Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Milyen messziről érkező...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen messziről érkező vendégeknek kell szállás?

Figyelt kérdés
2013. jan. 15. 13:01
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Nálunk senkinek sincsen gyereke és mindenki autóval jön.
2013. jan. 15. 19:21
 12/19 anonim ***** válasza:
58%

Nekünk nyáron volt az esküvőnk és biztosítottuk a szállást azoknak,akik messziről jöttek.Fel sem merült,hogy oldják meg,ha jönni akarnak.Aznap éjjel örültem,hogy a cipőmet le tudtam venni és el tudtam menni az ágyig,ha belegondolok,hogy akkor éjjel még le kellett volna vezetnek X km-t,azt nem biztos,hogy sérülés nélkül megúsztam volna.Akkor hogy várhatom el a vendégeimtől,hogy éjjel,kimerülten vezessenek?Aznap már levezették azt a távolságot,végigcsinálták ugyanazt a napot,amit én és ha nem ittak,attól még hulla fáradtak lehetnek,ami a volán mögött nem életbiztosítás.

Ha gondoskodok arról,hogy finom legyen a kaja,mert én is eszem belőle,ha gondoskodom róla,hogy jó legyen a zene,mert én is szórakozni akarok,akkor az miért lényegtelen,hogy a vendégeimnek van-e hol aludniuk vagy nincs?

2013. jan. 15. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Lényegtelennek nem lényegtelen, de az 50 percről érkezők elszállásolása nekünk 140 ezer forintba kerülne, ami elég sok.

Az nyilvánvaló, hogy útba lehet őket igazítani, hogy hol szállhatnak meg, ha úgy gondolják, hogy szükséges, de nem hiszem, hogy az összes havert nekünk kellene fizetni.


Egyébként azért azt még vedd figyelembe, hogy lehet, hogy te már a fotózás miatt hogy arra puccba vágjanak a dél után négykor kezdődő esküvőre hatkor keltél, meg mindenki téged forgatott. Azért egy vendégnek szerintem nem olyan megterhelő egy lakodalom. Legalábbis én egy ötig-hatig tartó lakodalomban sem fáradtam még el túlzottan és az igazság az, hogy eddig még velünk se foglalkozott senki, hogy hol alszunk.

2013. jan. 15. 20:48
 14/19 anonim ***** válasza:
58%

Ilyenkor felvetődik bennem a kérdés,hogy mégis kiket hívsz meg?Olyanokat,akiknek nem érdekel a sorsa,hogy épségben hazajut-e vagy nem? Mi,amikor összeállítottuk a vendéglistát figyelembe vettük,hogy mennyi pénzünk van.Annyi embert kell meghívni,akikről még gondoskodni tudsz.

Ha éjjel nem alszom,lényegtelen mit csináltam aznap,akkor is fáradt vagyok,mivel kimaradt az alvás időszaka.Ha ezután volán mögé kellene ülnöm az nem lenne szerencsés.Hallottunk már egy-két elalvós esetről.Cáfolom,hogy csak a menyasszony lehet fáradt aznap éjjel.

Az esküvő nem egy üzleti befektetés,ahol várom a profitot (lásd: nászajándék,persze a saját kajájuk árán felül),kiadás pedig ne legyen,mert akkor már minek meghívni.

2013. jan. 15. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Én nem tudom, hogy te nem értelmezel szöveget? Nem akarok bunkó lenni tényleg.


Nem azt mondtam, hogy nem érdekel a sorsa, de nem hiszem, hogy egy átlagos pártól elvárható, hogy az összes vendégnek, aki nem tud gyalog hazamenni fizessen szállást. Nem gondoltam nyilván én sem, hogy nem segítek találni valamit.


Azontúl azt sem tudom, hogy honnan veszed, hogy üzleti befektetésnek tekintjük. Nem belépőjegyes buli, az sem érdekel, ha senki nem hoz semmit, de az alvása neki magának mondjuk csak 4-5 ezer forint plusz, max. annyival kevesebbet ad oda, de nekünk nem csupán négy-öt ezer forint, hanem akkor már ha mindenkinek fizetni akarjuk az több száz ezer forint. Persze, mondhatom azt, hogy oké, akkor tartok 30 fős lakodalmat, nem 60 főset, mert akkor mindenki alhat panzióban a mi pénzünkön, de akkor meg majd a másik fele az embereknek húzza a száját, hogy még csak meg se hívtál, hát az lett volna a legkevesebb, hogy hol alszunk.

2013. jan. 15. 22:46
 16/19 anonim ***** válasza:
51%
Ne húzd fel magad,úgyis az lesz,amit te akarsz :) Leírtam,hogy egy igényes esküvőn,nem rántja meg az ember a vállát,hogy a vendég úgysem fáradt menjen haza.Természetesen a te vendégeid úgysem fognak szállást kapni,akkor sem,ha emellett érvelek,mert ők csak haverok,miért is figyelnél ilyesmire,hogy hogy mennek haza.A vőlegényed legalább elgondolkodott ezen,gondolom,hamar fel fogja adni ő is és az lesz,amit te akarsz.Sok boldogságot.
2013. jan. 16. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem az a legegyszerűbb, ha már az elején megmondod mindenkinek akit szándékodban áll meghívni, hogy szállás nem lesz. Így eldönthetik, hogy meg tudják/akarják e oldani.

Nyilván vannak fontos vendégek, és kevésbé fontosak, muszájból meghívottak. Ez utóbbiak számára talán a Te esküvőd se ér annyit, hogy plusz költségekbe verjék magukat.

Nekik is van útiköltségük, fejenként a szállás minimum 3-4 ezer egy éjszakára, plusz még a nászajándék.


De ha ezek az emberek fiatal haverok, akkor összeállnak és együtt kivesznek egy szobát, vagy felállítanak egy sátrat a kertben. De ha a 70 éves Terike néniről van szó, akkor alap a szállás.

2013. jan. 16. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 zumba6 válasza:
70%

Több,mint 10 évig dolgoztam esküvőszervezőként.Az a tapasztalatom,hogy sokan a mennyiségre hajtanak a minőség helyett,a részletekre pedig nem szakítanak időt.A menyasszonyok nagyrésze kifordul ilyenkor önmagából,mint egy hatalmat kapott vezető,akiből diktátor válik.Kevés olyan esküvőt szerveztem,ahol a vőlegénynek egyáltalán volt szava,ne adj Isten,övé volt az utolsó szó.A diktátor menyasszonyoknál,ha faragni kellett a költségeken,az biztos,hogy a vendégek kényelmén spórolt,saját magától egy forintot sem vont meg.Mint említettem a vőlegény is csak statiszta lehetett a saját esküvőjén,a vendégek még ennél is kevesebbet számítottak,mondanom sem kell,hogy a személyzet már nem tartozott az ember kategóriába.Egy kezemen meg tudom számolni hány menyasszony köszönte meg a séf vagy a felszolgálók munkáját.

Sok esetben arra a következtetésre jutottam,amit a kérdés feltevő menyasszony is mondott,hogy nincs a családban pozitív példa,ezért elsajátítani sem tudja,hogy hogy kellene viselkednie egy olyan menyasszonynak,aki jó vendéglátó szeretne lenni.Sok-sok kellemetlen szituációt kellett megoldanom azért,mert a pár nem figyelt kellően a meghívottakra.

Elhiszem,hogy volt olyan válaszoló,aki rácsodálkozott,hogy ilyen menyasszony is van,akinél a szállás és a vendégek fáradtsága nem mérvadó,pedig ez nem is olyan kivételes eset.

2013. jan. 16. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Mi akit tudunk, elszállásolunk rokonoknál. A vőlegényem családjának, barátoknak pedig kerestünk olcsó szállást, ahova este gyalog is haza tudnak menni a lagziról. Ők 140 km-ről érkeznek.
2013. jan. 16. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!