Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ennél létezik nagyobb pofátlan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ennél létezik nagyobb pofátlanság szülő részéről?! (esküvő)

Figyelt kérdés

Nyáron szeretnénk esküdni párommal. Nem akarunk nagy esküvőt, nincs sok pénzünk, szülők nem tudnak támogatni.

Max. 25 főre terveztünk, nagyon közeli család + olyan közös/egyéni barátok, akiknek nagyon sokat köszönhetünk, akik összehoztak és elindítottak minket. :)


De itt a gond. Anyám régi felfogású vidékiként ragaszkodik hozzá, hogy ilyen-olyan rokont (kb. +10 fő) még hívjunk meg, mert "mit szólnak majd, meg így illendő!"

Megmondtam szépen, majd erélyesen, hogy nem érdekel, mert nem szeretem ezeket a családtagokat (anyám szerint az nem számít), meg nincs is pénzünk, anyám meg úgyis megmondta rögtön az elején, hogy semmit nem tud adni bele.

Hozzátartozik, anyámat kisegítettem kb. 500ezer(!) Ft-al még pár hónapja, amit fogadott, hogy visszaad, na azóta se láttam.


Most meglátogattam Karácsonyra, erre hozzámvág 40 ezret(!), és nagy peckesen hogy: most már én is beszálltam az esküvőbe, most már hívd meg xy-éket is!


Mit tegyek? Ez pofátlanság amit művel, már egyébként is elegem volt a sok éves vérszívásból! De hát az esküvő előtt szakítani meg a kapcsolatot, ráadásul így Karácsonykor....? :S


2012. dec. 23. 16:29
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
A 40 ezerről meg annyit, hogyha akarja, hívja meg belőle a rokonait egy kertipartira, de az esküvődön nem szeretnéd őket látni. Vagy tedd hozzá, hogy és a 460 ezer?
2012. dec. 23. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, nyugodtan mondd meg neki, hogy hívja meg nyugodtan az ilyen-olyan rokont ő, ahova akarja, de a te esküvődbe nincs beleszólása, oda a pároddal ketten döntitek el, kit hívtok meg. Ja, és hogy a 40 ezret betudtad a félmillás adóssága törlesztése első részletének...
2012. dec. 23. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

A legnagyobb agyfaszt most kaptam, ugyanis még úgy odavetette a konyhában nekem hogy: "nem kell ám annyi pénzt sok felesleges dologra elszórni, és akkor meg tudnátok hívni a rokonokat is! Lehetne mondjuk egy nagy családi vacsora aztán annyi, minek étterembe menni ha úgysincs pénzetek?!"

Mielőtt kitört volna belőlem a méreg mondtam hogy be lehet fejezni és hagyjon békén a témával.


Karácsony vagy nem Karácsony, legszívesebben itt hagynám ezt a vén szipirtyót, karácsonyozzanak bátyámmal ahogy akarnak. Még van bőr a képén így belepofázni az életembe mikor évekig totál magamra voltam utalva fiatalon...!

2012. dec. 23. 17:39
 14/23 anonim ***** válasza:
64%
Kérdező, egyáltalán miért nem a pároddal karácsonyozol?
2012. dec. 23. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben megmondanám anyádnak, hogy vagy ő jön, és a rokonok nem, vagy ő sem. :/ Lehet hogy nem szép dolog, de az sem az, amit ő csinál.
2012. dec. 23. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk mindig Karácsonykor vannak a legnagyobb botrányok. Én most gyújtanám meg a bomba kanócát. Ha majd egyedül tölti a Szentestét, az egész Karácsonyt és a Szilvesztert is, talán rájön, hogy nem kellene belepofáznia..
2012. dec. 23. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

Én erre azt mondanám, hogy:

-5ös válaszoló nagyon frappánsat írt... ettől lehet, hogy magába nézne, hogy az a mérgében odahíjtott 40e az semmi ahhoz képest, amivel kisegítetted

-jó, akkor neked sem kell eljönni az esküvőre, mert már megőrülök tőled, így jobb lenne neked, anya?

-ez az ÉN esküvőm, én ÍGY szeretném... nem soha nem látoitt rokonokkal, és étteremben... ha te másmilyen összejövetelt szeretnél, akkor szépen rendezel magadnak a te péntedből egy családi vacsit étterem nélkül, de az enyémbe ne szóljál bele, légyszíves, és főleg ne abba, mire költök... vagy lehet mondani, hogy "igen, tényleg fölösleges dolgokra szórom el a pénzt, mert olyan embernek adtam, 500ezret, aki cs.szik visszaadni, azt tényleg sajnálom")

(plusz lehet apróságokat visszaszukálni azokkal kapcsolatban, amit szerinted ő nem csinál jól vagy neked tetszően)

2012. dec. 24. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

14-es: párommal karácsonyozok, csak tegnap látogattam meg anyum, segítettem főzni, takarítani, fát állítani, és majd 26-án megyünk ketten át a párommal.


Á, őt nem lehet ám kritizálni, mert lelki terrorba kezd. Évek óta próbálkozok vele. De nagyon jó bátorításokat adtatok, megerősítettetek abban, hogy nem szabad akármilyen terrornak engedni ebben a kérdésben, akár Karácsony van akár nem.

Nagyon köszi mindenkinek a válaszát, és nagyon kellemes ünnepeket!

2012. dec. 24. 11:43
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

Azt hiszem én viszem a pálmát...nekem az anyós tett be.

Ő a megkérdezésünk/előre értesítésünk nélkül hívta meg az esküvőnkre a gyerekkori barátnőjét a lányával együtt. És utólag mit tudsz csinálni, megmondod, hogy bocsánat mégsem akartunk meghívni? Szerencsére nem tudtak eljönni. Anyós eljött és húzta a száját mindenen, de hát ez van, tudod anyós úgy a jó ha porhanyós...

2012. dec. 24. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
32%

"Anyós úgy a jó, ha porhanyós"

XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD Kifeküdtem.

2012. dec. 24. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!