Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mikor lehetek magyar állampolgár?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mikor lehetek magyar állampolgár?

Figyelt kérdés
párommal 6 éve élünk együtt, én román, ő magyar állampolgár. sok évnyi próbálkozás után kezdem feladni, hogy saját babánk lesz,és elgondolkoztam az örökbefogadáson. a gólyahír alapítványnál segítőkészek ugyan, de csak magyar állampolgárságú házaspárokat regisztrálnak. kérdés: regisztrációs kártyával, lakcímkártyával, személyivel, házasságkötés után után mikor kérvényezhetem az állampolgárságot? köszönettel
2009. júl. 15. 08:47
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia! A leírtak alapján 8 évig kell folyamatosan Magyarországon élned ahhoz, hogy állampolgár lehess, ha nem vagytok házasok a pároddal. Aki házas, 4 év után kérvényezheti az állampolgárságot amennyiben magyar nemzetiségi, mint te is.


Wikipédiából:

A magyar állampolgárság megszerzése

Honosítással


Ezt öt feltételhez köti az alkotmány:


* nyolc éven keresztül folyamatosan Magyarországon kell lakni,

* büntetlen előélethez (a kérelmező büntetőeljárás alatt sem állhat),

* magyarországi megélhetés és lakóhely biztosítottságához,

* a magyar nyelvismeret (alkotmányos alapismereti vizsga vagy mentesség formájában történő) igazolásához,

* a diszkrecionális klauzula szerint a magyar állam érdekvédelméhez: a honos Magyar Köztársaság érdekeit nem sérti.


Itt egy másik: www.168ora.hu/cikk.php?id=1949

"A magyar állampolgárságot házasságkötés esetén 7 év itt-tartózkodás után lehet megszerezni. Ha a kérelmező magyar nemzetiségű, 4 év után kaphatja meg a papírokat. Az állampolgárság megszerzésének első állomása a tartózkodási vízum (1 év), azt követi a tartózkodási engedély (2 év), majd a letelepedési engedély, amely már határozatlan időre szól, és az állampolgárság iránti igény benyújtásának egyik feltétele. Letelepedési engedély a házasság megkötése után leghamarabb két évvel kérhető, ebből a párnak egy évet Magyarországon kell együtt élnie, amelyet bizonyítaniuk kell. Ellenőrzés bármikor várható, ha kiderül, hogy nem közös háztartásban laknak, és az anyagi ellenszolgáltatás bizonyítható, azonnali kiutasítás és beutazási tilalom következik, valamint közokirat-hamisításért eljárást indíthatnak ellenük. Állampolgárság csak annak adható, akinek az adott országban lakhatása és megélhetése biztosított, és ezt a magyar fél befogadó nyilatkozatával megerősíti. 2003-ban Magyarországon 7878-an kértek letelepedési engedélyt, ebből 5233 román állampolgár."

2009. júl. 15. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ja, bocsi most látom, hogy azt írod, már megvolt az esküvő. Akkor szerintem már kérvényezheted. Hívd fel a Bevándorlási és Idegenrendészeti Hivatalt és ott megmondják, hogy hogyan kell és jogosult vagy-e, de a leírtak alapján nemzetiségiként az vagy, ha meg nem számítasz nemzetiséginek, akkor 7 év után, tehát jövőre.
2009. júl. 15. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mivel magyar nemzetiségűnek vallod magad, igy márisk érhted az állampolgárságot, a lakóhely szerinti anyakönyvvezetőnél kell kérelmezned. Ő ad nyomtatványt és azon rajta van, hogy milyen okiratokat kell csatolni. Minden okiratot csak eredetben lehet csatolni! majd vissza fogják küldeniha megkapod az állampolgárságot. Anyakönyves vagyok, ha van kérdésed írj !
2009. júl. 15. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

"Anyakönyves vagyok, ha van kérdésed írj !"

Nincs beállítva nálad a privát üzenet lehetősége.

Nekem lenne kérdésem: párom ukrajnai, és a magyar származásáról csak egyházi papírjai vannak, államiak nincsenek (állítólag háborúban megsemmisültek a nyilvántartások) azt elfogadják?

2009. júl. 21. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ez engem is érdekelne. Az én férjem szlovák állampolgár, én magyar vagyok. 2008. nyarán volt az esküvőnk, de ő már kb. 2005. októbere óta be van jelentve magyarországi lakcímmel. Mikor itt helyben (Eger) utánajártunk mi kell ahhoz, hogy megkapja az állampolgárságot, akkor azt mondták, hogy jövedelem igazolással kell bizonyítania, hogy munkahelye van (többek között). Az nem elég, hogy nekem van munkahelyem, sajnos a Munkaügytől már nem kap támogatást. Sok munkahelyről pedig azért utasítják vissza, mert nem magyar állampolgár.

Valóban kell, hogy legyen munkahelye? Hány hónap kell ahhoz, hogy elfogadják az állampolgársági beadványát?

2009. dec. 29. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!