Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » A lelki terrorizálás ellen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A lelki terrorizálás ellen mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Kezdjük ott, hogy mi eredetileg két tanús esküvőt akartunk (pont a család miatt), hogy nyugalom legyen, de erre akkora dagadó botrány kezdett lenni, hogy rávettek minket a "násznépes" esküvőre (egyébként ugyanúgy lett volna szép ruha, minden, csak násznép és lagzi nem). Jó, a családi nyugalom kedvéért rászántuk magunkat. Azonban a karácsony semmi másról nem szólt, csakhogy mi nem jó nekik. Miért nem lesz templomi (mert mindketten rühelljük az egyházat, és számunkra nem a pap az, aki "megáldhatja" a kapcsolatunkat), miért nem lesz lagzi (utálunk táncolni, így a szertartás után lesz csak egy ünnepi ebéd). Ezeket még úgy le is rázzuk magunkról, na de a vendéglistából akkora botrány lett, hogy azóta is hallgatjuk. Ugyanis mi a polgárira akarjuk hívni a rég nem látott rokonokat, barátokat (jönnek amennyien eljönnek, őket előtte megvendégeljük üdítővel és süteménnyel), és a kajálásra csak olyan 50-60 fő (ennyi a legfontosabb és szeretett családtagok, és a legszűkebb baráti kör száma) lenne hívva. Na de ezen úgy megsértődtek pl. a nagyszülők, hogy már azzal fenyegetőznek, hogyha ezt és azt a rokonok közül nem hívjuk az ebédre, el sem jönnek, mert a polgári meghívás nem is meghívás.... Az esküvőt saját pénzből finanszírozzuk, illetve apukám segít be (elváltak, neki mindegy, hogy hány főt hívunk, csak 100 fölé ne menjünk, mi pedig nem akarunk visszaélni a jóindulatával, mert messze nem terveztünk annyit), de olyan rokonokat amúgy sem akarunk etetni, akiket kiskorunkban láttunk utoljára... Ez ellen mit lehet tenni?

2012. dec. 29. 14:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%
teljesen igazad van. bár én nem készülök lagzira de utálok táncolni stb. mire jó az a nagy felhajtás? Semmire. arra hogy a sok éhenkórász egyen igyon. Állj a sarkadra és olyan esküvőd legyen amilyet te szeretnél. ne engedj beleszólást senkinek. Sok boldogságot nektek
2012. dec. 29. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
50 év múlva krvára bánnád, ha nem olyan esküvőt csinálnátok, amilyet ti akartatok. Ne hagyd má' magad :D
2012. dec. 29. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
82%

Ne csináljatok egyáltalán esküvöt. Az erre szánt pénzt költsétek el egy nászútra és haázsodjatok össze titokban.

ha haza értek már csak mindenki örülni fog nektek.

2012. dec. 29. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, intsetek be mindenkinek, és juszt is úgy csináljátok ahogy ti akarjátok. A tiétek és nem az övéké.
2012. dec. 29. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Rokonoknak meg kell mondani, hogy ez a ti esküvőtök úgyhogy ne ezen akarják kiélni a saját elképzeléseiket.


Ha ők így terrorizálnak akkor ti meg mondjátok azt, ha gőzerővel akarjátok ránk tukmálni, amit nem akarunk akkor nem is házasodunk sőt szakítunk és mindenki nézhet ki a fejéből mert a ti hibátok lesz!

Persze ezt alaposan begyakorolnám a pasimmal.

Aztán nézhetnek.


Ez a ti esküvőtök a ti nagy napotok nehogy már elrontsák mások mert nem értenek veletek egyet meg mi illik meg mi nem.


Álljatok már a sarkatokra akkor is ha megsértődnek! Ha nekik ennyire nem fontos, hogy ti mit akartok akkor ti se figyeljetek oda. A nagyikák meg maradjanak otthon később majd gőzerővel sajnálják, hogy nem voltak ott egy megismételhetetlen pillanatnál.


Egyébként meg ne hidd, hogy tényleg kimaradnának belőle, ők lesznek ott elsőnek az összes vendég közül, hogy az első sorban ülhessenek.

Ha meg mégis otthon maradnak akkor meg jobb is.


Szerintem vonjatok vissza mindent egy időre álljatok le az egésszel és akkor talán észbe kapnak.

A következő nekifutásnál viszont senkivel ne beszéljetek meg semmit, közöljétek az időpontot és, aki jön az jön, aki nem az kimarad és bánhatja.

2012. dec. 29. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Az lenne a minimum, hogy senki ne szóljon bele, milyen esküvőt akartok. Még tanácsot sem illik adni ez ügyben csak akkor, ha ezt kifejezetten kéritek. Legyen tehát olyan, amilyent ti akartok. Akinek tetszik ott lesz, akinek pedig nem, távol marad.Úgysem tudnátok mindenki kedvére tenni. Tegyetek hát a sajátotokra!
2012. dec. 29. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

esküvőn mindig van botrány, sértődés, ha már így álltok hozzá itt is lesz. Ráadásul a ti pénzeteket szórják??


Hogy mit csinálnék? Amit csináltunk, 2 tanú, csak a szülők és testvérek. Semmi több. Nem volt se nagynéni, se nagymama, a pénzt meg lakásra költöttük. Ha meg ezen is bepöccennek, akkor nem kellene őket meghívni. Ez nem a kivagyiságról meg rongyrázásról kellene, hogy szóljon, hanem a párról. Sok boldogságot és ne hagyjátok magatokat.

2012. dec. 29. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Istenem de utálom az ilyen embereket!

Meg undortó dolog,hogy "akkor megyünk el,ha ezt,meg azt meghívjátok!!!"

Ez most az ő esküvőjük,vagy a tiétek?

Ez nem teadélután,meg általános iskola,hogy "én dumcsizni akarok a Pistikével,üljön mellém,ha ő nem jön az osztálykirándulásra,akkor én sem megyek!"


Mi ez,1. osztály?



"Az esküvőt saját pénzből finanszírozzuk, illetve apukám segít be (elváltak, neki mindegy, hogy hány főt hívunk,"


Akkor meg?

Nehogy már majd ők eldöntik,a ti esküvőtökön,a ti pénzetekből,meg az apádéból,hogy kit hívtok meg!

Ez pofátlanság,akkor maradjanak otthon.

2012. dec. 29. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Én egy ilyen kijelentésre, hogy "...akkor én sem megyek el" simán közölném az illetővel, hogy jó, akkor kihúzlak a vendéglistáról. Ennyi.

De szerintem Nálatok a legjobb megoldás az, ha fogjátok magatokat és két tanúval elmentek összeházasodni.

2012. dec. 29. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is simán bevágnám,ekkora bunkósság után,

"hogy nem jössz el?

Oké,akkor kihúztalak drágám,menj el a szomszédoddal/barátoddal valahová trécseljetek,igyatok meg egy kávét,de ne az én esküvőmön akarjatok baráti összejövetelt rendezni önkényesen,zsarolással!"


Ne haragudjatok kérdező,e ti is hibásak vagytok,én nem vagyok bunkó,de ismernek,tudják hogy a taplóságot gyűlölöm,engem ezzel senki sem tudna zsarolni,hogy "akkor nem megyek!"

Eleve ha elkezdeni variálni,megkérdezném,hogy "Bocsánat,segítettél valamivel,hogy ennyi ismerőst meg tudjak hívni?" illetve "kinek is lesz az esküvője?

"az enyém??" "én kérek elnézést,mert azt hittem ti házasodtok,mivel ennyire rendezkednétek!"

2012. dec. 29. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!