Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Huszonévesen normális dolog a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Huszonévesen normális dolog a családalapítás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

21 éves fiú vagyok és rendre látom egy-egy ismerősöm fényképét amelyen közösségi oldalakon pózol az újszülött kisbabájával vagy a kiírást, hogy "elegyezték egymást"...Nem minden velem egyidős, többen 4-5 évvel idősebbek nálam, de amikor belegondolok, hogy anno együtt buliztunk és hülyeségeket csináltunk, most pedig családja lett akkor valami ismeretlen érzésem van. Negatív érzés. Úgy érzem, ez valami idegen világ...én egyáltalán...elvégre még 20 év alatti lányokat fűzök...még egy csomó mindent el akarok érni, meg akarok tanulni és...fényévekre vagyok attól hogy akár eljegyezzek egy lányt...érzelmileg sem lennék rá képes. Nagy gáz van velem vagy én vagyok az "örök fiatal" típus?


2012. júl. 17. 22:44
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen normális, mindenki máskor érik meg a feladatra. Én annyi idős vagyok, mint te, egyetemista, párom 23, és házasodni szeretnénk, sőt, rajta vagyunk a gyerektémán. :) A kapcsolatunk komoly, anyagi háttér, külön lakás megvan, érzelmileg felkészültnek érezzük magunkat egy gyerekre, ez a mi utunk. A tied még nem. Ez nem baj, nem kell mindenkinek ugyanazt az utat választania! Mondjuk nekünk nincs olyan, amiben hátráltatna a baba (értsd már rég túl vagyunk a bulizós korszakon, a tanulmányaimban sem korlátoz a baba, sőt, a szakmámban előny a gyerek). Majd eljön annak az ideje is, amikor te is így fogod érezni, megfelelő kapcsolatban.
2012. júl. 18. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Azért 21 évesen még ne legyen kapuzárási pánikod. :D

Hogy normális-e huszonévesen a családalapítás? Természetesen. Én nekem ne mesélje be senki, hogy "Ó, majd elég lesz 35 után, mert akkor érett leszek rá..." Persze vannak olyan emberek, akiknél tényleg így van, de alapjában véve szerintem az a normális, ha 23-25 évesen már az ember gondol arra, hogy "mi lenne, ha..."

Ez kicsit közhelyes lesz, de nézzük meg a régi öregeket. Van nő, aki 17 évesen már feleség volt, és most 80 éves. És boldog öreg néni a boldog öreg bácsi párja mellett. Nekik 20 évesen nem a piálás volt a fő elfoglaltság, mégsem hiszem, hogy üres lenne az életük ilyen korszak nélkül. Az "éljük ki magunkat" dolgot is lehet felelőtlenül és körültekintően értelmezni.

Szóval: nem lehet általánosítani, mindenki számára máskor jön el a megfelelő idő. De ez legfőképpen azon is múlik, hogy mikor találunk olyan társra, akivel lehet, és érdekes is tervezni. Úgyhogy nyugi. :)

2012. júl. 18. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Lényeg a lényeg: attól függ, mikor találod meg a Nagy Őt!

Valaki szerencsés és fiatalon.

Persze úgy könnyű. :))

2012. júl. 18. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
68%
En is keson ero tipus vagyok, csak lany.26 evesen nem erzem ugy, hogy ferjhez kene mennem es gyereket szulnom.Bar most nincs is baratom. Legalabb 30 eves koromig meg szeretnek elni, magammal foglalkozni, utana meg majd meglatjuk...
2012. aug. 9. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Szerintem nem normális.

20on éves nem érett ilyesmire.

Meg minek kellene elrontani a fiatalságot ilyesmivel?

2014. szept. 17. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!