Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » 18 évesen házasodni?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

18 évesen házasodni?

Figyelt kérdés

Egyik osztálytársam már lassan 3 éve együtt van a barátjával és a fiú megkérte a kezét.A lány igent mondott,az esküvőt jövő nyáron meg szeretnék tartani. Mind a kettőjüknek első kapcsolata és mind a ketten szüzek.Nem felelőtlenség egyetem ill. karrierépítés előtt,anyagi háttér nélkül összeházosodni ilyen fiatalon?Lehet hogy miután együtt töltik az első éjszakát,rájönnek hogy nem jó a szex és megromlik a kapcsolatuk..vagy még nem élték ki magukat eléggé,sőt egyáltalán.

Nektek mi a véleményetek?



#szex #szerelem #házasság fiatalon
2012. nov. 25. 00:01
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Valóban fiatalok nagyon, tény és való, de ettől még lehet belőle jó házasság. Az csak egy mai elmélet, hogy el kell kurvulni a házasság előtt versenyezve, kinek volt több partnere, hogy "jól kiélje magát". Ez sokkal szebb és tisztább. Még akkor is, ha nem sikerül. Tudjátok van olyan is, amikor a másikat elfogadják a hibáikkal együtt, ezek a legtartósabbak.
2012. nov. 25. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 sztrecskó ***** válasza:
61%
4 éve vagyok együtt a barátommal. Első szerelem, együtt tervezzük a jövőnket. Sok mindenen túlestünk már, nem egy átlagos kapcsolatról van szó. Ha megkérné a kezemet, igent mondanék. Az esküvőt ugyanakkor csak későbbre tennénk, amikor már megvan a biztos alap hozzá. És gyakorlatilag csak ez az egy oka van, hogy nem vagyunk még jegyesek. Igen, felelőtlennek mondható ilyen fiatalon házasodni, de ezt csak ők tudják, hogy mennyire gondolják komolyan. Mert ha úgy akarják, akkor ebből lehet egy jó házasság is, viszont ha nem tartanak ki egymás mellett... hát az az ő gondjuk. Akkor igen, ez egy felelőtlen lépés volt.
2012. nov. 25. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim válasza:
Anyukám is 18 évesen házasodott, apámmal még mindig megvannak egymással, ha érettek és nem csak hirtelen fellángolás, akkor szerintem nem baj.
2012. nov. 25. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Eszedbe ne jusson!
2012. nov. 25. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

nem azzal van a gond, h nem feküdtek le még elég emberrel, hanem azzal, h semmi élettapasztalatuk, nem próbálták ki magukat még olyan sok helyzetben, hogy mindent meg tudjanak oldani felkészülten.


de ez az ő dolguk, ha elrontják, abba sem szólhat bele senki, mindenesetre én úgy fogom nevelni a gyerekemet, hogy ilyen eszébe se jusson majd 18 évesen.

2012. nov. 25. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Nagymamám is 18 volt, mikor házasodott, csak az a különbség, hogy ő akkor kezdett el dolgozni, de nagyapám idősebb és már régóta dolgozott, volt már anyagi fedezetük. A mai világban szerintem azért nem árt, ha már dolgozik valamelyikük, hiszen a házassággal ők új család lesznek, szerintem úgy az egészséges, hogy már magukról gondoskodnak. Azzal nincs gond, hogy még szüzek, sőt szerintem becsülendő! Azt meg hülyeségnek tartom, hogy azért fog megromlani a kapcsolat, mert nem jó szex, azt nekem ne mondja senki, hogy egy olyan párnál, akik szeretik és megbecsülik egymást, akkor ezen ne lehessen kellő türelemmel és odafigyeléssel javítani.
2012. nov. 25. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Igenis sikerülhet a házasságuk. Én is az első szerelmemhez mentem hozzá,tavaly.Ugyan nem 18 évesen hanem 21 , de attól függetlenül 7 év után is első szerelmem volt,soha semmilyen kapcsolatban nem voltam senkivel.

Az, hogy túl fiatalok szerintem nem teljesen igaz. 18 évesek ugyan, de van hogy egy olyanba amibe nem jósolnánk túl sokat azokból lesz a legnagyobb szerelemes kapcsolat..

Szóval lehet,hogy nincs meg még az anyagi háttér, de ezt együtt elérhetik. Nem törvényszerű az, hogy csakis menetrend szerint lehet tenni a dolgokat. Persze kell valami alap, de nem csak akkor fogom szeretni a másikat..

Másrészről ,hogy még nem sexeltek.. Erre a témára sokan azt mondják,hogy ha nem lesz köztük jó a sex akkor a házasságuk sem.. Talán ez a világon az egyik leghülyébb állítás. Egy kapcsolatban fontos a sexualitás, de nem arra kell alapozni azt. Mi az, hogy ha én valakit szeretek össze akarom vele kötni az életem, de csak azért nem megyek bele ,mert rossz a sex?? KÖNYÖRGÖM!!!! Ha valakit szeretsz azzal miért nem lehet jó a sex?? Én úgy gondolom ha szereted az embert mindenféleképpen jó vele a sex. Ezt le lehet írni, hogy nem. De az, hogy szereted és mégis különválnak útjai két személynek emiatt..

Na mindegy ,ez csak egy bizonyos része a dolgoknak.És persze mindenkinek saját véleménye van én ebbe nem szólok bele.

Mindenesetre én egyáltalán nem tartom bolondságnak, hogy 18 évesen házasodnak.

2012. nov. 26. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
37%

Azért,mert azt hiszik,hogy ezzel felnőttek lesznek.


Baromi butaság még huszonévesen is házasodni.

Kb 25-30 körül jön rá az ember mi az élet...

2017. aug. 10. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Nekem az a véleményem, hogy az ő életük. Egyébként alapfeltétel az egyetem? Egy szakmunkás 3x annyit keres mint egy diplomás. :) De olyanok is vannak akiket támogatnak a szüleik. Miért ne házasodhatnának? Nem neked kell hozzámenni a sráchoz. :D
2018. febr. 3. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!