Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Házasságkötés tanú nélkül?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házasságkötés tanú nélkül?

Figyelt kérdés
Esküvő nem lesz, csak a papírt írnánk alá, ha nem találok senkit aki hétköznap el tudna jönni, lehet tanú nélkül is, vagy elképzelhető hogy két ott dolgozó aláírja nekünk? Azért az utcán nem szeretnék ezért leszólítani senkit.

2012. nov. 26. 11:21
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
56%

Ja, és valószínűleg félreértette a lepontozó a válaszomat, mert nem úgy értettem, hogy nem lehet bárki a tanú, csak az egyik tanú a menyasszony részére, a másik pedig a vőlegény részére kell, hogy "tanúskodjon".

De a többi még attól pontos volt és nem félreérthető.

2012. nov. 26. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
83%

Én úgy veszem észre, hogy ezt is a hely válogatja, mint ahogy azt is, hogy hol mennyibe kerül (van ahogy ingyen van csak az aláírás, máshol meg fizetni kell érte, függetlenül attól, hogy mit ír a jogszabály...)

Ezt találtam jogszabályban: 26. § Házassági tanú lehet minden nagykorú és cselekvőképes személy. A házassági tanúkról a házasulók gondoskodnak.

Szerintem a legegyszerűbb, ha a kérdező felhívja, és megkérdezi, hogy kérhet-e tanút a hivatalból.

2012. nov. 26. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
93%

Mi is a 10. évfordulónkon házasodtunk, azt mondták tanúk mindenképpen kellenek, de ha nem tudunk keríteni, akkor két ott dolgozó szívesen bevállalja. Hívd fel a Hivatalt, hogy nálatok mi a szitu... ha ők nem vállalják, akkor szomszéd, munkatárs... valaki csak akad.


Sok boldogságot!

2012. nov. 26. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!