Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Melyik család "szokta" állni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Melyik család "szokta" állni az eljegyzést, és melyik az esküvőt?

Figyelt kérdés
Apum azt mondta h a lányos család állja az eljegyzést,a fiús az esküvőt,ez így van?
2009. aug. 1. 22:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%
Ma már általában a fiatalok állják az esküvőt. A régi hagyomány szerint a fiús ház állja az eljegyzést, a lány családja az esküvőt, de szerintem ezt ma már semki nem tartja be. Vagy a fiatalok, vagy fele-fele arányban fizetnek.
2009. aug. 1. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszi,igen mi is felesben fogjuk majd állni,csak érdekelt mert én is így tudtam ahogy írod h ez fordítva van/volt.Köszi szépen a választ:)
2009. aug. 1. 22:32
 3/12 anonim válasza:
100%

Szia!

Ez ma már teljesen családfüggő. Sokszor előfordul az is, hogy mindkét eseményt a fiatalok maguk állják a saját fizetésükből felesben.

Nálunk 5 éve úgy volt, hogy az eljegyzés nálunk volt (én vagyok a lány), és az én Szüleim állták, az esküvőbe meg mindenki belefizetett, mi házasulók is, és a Szüleink is. Kb úgy nézett ki, hogy fele-fele volt az esküvő.

Amúgy szerintem az, hogy az eljegyzés lányos, esküvő fiús család, szerintem igazságtalan is eléggé, mivel az eljegyzés egy szűkebb családi esemény szokott lenni, általában szülők-testvérek-nagyszülők, esetleg legjobb barát van jelen, míg az esküvőn előfordul 60-100-150 fő is akár. Nálunk az eljegyzés 50.000 Ft volt kb, az esküvő meg másfél millió, és semmi extra nem volt benne.

Úgyhogy ezt kizárólag a fiús családra hárítani szerintem nem lehet.

2009. aug. 1. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Szia,igen én is így gondolom ahogy írtad ! Tényleg igazságtalan lenne,csak érdekelt h ez régen hogy volt mert én is fordítva tudtam csak apummal nem lehet ilyeneken "vitázni".
2009. aug. 1. 22:35
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Régen az eljegyzés mindig a lányos háznál volt.A fiú ekkor kérte meg hivatalosan is a lány kezét.Volt olyan hely,ahol az eljegyzésen nemcsak a szülők,hanem a leendő násznagyok is jelen voltak.Tulajdonképpen ekkor ismerkedtek össze a családok egymással.Az Alföldön ilyenkor a násznagyok ajándékot hoztak.Pl. egy gharnítúra ágyneműt,vagy egy étkészlet felét, a másik garnitúrát pedig az esküvőkor adták át az ifjú párnak.

Az esküvőt általában közösen állták a szülők,a meghívott vendégek arányában.De pl. volt olyan hely,ahol a menyasszony rokonsága a lányos háznál,a vőlegény rokonsága a fiús háznál vacsorázott.Az ifjú pár a fiú házánál volt.Éjfélkor a lányos ház vendégei is átmentek a menyecsketáncra a fiús házhoz.A menyasszony rokonai csak a templomban látták a lányt menyasszonyi ruhában.Ezeken a helyeken úgy tartották,hogy egy férjes asszonynak a férj családjánál a helye,vagyis ott kell laknia az ifjú párnak.Abban az időben még kevesen mentek külön lakni a szülőktől

Az esküvői szokások különben vidékenként nagyon változóak voltak.

2009. aug. 1. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Még annyit fűznék hozzá az előző válaszomhoz: a kérdező apukájának van igaza.Eljegyzést sehol, soha nem tartottak éa vidéken még ma sem tartanak a fiús háznál,épp azért,ahogy az előzőekben leírtam.Éppenígy a menyasszonyért az esküvő előtt is a lányosházhoz megy a vőlegény.Sok helyen a násznagy vagy ha van vőfély,ekkor kéri ki a menyasszonyt a szüleitől.

Emiatt fontos a helyszín.

2009. aug. 1. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Mifelénk a lányos ház állja az eljegyzést, mivel a fiú odamegy a családdal megkérni a lány kezét. Csekély ajándékokkal.Az esküvőt pedig, ki , hogy engedi meg magának az anyagiak.Egyéni , mindenki a magáét vagy közös.De már az is előfordult, hogy kevesebb vendég és a fiatalok elkapják a szülöktől a rá szánt összeget induló tőkeként.Manapság többe kerül mint ami vissza jön.
2009. aug. 1. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én pont ezért nem fogom elvenni a barátnőm belátható időn belül, honnan lenne rá ennyi pénzem?
2009. aug. 2. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ha precízem érdekel, nézz utána néprajzi munkákban!

(Így hirtelen nekem az ugrik be, hogy az eljegyzés -- miután teljesen más lebonyolítású volt --, továbbá a hirdetés gyakorlatilag költségtelen volt, a lakodalmat a vőlegény szülei állta, a kárlátót pedig a menyasszonyé.)


Ma már teljesen megállapodás kérdése, hogy ki mit vállal és milyen arányban.


Nyilván gesztusértékű, hogy ki mit akar vállalni, vagy "rásózni" a másikra.

2009. aug. 2. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
11.42.-nek! Ha csak ez az akadály,és szeretnél a barátnőddel házasségot kötni,nyugodtan elveheted.Nem kell lakodalmat tartani.Sok ismerősöm van,akik összeházasodtak,és utólag értesítették erről a rokonokat,iesmerősöket.
2009. aug. 2. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!