Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Hogyan kezdjünk neki az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan kezdjünk neki az esküvőszervezésnek? Mivel érdemes kezdeni, ha már a 2 család találkozott?

Figyelt kérdés
2008. máj. 14. 20:42
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyeztessetek időpontot az anyakönyvi hivatallal (2 hónap kötelező várakozás volt amikor én esküdtem) és a templommal. Ha közkedvelt templomot választotok, 3 hónap is lehet a várakozási idő. A bpi Mátyás templomba tudtommal még annál is több.:))) (ha hétvégén szeretnétek az esküvőt) Ez jó kiindulás lehet, hiszen ha nem tudod mennyi időd van, a nagy napig, hogyan tárgyalsz bárki mással? Ne túl közeli időpontot válasszatok, hogy a családoknak is legyen ideje az anyagiak előteremtésére.
2008. máj. 15. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én februárban esküdtem és csak 1 hónap volt az anyakönyvezetőknél az átfutási idő.De ha nyárom szeretnétek,akkor minél hamarabb menjetek,mert gyorsan fogynak.

Aztán ha ez megvan válasszátok ki az éttermet,illetve legyetek nagyjából tisztában,hogy hány fő fog jönni,mert azt azért hozzávetőleg meg kell tudni mondani.Aztán mikor az étterem is megvan,jöhetnek a meghívok,és azok postázása.Illetve a menyasszonyi ruha,és az öltöny kiválasztása,rendberakása.

Az esküvő előtti 2-3 hétben jön a többi,a virágrendelés,a fodrász,a cukrászda,pontos létszámjelentés az étteremnek,ruhapróba.


Lesznek még egyéb apró munkák attól fűggően,hogy mekkora esküvőt szeretnétek.A miénk kicsi volt,és nagyjából egy hónap alatt mindent elintéztünk,igaz akkor határidő naplót kellett vezetni,mert annyi minden volt egyszerre.

2008. máj. 15. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

idöben a legjobb ha jövöre lesz a csúcsszezonban(májustol-szeptemberig) akkor már most gondolkodni rajta legkésöbb januárban lefoglalni e helyet. ha nem csúcszezon akkor mindegy.

1. mekkora esküvöt akartok, mekkora a család.

2. van a különleges óhaj,pl tópart, kastély, levegöben, hajón...

3. a város, falu, vagy környék.(ha te egri vagy a párod soproni akkor melyik helyen legyen, és hogyan oldható meg)

4. aztán a hely kiválsztása, éttererem, házaság kötés helye.

5. az étterem/mek-töl árajánlat kérés és a legtetszöbbet legkésöbb januárig lefoglalni.

6. ilyenkor a zenészeket és vöfélyt is érdemes megtalálni és bejelentkezni.

7.anyakönyvi hivatalba csak félévvel elötte lehet, de ha nagyobb város akkor pontban félévvel az esküvö elött oda menni´bejelntekezni, mert nem lesz hely.

8. januárban van esküvö kiállítások pesten és a nagyobb városokban, oda érdemes kimenni és megnézni milyen ruhák lesznek.

9. aztán a többi nem sürgös. ha nagy a lagzi akkor a cukrászdába is hónapokkal elötte bejelelntkezni.

2008. máj. 15. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem csak egy észrevételem,javaslatom van,a lakodalomban a sütik,tortrák,nyalánklságok mellett legyenek idénygyümölcsök!!!Imádni fogja mindenki!!!
2008. máj. 15. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

1. anyakönyvvezető----> időpont ehhez kell mindent igazítani

2. vendéglista--->ebből lehet tudni mekkora helyet kell lefoglalni

3. fogadás megrendelése(helyszín catering dekor zene stb...) ha megvan a hely meghívókat csináltatni és szétküldeni

4. ruha sem árt:)

de amugy van még csomó minden, köszönetajándékok, csokrok, szállás a rokonoknak fotós videóst rendelni

szerintem amúgy nem árt profit felfogadni, ugyanannyiba kerül, és ő mindenről gondoskodik, nekem sem kellett rohangálni az esküvőmön:)

remélem tudtam segíteni

2008. máj. 19. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha megvan az időpont, az első dolog a szolgáltatók (étterem, zenész, vőfély...)kiválasztása és lefoglalása, mert a jók nagyon hamar elkelnek, már 1 évvel előtte!!!Aztán marad a selejt..:(
2008. máj. 20. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!