Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Magyarorszagon lehet csak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Magyarorszagon lehet csak templomi eskuvot rendezni vagy kotelezo a polgari szertartas is?

Figyelt kérdés
2009. aug. 26. 18:58
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
24%
Két éve ismerősömék csak templomit tartottak(róm.kat),hogy hogy azt nemtudom,eddig én is úgy tudtam,hogy kell hozzá a polgári:)
2009. aug. 26. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
86%
Éppenséggel megtehetitek, de az a magyar törvények alapján nem fog házasságnak minősülni. Sőt, sok templomban azt is megszabják, szerintem helyesen, hogy előbb meg kell kötni a polgárit, hogy ne lehessen visszaélni vele.
2009. aug. 26. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
61%

Lehet csak egyházi esküvőt esküvőt tartani. Nekem volt évfolyamtársam a főiskolán, aki csak egyházi(katolikus) házasságot kötött, polgárit nem.

Az állam ezt nem ismeri el házasságnak,vélelmezem, hogy élettársi kapcsolatnak minősíti.

2009. aug. 26. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
koszi a valaszokat. es mi van olyan esetben ha a polgarit megtartom kulfoldon! A katolikus templom vallaja a templomi szertartast ez alapjan?
2009. aug. 26. 19:12
 5/29 anonim ***** válasza:
78%

ELSŐ RÉSZ


A HÁZASSÁG


I. fejezet


A házasságkötés


1. A házasságkötés alaki kellékei


2. § (1) Házasság akkor jön létre, ha az együttesen jelenlevő házasulók az anyakönyvvezető előtt személyesen kijelentik, hogy egymással házasságot kötnek.


(2) Az anyakönyvvezető a kijelentés megtörténte után a házasságkötést a házassági anyakönyvbe bejegyzi.


(3) A házasságkötés nyilvánosan, két tanú jelenlétében történik.


(4)


3. § (1) A házasságkötést megelőzően a házasulóknak az anyakönyvvezető előtt ki kell jelenteniük, hogy házasságuknak legjobb tudomásuk szerint nincs törvényes akadálya, egyszersmind igazolniuk kell, hogy házasságkötésük törvényes feltételei fennállnak. Jogszabály a házasságkötés előtti tanácsadáson való részvételt kötelezővé teheti.


(2) A házasságkötést az anyakönyvvezető csak a házasságkötési szándék bejelentését követő harminc nap utáni időpontra tűzheti ki. A jegyző e határidő alól felmentést adhat.


(3) A házasulók valamelyikének közeli halállal fenyegető egészségi állapota esetében a házasulók nyilatkozata a házasságkötés összes törvényes feltételeinek igazolását pótolja, és a házasságot a bejelentés után nyomban meg lehet kötni.


Nem tudom miért pontoztátok le a második válaszadót, teljesen igaza van. Érvényes házasságnak a fent leírtak feleltek meg. Csak templomi esküvő nem számít érvényes házasságnak jogilag.

2009. aug. 26. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:
elegge szomoru hogy nem ismerik el jogilag a templomi eskuvot!
2009. aug. 26. 19:15
 7/29 anonim ***** válasza:
72%

"A katolikus templom vallaja a templomi szertartast ez alapjan?"


A kánonjog (katolikus házasságjog) egyáltalán nem foglalkozik azzal, hogy polgári házasságkötés volt-e vagy sem.Az említett évfolyamtársam, aki csak egyházi(templomi) házasságot kötött - polgárit nem,ahogy írtam - a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Hittudományi Karán volt az évfolyamtársam. A kánonjog szerint az így megkötött házasság érvényes és szentségi házasság.

- Csak zárójelben jegyzem meg, hogy a polgári házasságkötés is érvényes, de nem szentségi.

- De az állam nem fogja a csak egyházi házasságkötést érvényesnek elismerni.Ha viszont külföldön kötsz polgári házasságot azt az állam elismeri.

2009. aug. 26. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
78%
Az egyik unokatestvérem külföldön házasodott, és Magyarországon csak templomi szertartás volt. Lehet külföldön is a polgári esküvő, azt ugyanúgy elfogadják itthon.
2009. aug. 26. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
77%
Szia! Nekem is épp így volt: polgári külföldön, róm. kat. templomi Mo-n. Simán meg lehet csinálni. Nem probléma! Nem kell újra Mo-n polgári.
2009. aug. 26. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
75%
Teljesen mindegy, hogy külföldön vagy itthon, de Magyarországon csak azt fogadják el, amit polgárilag is megkötöttek (bárhol). Volt erre kezdeményezés, hogy az egyházi is legyen elég, és akkor ne kelljen 2 helyre menni azoknak, akik egyházit is akarnak kötni, de nem volt sikeres eredmény. Polgárit kötelező.
2009. aug. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!