Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mi a véleményetek a házassági...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a véleményetek a házassági szerződésről?

Figyelt kérdés
24évesen mentem férjhez egy 28éves pasihoz akinek komoly munkája van és nagyon gazdag én akkor modellkedtem de mikor összeházasodtunk abbahagytam egy éves szóval a férjem is akarta hogy írjam alá a szerződést de az anyósom beszélte á főleg ki nem álhat most eljött vendégségbe 2hétre és most is próbál nekem keresztbe tenni mindenhova el akar jönni velem csak beül a kocsimba amikor indulok valahova amikor pedig próbálnám mondani hogy száljon már ki akkor azzal jön hogy nem az enyém hanem a férjemé kiborít segítsetek mit tegyek?
2009. júl. 21. 14:15
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
94%
A házassági szerződés teljesen okés. Nézd, ma már semmiben sem biztos az ember, igaz senki nem úgy megy férjhez, hogy majd mi lesz ha válunk... de azért ilyenre gondolni kell. A férjed gazdag, mindent ő vitt a házasságba, te milyen jogon követlnél tőle akármit is ?Még akkor is ha törvény szerint jár neked, te azért nem tettél semmit. Egyértelműen kell a házassági szerződés, ha valaki annyira korlátolt hogy ezt nem érti meg csak sajnálni lehet. Biztos vagyok benne, hogyfordított esetben te is ezt tennéd. Anyósod előtt meg egyszerűen bezárod a kocsiajtót, vagy felszállsz a buszra és kész. Nem hiszem, hogy egy bosszantó anyóst nem tudsz leszerelni...
2009. júl. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
90%
Ha már aláírtad, nem tehetsz semmit. Még ha presszió hatására tetted is. Egyébként ez így volt erkölcsös. Sose akard a férjed házasságba vitt vagyonát a saját tulajdonodként kezelni. Aki pedig egy gazdag emberhez megy, sajnos számolnia kell azzal, hopgy akár a férje, akár pedig az anyósa az orra alá dörgöli a vagyoni különbséget. Viszont amit a házasságban szereztek - függetlenül attól, kinek mennyi a jövedelme - már közös lesz. Még akkor is, ha netán te nem dolgoznál egy napot sem! Sajnos anyósod irányában is tűrnöd kell. Legfeljebb a fia kérheti meg, hogy ne sértegessen és ne avatkozzon bele a kettőtök dolgaiba.
2009. júl. 21. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
88%

Hát először is anyósnak csönd,ne dumáljon bele a dolgaitokba,ezt Ti ketten a pároddal beszéljétek meg,hogy nektek mi hogyan lenne jó.Az én személyes véleményem a házassági szerződésről,hogy nagy fokú bizalmatlanság,nem mennék olyan emberhez aki azt feltételezi rólam,hogy a vagyonát szeretem.De ha egyik félnek jelentősen nagyobb a vagyona,akkor lehet ilyet kötni,ha a Ti elveitekkel nem ellenkezik.Én mindenképpen csak annyiba mennék bele,hogy amit a házasság kötésünk előtt szerzett azt a magáénak tudhatja,de minden további ami a házasság kötésünk után szerzett vagyon közös.Akinek ez nem tetszik éljen egyedül,én nem engednék teljesen hülyét csinálni magamból.

Te miért hagytad abba a modellkedést?Talán az Ő kedvéért?Mert akkor nehogy már szerződést akarjon veled alá íratni,amikor az Ő kedve miatt lemondtál erről a bevételedről.Ha a párod nem teszi helyre az anyját tedd meg Te.Nekem nem dumálna az tuti,meg nem is jönne velem sehová az akaratom ellenére.Állj a sarkadra,ne hagyd magad hülyére venni.

2009. júl. 21. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 A kérdező kommentje:
A házassági szerződésben úgy volt hogy amíg nem voltunk házasok addigi jövedelme az övé amikor összeházasodtunk akkor a jövedelmme fele az enyém lenne ha elválnánk hogy mért hagytam abba a modellkedést hát 16évesen kezdtem tini modellként 24éves koromig azért hagytam abba mert már untam egy kicsit nem a férjem akarta az anyósom már amikor megismerkedtünk akkor utált a férjem a 3.dik randinkon kérte meg a kezem és az anyósom már abba is beleszólt hogy nem túl korai ez van szobalányunk mert nagy a ház és az anyósom azt akarja hogy én takarítsama z egész házat mit gondol na persze szerencsére le tudtam beszélni a férjem hogy maradjon a takarítónő de az anyósom mindenbe bele akar szólni alig várom hogy vége legyen ennek a 2hétnek és húzzon el.
2009. júl. 21. 14:42
 5/42 anonim ***** válasza:
100%

Én a házasságot úgy képzelem el,és nekünk már lassan egy évtizede működik,hogy ha jól megy akkor mindannyiunknak,ha nem akkor senkinek nem.De az,hogy a férjem majd magának akarjon mindent egy esetleges válás után abba nem mentem volna sosem bele.Ha nagy a vagyon akkor az még ok,hogy a házasság előtt szerzett az övé,de amit azután az már legyen közös.Aki nagyon anyagias egoista az éljen egyedül és nem kell sosem osztozkodnia senkivel.De így,hpgy már házasok vagytok most miről is van szó?Most akar szerződést íratni?Miért?

Anyós meg intézkedjen a saját otthonában ne nálatok.Ott csak vendég,viselkedjen ennek megfelelően.Ha nem,akkor utasítsátok rendre,tudja már mi az amibe bele szólása van és mibe nincs.Hol éltek?

2009. júl. 21. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 A kérdező kommentje:
Hol éltek itt mire vagy kiváncs melyik városban amúgy Budán lakunk egy kertvárosi részen. Már kötöttünk szerződést hogy amióta házasok vagyunk a jövedelem 50%-ka az enyém lenne ha mondjuk válnánk vagy valami de így most közös imádok vásárolni amúgy ruhát ékszert sminket.Az is zavar hogy a férjem ajándékokkal akar megvásárolni fél éve vettem egy kocsit egy hónapja pedig kimegyek az udvarra és a feljárón ott egy klassz BMW cabrio.
2009. júl. 21. 16:12
 7/42 anonim ***** válasza:
92%

Már ne is haragudj, de szerintem abszolút jogos a szerződés dolog. Eleve örülj annak, hogy a jövedelme fele a tiéd. Nem tudom, hogy dolgozol-e vagy a férjed pénzéből imádsz ékszereket, ruhákat vásárolgatni. Mert ha az övéből, akkor egy szavad sem lehet, belecsöppentél a jóba. Meg kicsit nekem visszatetsző volt a felháborodásod, hogy ugyan már hogy képzeli anyós, hogy a saját házadat magad takarítsd. Mégis mit csinálsz akkor? A vásárláson kívül.. (Ha dolgozol, akkor bocs a kérdésért)

Harmadik randin meg eljegyzés...szerintem is korai. Így még inkább értem a szerződést, mert milyen fokú bizalom tud kialakulni három találkozás során?

De szerintem ez kamu kérdés.

2009. júl. 21. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 A kérdező kommentje:
Hát írtam már hogy dolgoztam modellként csak abba hagytam amikor összeházasodtunk szóval azért én is kerestem pénzt.Amúgy nem kamu a kérdés és ha azt hiszed minek írsz?
2009. júl. 21. 16:38
 9/42 A kérdező kommentje:
A harmadik randit pedig úgy értettem hogy nemcsak háromszor találkoztunk hanem csak három olyan igazi randi volt vacsorára gondolok.
2009. júl. 21. 16:42
 10/42 anonim ***** válasza:
92%

Értem...kerestél pénzt, de most már inkább eltartatod magad. Gondolom van azért szakmád, mert a modellkedés ugyebár nem az. Ahhoz csak jól kell kinézni, ami vagy megadatik, vagy nem, de tenni nem igen kell érte.

Ha meg volt randi, akkor mégsem harmadik...Azért hogy korai volt-e vagy sem, az nem attól függ, hogy hányszor vacsoráztatok együtt, hanem inkább attól, hogy mennyi idő együttjárás alatt jött össze az a három vacsora

2009. júl. 21. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!