni semmilyen nyomás hatására. a gyerekvállalás egy életen át tartó felelősség, és pont elég elbacott fiatalt látok, aki annak issza a levét, hogy anno a szülei nem gondolkodtak éretten és felelősen.

tapasztalni szeretnék, hogy ezt majd átadhassam az utódomnak. szeretnék elegendő pénzt gyűjteni, hogy neki is lehessen lakása, tudjam normálisan, igényeihez mérten taníttatni.


jól gondolkodsz. ráérsz a komoly dolgokkal azután, hogy túl vagy az őrültségeken.

2012. júl. 17. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
86%

Normális..

Én is szeretnék már huszonévesen gyereket, férjet:)

18L

2012. júl. 17. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Megnyugodtam.

Kissé zavaró, hogy a 16 éves lányok szülei szerint én már feleségnek valót vadászok, szerintem meg nem...de ez más téma.

Én 14 évesen kezdtem el az orra-szájba bulizást, 17 éves koromban már abbahagytam de a házassághoz és a "közös élethez" egyáltalán nem érzem magam érettnek. Még szeretnék egy csomó dolgot véghezvinni amivel nem összeegyeztethető a feleség-gyerek téma. Csak azért mégis zavarnak azok a bizonyos képek meg amikor tolja szembe a babakocsit és kapuzárási pánikom lesz(férfiváltozatban).


Köszönöm szépen

2012. júl. 17. 23:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!