Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Akik a nászajándékokból...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akik a nászajándékokból fizetik a lagzi egy részét: jártatok úgy hogy nem jött össze annyi, mint amennyire szükség lett volna?

Figyelt kérdés

Sajnos mi csak az esküvő háromnegyedét tudjuk csak kifizetni, a maradékot nászajándékokból fogjuk.

(nem pénzes a családunk, sajnos párommal sem vagyunk azok..már 10 éve együtt vagyunk, nem akartunk az esküvővel addig várni amíg nyerünk a lottón..és szeretnénk hogy a nagyszülők is ott legyenek, akik sajnos nincsenek jól... )

Kicsit aggódom, hogy mi lesz ha nem jön össze annyi pénz..Valaki járt már hasonló cipőben?


2009. aug. 10. 09:52
 1/4 anonim ***** válasza:
94%
Csináljatok szerényebb lagzit, számtalan módon lehet csökkenteni a költségeket!
2009. aug. 10. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Múlt héten volt az esküvőnk. Kis, családias esemény volt, mi fizettünk mindent. A nagy nap előtt már látszott, hogy kb. 150.000-rel rövidebbek vagyunk. A folyószámla hitelkeretemet vettük igénybe, és hétfőn a nászajándékba kapott pénzből visszatettük. Ciki lett volna, ha nem kapunk annyit, hogy rendezni tudjuk az étteremben a vacsorát, ezért mentünk biztosra.
2009. aug. 10. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mi is egy kisebb részét a nászajándék pénzből fizettük.Mivel a tesóméknak már volt esküvője,tudtam,hogy a rokonaimtól számíthatok annyi pénzre,hogy meglegyen a hiányzó összeg.Mi iskolának az ebédlőjében tartottuk,lényegesen olcsóbb volt a vacsora,mint egy étteremben.Az élelmezés vezető néni mondta,hogy több pár csinálta már így,hogy a menyecsketáncból vagy nászajándékpénzből fedezte a lagzi egy részét.Egyetlen esetben volt gond,kevés volt a pénz,de valaki a családból a lagzit követő hétfőn kölcsönadott az ifjú párnak a spórolt pénzéből,neki törlesztették vissza.
2009. aug. 10. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
84%

most lehet, hogy sokan lefognak pontozni, de nekem teljesen más a hozzáállásom:


ha bármilyen (privát)bulit szervezek (és az esküvői buli is ide tartozik), akkor nem abból indulok ki, hogy a résztevevők fizessék. olyan bulit szervezek, ami belefér az anyagi keretemben.


tudom, hogy bevett szokás a menyasszonytáncnál pénzt gyűjteni, de én személy szerint azt sem tartom helyesnek. ez régen, falún azért volt szokás, mert meg "kellett" hívni az egész falút és azt nem nagyon bírta senki anyagilag. nem tartom helyesnek, hogy a menyasszonyt a saját esküvőjén leamortizálják, mert hogy pénzt kell gyűjtsön.


sokkal fontosabbnak tartom, hogy a fiatal pár azokkal, akikkel szívesen van együtt, jól érezze magát.

szerintem jobb egy "szerényebb" esküvő, mint azt elvárni, hogy mások finanszírozzák az én bulimat. mi anno a családomból csak szüleimet és tesómat hívtam meg, a többiék barátok voltak, kb. 55 fő és nagyon jól sikerült.


sok boldogságot nektek!!! :)

2009. aug. 10. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!