Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Viseljem el azokat az embereke...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Viseljem el azokat az embereket az esküvőmön a vőlegényem kedvéért, akik kibeszélnek engem, fújnak rám?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

5 éve együtt vagyunk a mostmár vőlegényemmel, és késő tavasszal összeházasodunk. A probléma a vendéglistával van, mégpedig a párom (lány)barátaival. Amikor összejöttünk, együtt buliztunk, a vőlegényemnek fontosak voltak a barátai, én is kedveltem őket, így mindig örömmel buliztunk együtt. Vagyis csak én gondoltam ezt. Pár hónappal később ritkultak a találkozások, a bulik, mert pl. én beteg voltam és a párom inkább ápolt, mintsem elmenjen bulizni, vagy tanultam és nem hagyott egyedül. De én ebbe sosem szóltam bele. egy dolog zavart velük kapcsolatban, az, hogy a csajok az összes fiúbarátjukkal (beleértve a vőlegényemet is) úgy viselkedtek,mmintha együtt lennének: puszik, ölelgetések, és elhangzottak előttem is azok a mondatok, hogy "szeretlek" "imádlak, de gusztustalanul" ez már azért nem tetszett. Megmondom őszintén, nem volt kedvem ezek után bulizni velük, még találkozni sem. A párom megértette ezt, mondta hogy neki is rosszul esne fordított helyzetben. Még jobban ritkultak a bulik, és egy buli alkalmával elkaptam őket, amint hallom h arról beszélgetnek, h én elvettem tőlük a barátjukat. Na itt betelt a pohár, ezek után csak a "miújság, hogy vagy?" szinten vagyunk, ha találkozunk, nem visszük túlzásba a kapcsolatépítést. Ez van kb.4 éve. Most, hogy az esküvőt tervezgetjük, a vőlegényem meg akarja hívni ezeket a lányokat (többségében lány"barátai" vannak), de én nem szívesen látom őket, hisz minden buli, bál (!!) alkalmával az asztalon, színpadon táncolnak, vonaglanak. Félő, hogy az esküvőnkön is így lenne.

Ti mit csinálnátok?

26N


2012. nov. 22. 08:51
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
89%
Nehéz dolog, de ez nem csak a te napod lesz, hanem az övé is. Hasonló helyzetben vagyok, csak a fiú barátaival. Köszönni se hajlandóak, de a páromnak fontosak, szóval jönnek. Lehet az én vendéglistámon is szerepel olyan akit ő tudna fúrni.
2012. nov. 22. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
78%
Beszéld ezt meg a vőlegényeddel. Szerintem fontosabb, hogy te jól érezd magad az esküvőtökön. Úgy gondolom kisebb kellemetlenség neki lemondani pár barát jelenlétéről, mint neked elviselni őket, és rosszul érezni magad. Gondolom lesznek képek, majd elküldni nekik őket, és megnézik milyen volt. Meg ha úgyis ennyire nem kedvelnek téged gondolom nem szívesen mennének el, ha igen, akkor is csak a hibát keresni benned, hogy rosszul állt a hajad, csúnya volt a ruhád, stb.
2012. nov. 22. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:

annyit még elfelejtettem írni, hogy ezek a csajok kb. minden 2. találkozás alkalmával kijelentik, hogy miért nem megyünk soha sehova velük? és hogy mintha egy kicsit híztam volna, meg már megint más a hajszínem, és olyan töredezett a hajam! (3 havonta vágatok belőle...)

Ilyenkor mindig lecsökken az önbizalmam, de a vőlegényem szerint nem akarnak megbántani, csak őszinték...

2012. nov. 22. 09:11
 4/28 anonim ***** válasza:
82%
Ha ilyesmiröl van szó,söt már alig találkoztok,én meg sem hívtam volna öket.Beszéld meg a pároddal....
2012. nov. 22. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
a párom nagy esküvőt szeretne, olyat, hogy mindenki aki számít, legyen ott. Én megelégedtem volna egy 50-60 főssel is. Csak akkor az lesz a gond, hogy olyan emberek is ott lesznek, akikkel 2 mondatot váltottam 5 év alatt. Érdekes.
2012. nov. 22. 09:15
 6/28 anonim ***** válasza:
37%
Ha a vőlegényednek ennyire a látszat a fontos, meg a nagy esküvő, és nincs tekintettel rád, az érzéseidre, és hogy felszabadult lehess a nagy napon, akkor nem is mennék hozzá. Amúgy meg ha úgyis akkora lesz az esküvő, akkor ha 4-5 emberrel kevesebben lesznek úgyis nagy esküvő marad (nem úgy, mint egy 20-30 fős esküvőn, ahogy 5 ember hiánya már nagyon érezhető)
2012. nov. 22. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
75%
Ez nagyon nehéz kérdés, de mivel az a ti napotok és jobb esetben egyszer fordul elő az életben, én megválogatnám a társaságot és nem szeretnék olyanokat látni azon a napon, akik miatt kellemetlenül érezhetném magam. Ismerek ilyen lányokat, akiknek semmi sem szent, nyilván az esküvőtökön sem arra törekednének, hogy te jól érezd magad, hanem arra, hogy magukra vonják mindenki figyelmét és ők bulizzanak nagyot, egy-két beszólástól sem kímélnének.
2012. nov. 22. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
53%
Szia! Ha a párodnak valami fontos és te rákényszeríted hogy lemondjon róla, az birtoklás. Nem a tulajdonod, ne indítsd ezzel a házasságotokat, mert egyre több ilyen helyzet lesz, ami aztán megmérgezi a kapcsolatotokat. Nincs ebben semmi, hogy ő a számára fontos embereket meg akarja hívni az esküvőtökre, hidd el. Ez azért bánt téged, mert az önértékeléseddel van probléma, ez tedd magadban helyre, főleg saját magad miatt. Gondold el, ha miattad lemondja ezt a meghívást, akkor ott lesz benne egy tüske amit te okoztál neki, és a barátnőit sajnálni fogja vagy lelkiismeret furdalása lesz, és akkor ők nőnek a szemében, te meg csökkensz, még ha csak egészen kicsit is, de ezek összeadódnak és egy idő után olyan nagyra dagadnak amit már nem visel el egy kapcsolat. Ne vedd a szívedre az esetleges kritikákat a csajoktól, a nők ilyenek, rivalizálnak. Nevess rajta, vicceld el a dolgot, akkor egyenrangúnak kezdenek tekinteni és lehet hogy a legjobb barátnőiddé válnak. Legyél okos;-) Sok boldogságot Nektek!
2012. nov. 22. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem tojd le. HA ott lesznek, hát ott lesznek, tényleg érnek neked ennyit azok a lányok, hogy a te "nagy napodat" hagynád általuk elromlani? Inkább közelítsd meg a másik oldalról a kérdést - mivel ennyire kritikusak (és őszintétlenek), nyilván cseszi a csőrüket, hogy a barátjuk elvesz téged (pláne, ha nekik erre nincs egyelőre kilátásuk). Így őket jobban fogja bosszantani, hogy milyen gyönyörű és boldog vagy, mint téged az, hogy ott vannak.

Ráadásul ha tényleg nagy lagzi lesz, akkor nem is kell velük sokat összefutnod, lesznek ott bőven még:)


Ne kezdd ezzel a párodnak, hogy te nem szeretnéd, ha ott lennének, mert neki viszont fontosak. Vagyis te azt szeretnéd, ha nem mennének, a párod meg azt, hogy igen. így bármelyik variáció teljesül, a másik fél "veszít". Ezért javaslom, hogy fordítsd a javadra az ottlétüket, legyél büszke, sugárzóan boldog, és abszolút ne foglalkozz a csajokkal. Kit érdekelnek?


Azt beszéld meg a pároddal, hogy nem szeretnél asztalon táncolós, magamutogatós vergődést, mert ez a te esküvőd is nemcsak az övé. Legyenek ott, ha szeretné, de ne róluk szóljon az este, ha úgy viselkednek, hogy elterelik rólad a figyelmet, akkor szóljon rájuk.

2012. nov. 22. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
52%

Nézd, az ember a párjával kapja annak a családját és a barátait is. Ha tetszik jó, ha nem tetszik, úgy is jó. Mi lenne, ha a párod meg akarná szabni, kidet nem hívhatod el az "esküvőJÉRE"? Már a kérdésed is fura, ez NEM CSAK a te esküvőd.

A dolgot 4 éve szúrtad el, de nagyon. Tudtad, hogy a párodnak fontosak a barátai, mégis bedurciztál. Mit hittél? Hogy ha eljátszod, hogy a barátod szabadon barátkozhat bárkivel, csak nekd ne kelljen, akkor megszakítja a kapcsolatot a barátaival?

Meg mi az, hogy tanultál, és nem akart egyedül hagyni. Miért, mit csinált? Lapozott helyetted a könyvben vagy adogatta a különböző színű tollakat? A betegápolás egy dolog, de a "tanultam és nem hagyott egyedül" - ne haragudj, de elég szánalmas.


Gondold át, hogy hosszú távon mi lesz a következő, az esküvő után vársz-e változást a párod viselkedésében a barátait illetően, mert itt nem az esküvő 1 napja a probléma, hanem ami utána jön.

2012. nov. 22. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!