Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Korainak tartom az eljegyzést,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Korainak tartom az eljegyzést,23 évesen még nem akarok házasodni, hogy utasítsam vissza?

Figyelt kérdés
Nagyon szerelmes vagyok a barátomba, de mikor szóba hozta a házasság téma, nagyon megijedtem és bepánikoltam. Tudom, hogy ennyi idősen már sokan házasodnak, de én az a későn érő típus voltam mindig is (18 évesen vesztettem el, nem randiztam kamaszkoromban, kicsit zárkózott voltam) és úgy érzem, többet kéne még együtt lennünk. Ő az a művészlélek típus, lobbanékony, hirtelen ember. 3 éve vagyunk együtt, együtt is élünk elég régóta, ami jól működik, de nem hiszem, hogy még ideje lenne a házasságnak. Ismerem és tudom, hogy azt hinné, hogy nem elég jó nekem, ezért kérek itt segítséget, hogy ti a helyemben hogy utasítanátok vissza, mielőtt még megkérné a kezetek?
2012. okt. 7. 19:11
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
78%
eljegyzés nem jelenti, hogy két héten belül össze kell házasodni.
2012. okt. 7. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem fogadd el. Ismertem olyan párt akik 7 évig voltak jegyesek mire összeházasodtak
2012. okt. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
62%
Én is így voltam, mint te. Nekem a férjem 22éves koromban kérte meg a kezem és rákövetkező évre szerette volna az esküvőt. Nagyon megijedtem és mondtam neki, hogy nem, meg akkor még a sulit sem fejeztem be, otthon laktunk..stb.stb. Aztán átbeszéltük a témát;szeretjük egymást, közös jövőt terveztünk és végül arra jutottam, hogy mire várjak? A legjobb dolog szerelemből házasodni. :) Szóval rákövetkező évre megtartottuk a lagzit, ennek 6éve lassan. Szóval, ha minden oké köztetek. Közös értékrend, közös jövőkép, kitartás-hűség, szeretet, akkor hajrá, üljétek a lagzit :) Sok boldogságot! Természetes, hogy megijedtél
2012. okt. 7. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
83%
Megmondod, hogy akkor szeretnél gyűrűt, amikor már tényleg házasságra és családalapításra kerül a sor.
2012. okt. 7. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
74%

Az eljegyzés nem esküvő. Ha nem akarsz férjhez menni, akkor felesleges az eljegyzés.

De ha 3 év alatt nem ismertétek ki egymást, nem tudsz dönteni, akkor később sem.

Ha nem akarsz hozzá menni, akkor váljatok el békében. Semmi értelme évekig együtt lenni, ha nem szereted.

2012. okt. 7. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
66%

Mi ezt megbeszéltük. Én megmondtam páromnak, hogy nem szeretnék hosszú jegyességet. Ha felkerül az ujjamra a gyűrű, akkor reális időn belül (1,5-2 év) tűzzük ki az esküvőt is.

Jelenleg mi még nem tartunk ott, hogy anyagilag megszervezzük az esküvőt és a lagzit. Szóval addig várunk.


Ő megmondta, hogy még korainak is érzi, és bár valahogy jól esne ha megkérné a kezem, tudom, hogy 23 évesen még tényleg korai lenne. Ráérünk. :)


Szerintem, nem kell tehát úgymond elutasítani. Csak megmondod Neki, hogy Te még nem gondolkodsz házasságban. Szeretnéd vele együtt élvezni az életet és nem akarsz a kötöttségekre gondolni. Bár majd nagyon jó lesz az is...egyszer.

Meg lehet ezt beszélni. Nem kell taktikázni meg ilyenek.

2012. okt. 7. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
44%

Ha tévében vagy akáhol esküvőkről van szó, egyszercsak mondd azt neki a téma kapcsán, hogy te biztosan nem akarsz férjhez menni még x éves korodig.

Vagy mondd azt, hogy egyik ismerősödet eljegyezte a barátja, és tedd hozzá a fenti gondolatot.

Egyszerű.

2012. okt. 7. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
78%

7-es! Minek taktikázni? A férfiak az egyenes beszédet szeretik!

Kérdező! Mond el neki ezt így, ahogy nekünk leírtad.

2012. okt. 7. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
25%
Ez nem taktikázás! Pont erről van szó, hogy 23 évesen még nem akar házasodni. De majd akar, ha idősebb lesz.
2012. okt. 7. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
26%
Ha elvileg szereted és vele akarsz élni, nem értem minek a többet kéne együtt lennünk szöveg. Én 17 évesen jöttem össze a párommal,ő volt az első, igaz most 5 év után volt múlt héten az eljegyzés, de 3 évre is igent mondtam volna. Ez csak kifogás, ha élni akarsz másként mással is akkor mond meg neki, és békésen váljatok el mielőtt beletiporsz ha meg vele akarsz élni nincs értelme időt húzni.
2012. okt. 7. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!