Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mennyire gáz az, ha meghívták...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire gáz az, ha meghívták az egész családom esküvőre (szüleimet öcsémet és engem, a pár pedig apu egyik barátjáék), de én nem megyek el? Hogy miért, részletesen lent le van írva!

Figyelt kérdés

Szóval az ok az, hogy a barátomat nem hívták meg, pedig tudták, hogy van egy komoly kapcsolatom. Úgy gondoljuk a párommal (aki már a vőlegényem lenne 2 hónapja, ha anyuék nem akadékoskodnának), hogy anyu keze van a dologban, mert beszélt a párral, mielőtt a meghívót átadták volna, és szerintünk mondta nekik, hogy ne hívják a barátomat. Egyébként sem nagyon szívleli a páromat anyu vmiért, pedig semmi rosszat nem tett, sőt sokat segít nálunk, és mindent megtesz értem! Én rákérdeztem a párnál, a vőlegény arcán láttam a zavartságot, hirtelen nem tudott mit mondani és végül mondta, hogy barátomra nem számoltak, így sajnos nem jöhet. Ez 1 hónapja volt, simán meg tudták volna még oldani, hogy jöjjön. Szüleim nagyon ki lesznek akadva, amikor bejelentem, hogy nem megyek, már mondtam nekik többször is, de anyu leordított, apu meg nem vette komolyan. Én úgy gondolom, hogy jogosan nem megyek el, egy esküvő nem kötelező jellegű, barátomat nem fogom megsérteni azzal, hogy itthon hagyom, mert ő is megtesz értem ilyen dolgokat. Egyébként meg meg is jött 2 napja, mialatt a menyasszonykikérés, a polgári és a templomi esküvő lesz menettel, nem tudok tampont cserélni, átázni meg nem szeretnék. Ezt sem értette meg anyu amikor mondtam neki. Anyu úgy van vele, hogy ez egy esküvő, ahová meghívtak ezért kötelező elmenni, és ciki ha nem leszek ott (ültetőkártyás lakodalom lesz).

Bocsi, hogy hosszúra sikeredett, de rövidebben nem tudtam elmesélni mi is a helyzet. Szerintetek ebben az esetben nekem vagy anyuéknak van igaza? Köszönöm előre is! 19/L


2009. júl. 25. 08:13
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
89%
Én biztos nem mennék el.Ahogy olvasom a válaszokat,a két véglet...Nem hiszem hogy a szász emberből csak te nem fogsz elmenni,meg pont téged hiányolnának akit nem is ismernek....ha rokonról lenne szó az más lenne.tulajdon képp neked semmi közöd hozzájuk.Én is voltam ilyen helyzetben,amikor apu főnöke hívta az egész családot.természetesen az én vőlegényemet is,ha nem így lett volna nem mentem volna el.
2009. júl. 25. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
93%
Én is mentem már el a párom nélkül esküvőre. Nem haltam bele. Szerintem is bunkóság, de nem kötelezhetnek arra, hogy elmenj. Egyébként szerintem ezzel csak azt éred el, hogy az anyukád egyáltalán ne kedvelje a barátodat. Én a helyedben elmennék, de csak a lakodalomra. Megmondod, hogy a többit a menzeszed miatt kihagynád. Úgysem veled foglalkoznak akkor. Vacsorára meg odaérsz, és a pároddal is vagy egy picit és az ifjú párt sem sérted meg.
2009. júl. 25. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
95%

Nekem is úgy fest, hogy Neked simán csak nincs kedved menni. De nem csak magadat hozod kellemetlen helyzetbe, hanem a szüleidet is... Ők fognak ott pirulni, miközben Te otthon vakargatod a hasad. Igenis bunkóság. Ha eleve nem volt kedved menni, mért nem közölted az elején, hogy sajnálod nem érsz rá? A párod nélkül is van élet, nem kell mindenhova együtt mennetek. Lehet, hogy a pár csak ismerősöket akar látni az esküvőn, Te magad mondtad, hogy még Te sem ismered Őket annyira - de mégiscsak a barátjuk lánya vagy, így úgy gondolták ott a helyed. A párodnak már nem. Szerintem ez jogos. Ne értsd félre, én értem a Te érvedet is, de az Ő helyzetükbe is bele tudok gondolni, és érthetőnek találom a dolgot. Nyugodtan elmehetnél egyedül is. A menstruációd sem kifogás... Vacak, tény, de gondolod, hogy minden egyes hónapban ki tudsz majd találni valamit arra a pár napra, hogy ne legyen gond? Gondolom eddig sem így ment... Nem tudom dolgozol-e, és ha igen mennyire strapás a melód, de ott sincs ilyen kifogás. Másoknál se, márpedig nem csak ülő női munka létezik a világon. Szóval ez egy mindennapi szituáció, amihez simán alkalmazkodni kell, és hozzászokni.


Szóval szerintem gondold át, mi a fontosabb... A saját kedvedre tenni és otthon maradni, vagy megadni a többieknek a tiszteletet és elmenni a család barátjának esküvőjére. Ez a nap nem Rólad szól, pihenni és barátoddal lenni máskor is tudsz. Viszont több embernek kellemetlenséget okozhatsz ill. megbánthatsz vele, ha most önfejű vagy.

2009. júl. 25. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
100%

Pont most tettek fel egy hasonló kérdést:


"Ha meghívok az esküvőmre egy közelebbi rokont, akivel amúgy nemigazán tartom a kapcsolatot, akkor még szép, hogy jönnek a gyerekei is a vacsorára, de a gyerekek, akik már elmúltak 18-ak barátai/barátnői nem tartoznak bele, ugye?

Így is csak a család, akit vacsiztatnánk 5 fő... a max létszám pedig 46 lenne."


Látod az indokot? Teljesen jogos. A saját esküvője, és nemhogy egy rakat idegen nézne vele szembe, ha mindenki hozna mindenkit, de ráadásul a dupláját fizethetné, mint tervezte. És Ti még csak családtag sem vagytok számukra.

2009. júl. 25. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
73%
Én sem mennék el ha nem jöhetne a pároma aki minthogy írtad el is jegyzett volna téged.De ilyenkor illik meghívni a barátot/barátnőt.Legalábbis nálunk errefelé ez a szokás.
2009. júl. 25. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
100%
Kifogások, kifogások...ha nem akarsz elmenni, mondd le udvariasan. Nekünk is rosszul esett, amikor anno egy nappal a lagzink előtt mondták le a meghívást valami nyilvánvalóan hamis indokkal... arról nem is beszélve, hogy volt olyan aki nem is szólt és nem jött. Nagy bunkónak kell ehhez lenni. Bár igazából a szüleidnek kellene szólnia, mert ha jól értettem a család kapta a meghívót és nem Te külön. Mutass jó példát (ha már eddig nem tetted - bakker azért mégiscsak ma lesz az esküvő!) és ha tényleg nem akarsz elmenni, akkor küldj nekik egy sms-t, hogy ezer bocsánat és sok-sok boldogságot. És hidd el, hogy van olyan, hogy nem hívják az ember párját! Kolléganőm férjhez ment és döntés elé került. Szerette volna mindenképp meghívni az osztályt az esküvőjére (9-10 fő), de ha mindenkinek hívja a párját is, az már 20 fő! Először kicsit furcsán néztünk, de megértettük a helyzetet.
2009. júl. 25. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
82%

Úgy látom, minden porcikád berzenkedik ez ellen a lagzis dolog ellen. Ne menj és kész. ez van. Amúgy meg ottvannak a szüleid a család részéről. Nem kötelező oda az egész családnak kivonulni.

Amúgy tényleg úgy illik, hogy ha hívok valakit, akkor természetes, hogy a párjával hívom meg, látom vendégül. Még akkor is, ha nem "legalizálták" még a kapcsolatot.

2009. júl. 25. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem fog tetszeni amit írok, de vállalom :)

A kérdésed elejét olvasva még egyet is értettem veled, megértettem, hogy nem akarsz elmenni, mert tényleg felelősségteljes vagy, és felvállalod a véleményed. Atzán ahogy a kérdésed végéhez értem, majd jöttek a kommentjeid, egyre inkább megváltozozz a felelősségteljes nőről alkotott képem. Szerintem egy kifogásokat kereső, gyerekesen gondolkodó "kislány" vagy.

Megjött a menzeszed, és ez a kifogásod? Könyörgöm, ez nem egy halálos betegség! Tudom, lehet erős a vérzésed, és görcsölhet kegyetlenül a hasad, de ez akkor sem betegség, hanem a nők természetes folyamata. A fogyókúra pedig... hogy le kell adnod 5-6 kilót? Nyafogós kislány képet mutat rólad.

Nem csodálom, ha a szüleid kiakadtak ilyen buta kifogások hallatán! Valahol megértem, hogy bánt az, hogy nem hívták meg a barátodat, de akkor az lett volna a fő érv, nem a menstruáció meg a fogyókúra!


Nem az volt a szándékom, hogy megbántsalak, de nekem ez így jött le.

Ha eljegyzést (házasságot?) terveztek a barátoddal, akkor szerintem nőj fel!

Viszont az életkorodhoz képest egyáltalán nem gáz, ha így állsz a dolgokhoz, nagyon fiatal vagy még!

2009. júl. 25. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
89%

Ha nem késő még a válasz....


Menj el az esküvőre a barátoddal, gratuláljatok az ifjú párnak mindketten ("feltűnőn", tehát díszítsétek a gratulációt ilyenkor szokásos közhelyeket) és kész. A lakodalom helyett meg csináljatok a pároddal egy kellemes estét!

2009. júl. 25. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 A kérdező kommentje:
Még nem késő, 3kor kezdődik. Köszi mindenkinek a válaszokat, a negatívakat is, bár vannak olyanok amikkel nem értek egyet. :) Pl az utolsó előtti válaszolóé: nem tudhatod mennyire vagyok felnőtt gondolkozású, szerintem ha belegondolnál vagy beleéreznél a helyzetembe más lenne a véleményed. Persze tudom hogy ez egy véleménykikérős oldal, ezért nem is küldök el senkit a melegebb éghajlatra, mindenkinek más a véleménye, de azért ismeretlenül ne ítéljünk meg senkit. Nem ismersz, nem tudod milyen vagyok, mint ahogy én sem ismerlek téged. És a menzeszem szerintem nem kifogás, mert akinek erős és görcsöl, és nem tudja megoldani a cserét (márpedig szükséges!), akkor szerintem inkább üljön otthon a fenekén. Én biztos nem érezném így jól magam...
2009. júl. 25. 13:35
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!