Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Milyen egy török esküvő?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen egy török esküvő?

Figyelt kérdés

Az egyik barátnőm kint él Törökországban, a barátja török és itthon a többi barátnőmmel azon tanakodtunk, hogy vajon hogyan zajlana az esküvőjük, ha erre kerülne sor. Van itt olyan, aki részt vett már ilyen esküvőn? Hogyan zajlott?

Előre is köszönjük a válaszokat.:)


2013. jan. 3. 20:40
 1/7 anonim ***** válasza:
82%
Bemutatom neked a jóbarátomat, a neve Google. Biztos ti is jóban lesztek: [link]
2013. jan. 3. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ezeket mi is néztük ám, de mi személyes tapasztalatot szerettünk volna, hogy valaki leírja, neki tetszett-e vagy nem, ha nem miért, ha igen, miért. A google-ben nincsenek ilyen személyes tapasztalatok.:)Mindenesetre köszönjük szépen.
2013. jan. 3. 20:45
 3/7 anonim ***** válasza:
81%

Szia, az én férjem török, és itt volt az esküvőnk. (Meg az elmúlt pár évben voltam jónéhányon.)

Mire vagy kiváncsi? A polgári, az egyházi szertartásra, vagy a lagzira?

2013. jan. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
76%
*itt=Törökországban
2013. jan. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igazából csak a lagzi érdekelne, milyen ételek voltak, volt-e zene, lehetett-e táncolni, meg hogy a török fél barátai hogyan viszonyultak a magyarokhoz. Volt ahol azt olvastam, hogy a törökök nem nagyon szeretik a magyarokat, ám volt aki azt mondta, hogy nagyon barátságosak velünk. Ezt te hogy láttad? Hogy viselkedtek? :) Előre is köszönöm a választ :) Ment a zöld! :)
2013. jan. 3. 20:58
 6/7 anonim ***** válasza:
89%

Szia! A török lagzi elég fárasztó. Először is ott az a kígyóbűvölő autentikus török zene, ami zömében egy ütős hangszerből(davul), és egy sípszerűségből áll. Tele fél és negyedhangokkal, és olyan ritmussal (7/8, 9/10, stb), ami a magyaroknak nagyon szokatlan, és "nehéz" a fülnek. Táncolni se lehet rá. Szóval, én a lagzikon általában menekülök a legcsendesebb helységbe.

Az ételek, italok attól függenek, hogy milyen szolgáltatást rendelnek meg a szalonban. Több esküvőn voltam, de sehol sem volt olyan magyaros dínom-dánom. Általában üditőt szolgálnak fel, és egyszer hoznak sütit.

A törökök, mint nép szeretik a magyarokat. Testvéreknek számítanak. Viszont a vallásos családok nagyon nem örülnek, ha egy európai nem-muszlim beházasodik a családba. Ebből adódhat ellenségeskedés.

Apropó vallás: a legvallásosabb lagzi olyan, hogy a férfiak és nők teljesen elkülönülve ülnek, és zene helyett ún. nasíd szól, ami vallásos zene, énekből és dobból áll, és nincs tánc.

Egyébként a lagzi durván este 6-7 órától éjfélig tart.

A szegény családok, akiknek nincs pénzük szalonra, az utcán tartják a lagzit.

2013. jan. 3. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ :) ment a zöld :)
2013. jan. 3. 21:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!