Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Házasságkötés tanú nélkül?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házasságkötés tanú nélkül?

Figyelt kérdés
Esküvő nem lesz, csak a papírt írnánk alá, ha nem találok senkit aki hétköznap el tudna jönni, lehet tanú nélkül is, vagy elképzelhető hogy két ott dolgozó aláírja nekünk? Azért az utcán nem szeretnék ezért leszólítani senkit.

2012. nov. 26. 11:21
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
81%
keressetek két munkatársat, meghívjátok őket egy ebédre azzal, hogy előtte pár percre be kell ugraniuk az anyakönyvvezetőhöz aláírni :)
2012. nov. 26. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező. Augusztusban mentem férjhez. Csak bementünk az önkormányzathoz, és aláírtuk a papírokat. Semmi csicsa, semmi nem volt. Mindössze 10 perc az egész. 1 üveg pezsgőt vittünk és kész. Tanú kötelező, de nekünk az önkormányzatnál dolgozó 2 nő volt a tanú. Amikor mentünk időpontot kérni az esküvőnapjára, már az elején szóltunk, hogy nem lesz tanúnk. A hölgy mondta hogy nem kell aggódni, azon a napon amikor jövünk majd kerít két tanút. Így is lett.
2012. nov. 26. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

Huhh köszönöm mindenkinek, különösen, akik megnyugtató választ adtak! :)

További szép napot mindenkinek!

2012. nov. 26. 12:16
 14/23 anonim ***** válasza:
100%
Igen az ott dolgozók is aláírják nektek, nálunk is úgy volt :)
2012. nov. 26. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
21%
Az esküvőt az önkormányzatnál hivatalosan 30 nappal a házasságkötés előtt be kell jelenteni. Kellenek a tanúk is, mégpedig 2, mindkét házastárs részéről 1-1 és a házasulandó pár, illetve a tanú adatai is (személyi igazolvány, lakcímkártya).
2012. nov. 26. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
86%

ma 12:19-nek


Mindenki tudja hogy 30 napot várni kell. Bár ezt is lehet csökkenteni akár pár napra, ha kérvényt adsz be rendkívüli okokra hivatkozva (pl: Külföldön éltek, és nem tudtok 30 nap után újra hazarepülni)

2 tanú kell, aki bárki lehet. A bent dolgozó emberek közül is bárki mehet, és nem kell előre rögzíteni a tanúk nevét. Amint már írtam mi nekünk is két ott dolgozó hölgy volt a tanú akit akkor láttunk először 10 percre.

2012. nov. 26. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%
16-os jól írja. Bárki lehet! Az ott dolgozók is! Tapasztalatból írom én is.
2012. nov. 26. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

Okoska31:

A szubjektív véleménnyel az a baj, hogy nem objektív. :) Főleg ha egy kis előítélettel van fűszerezve. A körülmények így hozták, különben már rég házasok lennénk. Hozzátenném elég fiatalok vagyunk, én nyáron fejeztem be az egyetemet, a párom egy évvel ezelőtt, de elég régóta együtt vagyunk ahhoz, hogy ne várjunk tovább. És ahogy írtam, később talán lesz lagzi is, de mivel szülők nem tudnak támogatni, nem látom értelmét, hogy emiatt halogassuk a dolgot.

2012. nov. 26. 12:27
 19/23 anonim ***** válasza:
33%

Nem tudom miért kellett lepontozni a válaszomat?

Minket annak idején így tájékoztattak, hogy ez a menet. 30 nappal előbb be kell jelenteni, na, ez például nem tudom mi volt a haszontalan? 2 tanút kellett megjelölnünk és bizony kellettek a személyi okmányok, a miénket le is kellett fénymásolni és azt is csatolták a papírhoz, a tanúknak pedig azért kellett, mert bizonyos adatok (személyi ig. szám, érvényességi idő, lakóhely stb.) kellettek róla.

Ahol mi házasodtunk, ott így működik.

2012. nov. 26. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
35%

És attól, hogy 2 ott dolgozó volt a tanú, attól még nyilván hivatalos volt a dolog és a papíron ott szerepeltek az ő adataik is, csak nem a házasulandó feleknek kellett ezzel foglalkozni, hanem elintézte az anyakönyvvezető. Akik meg saját tanút visznek, ott nyilván a házasulandó felek mondják el a tanúk adatait is.

De ha ez máshol nem így működik, akkor nem így működik. De nálunk így ment, ezért kár pontozgatni.

2012. nov. 26. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!