Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Undorodom az esküvőm gondolatá...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Undorodom az esküvőm gondolatától - van más is így?

Figyelt kérdés

Lassan már aktuális a téma, de rosszul vagyok tőle. Nem arról van szó, hogy bajom lenne az esküvőkkel, mert szoktam ismerősök képeiben gyönyörködni. Tényleg gyönyörű az egész, úgy ahogy van.

De a sajátomtól kiráz a hideg. Nekem minden nagy nap az életemben el volt cs*szve. Kezdjük ott, hogy én ruhát venni utálok, soha egyik sem áll jól, max beletörődök 1-1 darabba, mert mégis kell valami (csak akkor veszek, mikor jóformán nincs hordható ruhám, mert szétkopott/szakadt). A kövér nőkre való menyasszonyi ruhák nekem nem tetszenek. Olyat meg nyilván nem vennék fel, ami nem előnyös. Szóval tudom, hogy a végén valami borzalmas ruhába kellene beletörődnöm, mert jobb nincs a méretemben, és az egész esküvő arról szólna, hogy idegeskednék, majd a képeket is undorodva nézném vissza. (Rólam még profi fotós sem tudott jó képet csinálni!) Sajnos nem túlzok, ez így van.

Azon gondolkodtam, legjobb lenne nagy titokban két tanúval utcai ruhában egybekelni, senkinek nem szólni, aztán élnénk tovább az életünket, egy árva kép se semmi ne készüljön a "nagy napról". A család meg évek múlva megtudná, hogy mi már rég házasok vagyunk. (mert egyébként a házasság intézményéhez ragaszkodom, ez alapfeltétel a gyerekvállaláshoz nekem)

De mégis bánt a dolog, mert másnak ez a Nagy Nap, az enyém meg tudom, hogy sehogy sem lenne jó. :( Eleve már azt sem tudnám, mekkora esküvő legyen? A szűk családi körű olyan semmilyen, csak tovább erősítené bennem az elcs*szett érzést, viszont idegeneket sem akarnék ott látni (kevés rokonnal tartjuk a kapcsolatot, "baráti körünk" kettőnknek meg jó ha 3-4 embert kitesz). Szóval nekem tényleg semmi sem jó.

Van valaki, aki hasonlóan érez? :(


2012. szept. 29. 11:41
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Igen nekem aztan megis kb 20. Fős volt a ruhátol kivqgyok ha a képekre mézek és draga volt. Mai ésszel 2 tanu anyukám és kész valami sima ruhaba ami amugy is van.
2012. szept. 29. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
91%
Hát, mi felvettük a szebbik ruhánkat, és elrángattuk tanúnak az egyik kedves ismerős párt. Előtte már néhány órával a hideg rázott, utána pedig alig vártam, hogy hazaérjek... Pedig én szeretem a ruhákat, azt sem mondhatnám, hogy túl rossz az alakom (lehetne mondjuk jobb is), engem attól ver a víz, hogy engem ünnepeljen x ember, anyukám hülyére bőgje magát, az ismerősök a sárga földig lerészegedjenek.... Így is elég kényelmetlen volt, de ha újra megtehetném, hát ugyanígy tennék. 2 tanú és kész.
2012. szept. 29. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
93%

Te is megbánnád és szüleidet is megbántanád, ha őket kihagynád az esküvőből :-(. Nekik is nagy nap ez, veled szeretnének örülni.

Mi úgy oldottuk meg, hogy csak egy polgári esküvő volt (én megvettem a ruhát, mert nem szó szerinti menyasszonyi rumán volt, hanem egy nagyon szép kis egyszerű ruha) és csak a legszűkebb család (szülők, testvérek voltak ott + az én kollégáim), utána pedig már a kollégák nélkül csak a szűk család 12 fővel ment el ebédelni (mi rendeltük a négyszemélyes tálakat, tehát nem engedtük, hogy mindenki azt egyen, amit akar, hiszen a mi pénztárcánkról volt szó) egy egyszerű tiramisu tortát pedig otthon vágtunk fel. Nem volt profi fotós felkérve, a tanácsinál is egy egyszerűbb esküvőt kértünk (élő orgona zene, meg szülő köszöntő volt) mindenki nagyon kellemesen emlékszik vissza rá. A kevesebb néha több!

2012. szept. 29. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
94%
3-as vagyok. Az esküvő előtt két héttel még az is megfordult a fejemben, hogy milyen hülye vagyok inkább ne is legyen esküvő ! De nem bántam meg ! :-) A lányunk hozta a gyűrűt előttünk :-))))
2012. szept. 29. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Nekünk sem volt a férjemel nagy esküvönk.Elöször mi is ugy terveztük mi és két tanu.De amikkor a család megtudta ki voltak akadva,igy csak nagyon szükre szabott szülök és tesvérek voltak ott.Igy is 20 voltunk kb.Szertartás és utána egy vacsora.Anyi a férjem egyik sogora zenész és ö felajánlotta,hogy zenél a vacsora után ne legyen unalmas.

Igy egy nagyon kicsi étermet kibéreltünk és elég jol éreztük magunkat.Nekem sem volt menyaszonyi ruhám ,vásároltam egy nagyon aranyos kotélruhát volt hozzá egy bolero az volt rajtam.

2012. szept. 29. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
11:56-os.Hol esküdtetek? Városra gondolok?
2012. szept. 29. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
95%
A leírásod alapján szerintem te elsősorban magadtól undorodsz, nem az esküvődtől. Ez ellen meg csak te tudsz tenni sajnos...
2012. szept. 29. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Ezek szerint más is volt ilyen cipőben.

Nem tudom, a családom mennyire akarna velem örülni. Anyámat pl. biztos nem érdekelné, a saját szalagavatómat is tönkretette; apám meg max azon akadna ki, ha tényleg megcsinálnánk a kéttanús dolgot, hogy mit szólnak az ismerősök. Elég betokosodott, régi elveket vall...

Összességében nem vagyunk összetartó család, sokszor bántottak engem, és ők is hozzájárultak, hogy az önbizalmam a nullán legyen (apám gyerekkorom óta bírálja a külsőmet), szóval nem igazán tudnék velük egy örömteli boldog családot megjátszani az esküvőmön. :S

2012. szept. 29. 13:07
 9/18 anonim ***** válasza:

Akkor ket tanu hetkoznap aztan egy finom suti a cukiban tobb ilyen eskuvon voltam mint tanu vagy barat Anyukamek is igy hazasodtak ossze 30 evig voltak egyutt amig apu meg nem halt.Mi is irodai eskuvot tartottunk 10 perc volt ingyen de egy 3 napos wellnesz azert volt utana.

Vegyel fel egy ruhat amiben jol erzed magad A te ti napotok ne erdekeljen ki mit fog mondani szolni gondolni Minden csoda 3 napig tart megbekelnek elfelejtik.

2012. szept. 29. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
6-os : Budapest XVII. ker. :-)
2012. szept. 29. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!