Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mennyire gáz az, ha meghívták...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire gáz az, ha meghívták az egész családom esküvőre (szüleimet öcsémet és engem, a pár pedig apu egyik barátjáék), de én nem megyek el? Hogy miért, részletesen lent le van írva!

Figyelt kérdés

Szóval az ok az, hogy a barátomat nem hívták meg, pedig tudták, hogy van egy komoly kapcsolatom. Úgy gondoljuk a párommal (aki már a vőlegényem lenne 2 hónapja, ha anyuék nem akadékoskodnának), hogy anyu keze van a dologban, mert beszélt a párral, mielőtt a meghívót átadták volna, és szerintünk mondta nekik, hogy ne hívják a barátomat. Egyébként sem nagyon szívleli a páromat anyu vmiért, pedig semmi rosszat nem tett, sőt sokat segít nálunk, és mindent megtesz értem! Én rákérdeztem a párnál, a vőlegény arcán láttam a zavartságot, hirtelen nem tudott mit mondani és végül mondta, hogy barátomra nem számoltak, így sajnos nem jöhet. Ez 1 hónapja volt, simán meg tudták volna még oldani, hogy jöjjön. Szüleim nagyon ki lesznek akadva, amikor bejelentem, hogy nem megyek, már mondtam nekik többször is, de anyu leordított, apu meg nem vette komolyan. Én úgy gondolom, hogy jogosan nem megyek el, egy esküvő nem kötelező jellegű, barátomat nem fogom megsérteni azzal, hogy itthon hagyom, mert ő is megtesz értem ilyen dolgokat. Egyébként meg meg is jött 2 napja, mialatt a menyasszonykikérés, a polgári és a templomi esküvő lesz menettel, nem tudok tampont cserélni, átázni meg nem szeretnék. Ezt sem értette meg anyu amikor mondtam neki. Anyu úgy van vele, hogy ez egy esküvő, ahová meghívtak ezért kötelező elmenni, és ciki ha nem leszek ott (ültetőkártyás lakodalom lesz).

Bocsi, hogy hosszúra sikeredett, de rövidebben nem tudtam elmesélni mi is a helyzet. Szerintetek ebben az esetben nekem vagy anyuéknak van igaza? Köszönöm előre is! 19/L


2009. júl. 25. 08:13
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:

Egyértelműen látszik, hogy nem csak a családod hibás, hanem te is. Nézzünk téged:

Gondolom, milyen szar lehet neked, hogy nem hívták a barátod, de könyörgöm 4-5 órát nem bírsz ki nélküle?

Tudod nehéz meghatározni azt hogy illet volna meghívniuk vagy sem, mert, ha azt nézzük, hogy pl.: egy szegény párról van szó akkor nem várhatod el tőlük, hogy még a pasidat is etessék meg stb., főleg, ha nem is közvetlen rokonokról van szó, mert ugye állításod szerint apád ismerőse. Ilyen alapon akkor hívják már meg a kis kutyádat is, mert annyira hozzád nőt, hogy nem tudsz nélküle élni..., és amúgy is, az ilyen "ceremónia" nem olcsó mulatság, gondolom fel bírod fogni. Ugye érzed milyen kényes pics@ vagy....

Azt jól tették a szüleid, hogy nem engedték meg, hogy otthon maradj. Egyetértek azokkal akik írták előttem, hogy hamarabb kellett volna szólnod a PÁRNAK, és nem a szüleidnek (hisz te már olyan nagy lány vagy miért sírsz a szüleidnek?), de így, most gondolj bele, számoltak rád meg minden, te meg csak úgy nem jelentél volna meg és égeted ezzel a szüleid (nem is beszélve hogy már kifizettek mindent, NEKED is, tudom, hogy a kaját eloszthatnák, meg el is osztják a vendégek közt, de az olyan konzervatív gondolkodású emberek, mint anyádék - ugye jelen esetben az ünnepeltekről sem tudjuk hogyan gondolkodnak -, ebből nagy ügyet csinálnának, az tuti). Szerintem simán kibírtad azt a pár órát. A pasid is egy szép teremtés lehet, mi az hogy hívogat állandóan? Mint egy rossz barátnő, komolyan mondom. Elbírom képzelni milyen harmonikus kapcsolatban élhettek, na mindegy :D.

A 9 órási válaszoló meg haláli, gondolom te is olyan jó ember lehetsz mint a kérdező anyja. Szívből gratulálok. Mi az hogy pofátlanság? Basszus te magadnál vagy? Szerinted mindenki végig azt figyelte, hogy mit csinál, kivel beszél, ez a szerencsétlen lány (a 100 emberből, biztos nagyon észrevehető lehetett a vacsoránál)? Én is felvenném a telefont, ha keresnének, kivéve persze mikor a "polgári és a templomi" baromságnál vagyunk. Ebben nincs semmi pofátlanság. Az utolsónak meg annyit, hogy szerintem, az sem ér sokat, ha az egész csak látszat, akkor inkább mondja meg a szüleinek, véleményét és legyenek rosszban, ha nem bírják elfogadni, hogy a lányuk másképp gondolkodik.

Persze a családodról is megvan a véleményem, ahogy olvasom, gondolom, muterod olyan hülye mint az enyém. Először is, ha a pasid megtesz mindent akkor miért utálják? Kicsit a barátod is minősíti, mert oké, hogy mindent megtesz hogy megbéküljenek, de azért szerintem, ha igaz amit mondtál, nagyon kihasználják. Azért ilyen esetben én már a szüleid körmére csapnék egyet, hogy most legyen elég. Gondolom, nem ez az első vitád velük, és megnyugtathatlak (mivel én is hasonló cipőben jártam), csak akkor fognak rádöbben, hogy milyen f@szok voltak amikor különköltözöl. Főleg, ha esetleg még az életben is sikeres leszel, akkor persze majd egyből jönnek a nagy békülési szándékukkal meg a szent családi kötelék szöveggel..... Egyébként, én is pont abban az időben voltam esküvőn amikor te és pont aznap :D.

2009. júl. 27. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:

15:37


Hogy tudsz egy kommentben pro és kontra mindenkit lebaszni? Elég kellemetlen ember az olyan, akinek mindenkiről baromira megvan a véleménye, na meg mindenki véleményéről, ráadásul undorító stílusban, csak lerí hogy magába nem néz soha.


"A 9 órási válaszoló meg haláli, gondolom te is olyan jó ember lehetsz mint a kérdező anyja. Szívből gratulálok. Mi az hogy pofátlanság? Basszus te magadnál vagy? Szerinted mindenki végig azt figyelte, hogy mit csinál, kivel beszél, ez a szerencsétlen lány (a 100 emberből, biztos nagyon észrevehető lehetett a vacsoránál)?"


Hát ne haragudj, de ha valaki pár órát egy esküvőn nem tud nyugton ülni a seggén, hanem orrba-szájba telefonálgat, az igenis pofátlanság. Egyébként ha belegondolsz 100 fő baromira nem sok, simán látni mindenkit. Ha én mint menyasszony ezt észrevenném, engem biztosan rosszul érintene. Arra gondolnék, mi a francnak van ott, ha mindennel foglalkozik csak az esküvővel nem? Ha pedig vendég vagyok és a családtagom lógna a telefonon, helyette sülne le a képemről a bőr. Illetlen dolog. Pár órát mindenki kibír anélkül, hogy a fülében legyen a telefon.


És az hogy a saját Édesanyádra mit mondasz a Te dolgod, a Te lelked bánja és Téged jellemez, de más Anyjáról nincs jogod ilyen stílusban beszélni.

2009. júl. 27. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!