Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mennyire gáz az, ha meghívták...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire gáz az, ha meghívták az egész családom esküvőre (szüleimet öcsémet és engem, a pár pedig apu egyik barátjáék), de én nem megyek el? Hogy miért, részletesen lent le van írva!

Figyelt kérdés

Szóval az ok az, hogy a barátomat nem hívták meg, pedig tudták, hogy van egy komoly kapcsolatom. Úgy gondoljuk a párommal (aki már a vőlegényem lenne 2 hónapja, ha anyuék nem akadékoskodnának), hogy anyu keze van a dologban, mert beszélt a párral, mielőtt a meghívót átadták volna, és szerintünk mondta nekik, hogy ne hívják a barátomat. Egyébként sem nagyon szívleli a páromat anyu vmiért, pedig semmi rosszat nem tett, sőt sokat segít nálunk, és mindent megtesz értem! Én rákérdeztem a párnál, a vőlegény arcán láttam a zavartságot, hirtelen nem tudott mit mondani és végül mondta, hogy barátomra nem számoltak, így sajnos nem jöhet. Ez 1 hónapja volt, simán meg tudták volna még oldani, hogy jöjjön. Szüleim nagyon ki lesznek akadva, amikor bejelentem, hogy nem megyek, már mondtam nekik többször is, de anyu leordított, apu meg nem vette komolyan. Én úgy gondolom, hogy jogosan nem megyek el, egy esküvő nem kötelező jellegű, barátomat nem fogom megsérteni azzal, hogy itthon hagyom, mert ő is megtesz értem ilyen dolgokat. Egyébként meg meg is jött 2 napja, mialatt a menyasszonykikérés, a polgári és a templomi esküvő lesz menettel, nem tudok tampont cserélni, átázni meg nem szeretnék. Ezt sem értette meg anyu amikor mondtam neki. Anyu úgy van vele, hogy ez egy esküvő, ahová meghívtak ezért kötelező elmenni, és ciki ha nem leszek ott (ültetőkártyás lakodalom lesz).

Bocsi, hogy hosszúra sikeredett, de rövidebben nem tudtam elmesélni mi is a helyzet. Szerintetek ebben az esetben nekem vagy anyuéknak van igaza? Köszönöm előre is! 19/L


2009. júl. 25. 08:13
1 2 3 4
 1/32 A kérdező kommentje:
Ja egyébként ma lesz az esküvő. Ezt elfelejtettem írni :)
2009. júl. 25. 08:14
 2/32 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem menj el. Kicsit bunkóság, ha számolnak rád és te nem mégy.

Akkor legalább szólhattál volna nekik hamarabb, hogy ne is várjanak.

2009. júl. 25. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
95%
Nagykorú vagy, a Te döntésed hogy elmész vagy nem. Mivel nem családtag, rokon esküvőjéről van szó, ezért maradj távol, ha úgy gondolod. Nem biztos hogy azért nem hívták meg a párodat, mert anyukád nem kedveli, egész egyszerűen lehet azért nem, mert nem akarták túlságosan kibőviteni a kört. Igyekeztek a családon kívül csak a szűk baráti kört meghívni. Ne hivatkozz arra, hogy azért mert a barátodat nem hívták meg, egész egyszerűen mond meg, hogy egészségügyi okok miatt nem tudsz részt venni rajta. És ezzel nem is mondasz valótlant.
2009. júl. 25. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
94%
Azt még hozzátenném, hogy én sem mennék el, tényleg kellemetlen frissen megjött mensessel ilyen programon részt venni.
2009. júl. 25. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
86%
Azért ha két napja jött meg (az ma estére már majdnem 3) nem olyan friss. Az már kb középidő. Esküvő meg egyszer van egy életben (persze manapság már nem feltétlenül, de legyünk optimisták)
2009. júl. 25. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
90%
én se mennék el a helyedben. amikor mi esküdtünk,amikor a barátokkal számoltunk,evidens volt,hogy plusz egy főt hoz az,akinek van társa.Még az olyan is,akinek az aktuális párjával még nem is találkoztunk....
2009. júl. 25. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Anyuékat is megértem, de nem vagyok már gyerek. És én is úgy gondolom, hogy nem kötődöm hozzájuk annyira (a menyasszonyt most láttam először 1 hónapja, a vőlegénnyel sem beszéltem még sokat életemben, dolgoztak nálunk amikor építkeztünk, apu ismeri jobban). És valóban nincs kedvem most menni, meg fogyókúrázom is, mert le kellene adnom 5-6 kilót, ami feljött a fogamzásgátlótól (rosszul ettem és mozogtam mikor elkezdtem, ezért híztam), diétán vagyok hétfő óta, nem szeretném most úgy végigülni az estét, hogy nem eszek szinte semmit. Meg a menzesz sem kellemes... :S

2009. júl. 25. 08:28
 8/32 A kérdező kommentje:
Ja, mindkettőjüknek a 2. esküvője, a menyasszony 39 éves és van egy 18 éves lánya, a vőlegény meg 29 éves. Szóval... :) és kb 100 vendég lesz, nem hiszem, hogy pont engem hiányolnának. Más is lesz aki nem fog menni sztem...
2009. júl. 25. 08:29
 9/32 anonim ***** válasza:
92%
Amikor elkezdtem olvasni a posztodat, én is arra gondoltam, hogy ne a párt büntesd a szüleid miatt. Amikor viszont azt olvastam, hogy a pár már rég tudja, hogy neked komoly barátod van és úgy tettek, hogy nem mehet, az nagyon durva. Nekem már volt esküvőm, de direkt meg is kérdeztünk mindenkit, hogy van-e valaki, akit szeretne hozni, mert ez úgy illik. Nyilvánvaló, hogy mindenki úgy érzi jól magát, ha ott vannak a szerettei, a családja és ha valakit meghívok, akkor azt szeretném, hogy jól érezze magát és nem a fogamhoz fogom verni a garast, mert akkor inkább meg sem hívom. Lehet, hogy én sem mennék el ilyen helyzetben. Hülyeség, hogy már rég tudja a pár és nem tudnak változtatni, mert egy lagzinál 1 plusz ember nem oszt, nem szoroz a párnak. A vendéglőben is lehet szólni még lagzi előtt pár nappal is akár, hogy x fővel többen/kevesebben lesznek meg amúgy is több emberre szoktak számolni a kajával is. Szerintem ha úgy döntesz, hogy nem mész, akkor azért anyukád szóljon oda a párnak telefonon, hogy te nem mész, mert azt senki sem szereti, mikor számolnak x főre és nem mennek el. Így oda tudnának szólni telefonon, hogy kevesebb emberre számoljanak. Ez így korrekt szerintem.
2009. júl. 25. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim válasza:
59%

Kifogások tömkelege:

- nem megyek, mert nem jöhet a pasim

- nem megyek, mert menstruálok

- nem megyek, mert nem ismerem a menyasszonyt

- nem megyek, mert diétázom


Ha ennyire nem akarsz menni, akkor nem lett volna tisztességesebb már az elején megköszönni és udvarisan közölni, hogy nincs kedved menni? Mert Te is tudod, hogy ezek csak mondvacsinált ürügyek.

Egyébként, amikor nekünk volt az esküvőnk, akkor mi sem hívtuk meg mindenkinek a pasiját/barátnőjét csak akik már házasok voltak. De megértheted, hogy ha mindenkinek eljön az aktuális kedvese is, akkor hatalmasra rúgna a meghívottak száma, és nem mindenki akar nagy esküvőt. A miénk is inkább szűk körben történt, nem akartunk többszáz fős felhajtást.

És azt hiszem, hogy egy meghívást vissza lehet udvarisan utasítani, de nem úgy, hogy egyszerűen csak nem jelenek meg. A szüleidnek kellemetlen is lehet, amikor kérdezik tőlük, hogy hol vagy és majd sorolhatják a kifogásaidat. Valószínűleg nem fogsz hiányozni, nem a távolmaradásod teszi majd tönkre az egészet, de szerintem erre vonatkozóan is vannak illemszabályok.

2009. júl. 25. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!