Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Egyházi esküvő előtt van...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egyházi esküvő előtt van gyónás is? És ha igen, ilyenkor mit kéne meggyónni? Ha valakinek egyáltalán nincsenek bűnei, akkor mégis mit mondjon?

Figyelt kérdés
2013. jan. 25. 11:58
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
92%

Annak kell gyónni, aki áldozik is. Legalábbis, a szabály szerint.

Mert hogy gyónás nélkül nem mehet áldozni az ember. Ha egy esküvőn nincs áldozás, vagyis nem kaptok ostyát, akkor szerintem gyónni sem kell. Amúgy ha valaha tanultál hittant, akkor tanulnod kellett volna, hogy mik számítanak bűnnek és mit kell meggyónni. Amúgy a paráznaság is benne van, azt is meg kell gyónni, nem is akárhogyan, el kell mondani, hogy hogyan paráználkodtál, szóban, cselekedetben vagy gondolatban. Azt nem tudom, hogy modernizálták-e ezt a részét, mivel régen házasság előtt ugye tilos volt a nemi élet és ha a férjeddel paráználkodtál úgymond, az nem volt bűn, de ha nem voltál házas és úgy, akkor bűnnek számított.

De az is bűn valóban, ha káromkodtál, ha kerülöd Isten házát, vagyis nem jársz templomba.

Ha meg nem tanultál hittant, akkor pedig a jegyesoktatáson szerintem elmondják. Nekünk nem volt egyházi esküvőnk, így nem tudom pontosan miket mondanak el.

2013. jan. 25. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
60%

Hát, belenézve a linkbe, miszerint mi mindent kell meggyónni, meg kell állapítsam, hogy az élet önmagában bűnös cselekedet.

Én nem tudnám röhögés nélkül végigcsinálni. De nem is volt egyházi esküvőm.

2013. jan. 25. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok! :) Én nem mondanám, hogy nagyon vallásos vagyok, de azért valamennyire még is az életem része a hit. A gyónást világ életemben utáltam. Egy időre sikerült nem frusztráltan éreznem magamat tőle bérmálkozás előtt, amikor a papunk jó fej volt és olyan feladatokat adott, minthogy "tegyél jó édesanyáddal a tudta nélkül" és stb.

Amúgy szerintem is kicsit röhejes elhadarni, hogy jaa... paráználkodtam házasságon kívül, káromkodtam, nem jártam templomba, nem imádkoztam eleget, nem segítettem eleget, nem áldoztam, nem jártam templomba, blabla... A pap szeme meg fennakad, hogy mit keres ez itt. :D Pláne hogy rögtön úgy kell kezdeni, hogy x ideje nem gyóntam. :))

2013. jan. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
62%

Azt nem értem, hogy aki ezzel sincs tisztában, minek akar egyházi esküvőt? A látszat kedvéért?

Egyébként mit kéne meggyónni? A gyónás során mindent meg kell gyónni, különben érvénytelen. Legalábbis az egyház szerint.

Mondom mindezt ateistaként...

2013. jan. 25. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
74%

Nem értem, a gyónástól megtisztul a lélek? Mégis hogyan? Bűnözhet az ember, amennyit csak akar, ha utána elmondja egy papnak, minden oké?

(Papíron vagyok csak keresztény.)

2013. jan. 25. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
92%
Nem, meg is kell bánni az egészet.
2013. jan. 25. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
43%
És honnan tudja a pap, hogy a vétkes megbánta a bűneit?
2013. jan. 25. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
100%

De voltál előáldozó? Mert ez nem úgy van, mint a tv.-ben, hogy leülsz és elkezdtek beszélgetni.

Magában a káromkodás nem bűn, akkor bűn, ha Isten nevét hiába vetted a szádra.

A tízparancsolat megszegése bűn, azt kell meggyóni.


I. Uradat, Istenedet imádd, és csak neki szolgálj!

II. Isten nevét hiába ne vedd!

III. Az Úr napját szenteld meg!

IV. Atyádat és anyádat tiszteld!

V. Ne ölj!

VI. Ne paráználkodj!

VII. Ne lopj!

VIlI. Ne hazudj, és mások becsületében kárt ne tégy!

IX. Felebarátod házastársát ne kívánd!

X. Mások tulajdonát ne kívánd!

2013. jan. 25. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
42%

X. Mások tulajdonát ne kívánd!


De ha én NAGYON szeretném a lottóötöst (ami most a Szerencsejáték RT-é, holnap meg egy mázlistáé), akkor bűnt követtem el? Mert akkor megette a fene.:-)

2013. jan. 25. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
84%
Igaza van az ateistának. Aki nem jár templomba, nem gyón, nem áldozik, minek akar egyházi esküvőt? Szép habos-babosan végig menni a padok között. Ez egy Szentség felvétele.
2013. jan. 25. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!