Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Egyházi esküvő előtt van...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egyházi esküvő előtt van gyónás is? És ha igen, ilyenkor mit kéne meggyónni? Ha valakinek egyáltalán nincsenek bűnei, akkor mégis mit mondjon?

Figyelt kérdés
2013. jan. 25. 11:58
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
91%

Olyan nincs, hogy nincsenek bűneid. :) Bűnnek számít az is, ha káromkodtál, vagy az ha egy pillanatra tiszteletlenül viselkedtél valakivel.

Lehet találni lelki tükröt a neten is. A kérdéseket tedd fel magadnak, ezekből azért mindig van olyan, amire úgy felelsz, hogy kiderül "bűnöztél". :)

Pl. itt van egy, ez egyben a gyónás rendje is. :)

[link]


Bár katolikusként én sem vagyok a gyónás híve, de igen, úgy szokás, hogy szentségek felvétele előtt (ilyen a házasság is), illik gyónni, hogy utána tiszta lélekkel léphess oltár elé. :)

2013. jan. 25. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
94%
Katolikus előtt szokott lenni gyónás és áldozás... Egész kicsi bűnöket is be lehet vallani, nem kell hozzá embert ölni.
2013. jan. 25. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:
Ja, értem. De milyen röhejes már káromkodást bevallani. Szerencsés esetben nem neveti el magát se a pap, se a gyónó fél. :D
2013. jan. 25. 12:05
 4/31 anonim ***** válasza:
100%
Mi 2 éve házasodtunk, nálunk nem volt gyónás. 3 alkalommal volt "jegyesoktatás", amin igazából a házasság szentségét beszéltük át, és a ceremónia részleteit.
2013. jan. 25. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
100%

Nem gyóntál már régóta,nem imádkozol minden nap,nem segitessz eleget az elesetteken.

Ennyi is elég lesz :)

2013. jan. 25. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
94%
Van az esküvő előtt felkészítés (jegyesoktatás), ott majd elmondják, megbeszélhetitek ezt is. Persze jegyesoktatásból is van jobb meg rosszabb, sok múlik a papon. Nem fog senki röhögni, bármilyen bűnt vallasz be, ne aggódj. Másrészt ha amúgy nem jársz misére, nem voltál elsőáldozó, akkor nem biztos, hogy kell gyónnod.
2013. jan. 25. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
78%

Igen, ez történik akkor, ha valaki nem hisz ebben az egészben, és így vélekedik a gyónásról is.

Felreértés ne essék, nem egy elvakult istenhívő vagyok, épp ellenkezőleg. Én nagyjából ugyanígy lennék ezzel. Szerencsére a páromnak nem fontos az egyházi esküvő, így nem is lesz. Nekem lényegében mindegy, de ha ő mélyen vallásos lenne, csak akkor lenne, különben képmutatás az egész.

Kiskoromban álmodoztam az egyházi esküvőről, mert mennyire szép, láttam is egyetem, ami nagyon szép volt, de kicsi voltam és nem is figyeltem a szövegre. Tavaly tavasszal a párommal voltunk egy esküvőn, hát 10 perc után már nem figyeltem, mert felcsesztem magam egy kicsit. Akkor megbeszéltük, hogy mi a világért sem akarunk majd ilyet.

2013. jan. 25. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
100%
Vétkeztél, már esküvő előtt is szexuális életet éltél :)
2013. jan. 25. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:

5. válaszoló


Ezek nagyon jó tippek! :) Köszi!

2013. jan. 25. 12:14
 10/31 A kérdező kommentje:
Köszi 8. :D
2013. jan. 25. 12:15
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!