Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Egyházi esküvő előtt van...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egyházi esküvő előtt van gyónás is? És ha igen, ilyenkor mit kéne meggyónni? Ha valakinek egyáltalán nincsenek bűnei, akkor mégis mit mondjon?

Figyelt kérdés
2013. jan. 25. 11:58
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
44%

Azért elég fontos dolgokat hagytak ki ebből a 10-ből.

Erőszak, nemi erőszak, gyerekbántalmazás, kínzás...


Mellesleg mekkora nagy isten lehet, az első 3 parancsolat tiszta egofényezés. Innen látszik, hogy ember találta ki.

2013. jan. 25. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
100%

"Azért elég fontos dolgokat hagytak ki ebből a 10-ből.

Erőszak, nemi erőszak,gyerekbántalmazás, kínzás...



"Azért elég fontos dolgokat hagytak ki ebből a 10-ből.

Erőszak, nemi erőszak,gyerekbántalmazás, kínzás...


Azért ezekkel elégé lefedi ezeket

Ne hazudj, és mások becsületében kárt ne tégy! Ne paráználkodj!

2013. jan. 25. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
52%
Nyugi az egesz egyhazi hazassagod ugysem ervenyes hiszen nem vagy hivo.Csak rongyrazas jajj de sziip meg a nagyi is lassa igazi teplomi eskuvo.Aztan soha tobbet a hit kozelebe se szagolsz.Felesleges Ha en pap lennek nem hivot akit nem latok soha vasarnap es nem a hit szerint el pl hazassag elotti egyuteles es azt sem tudja ez bun tuti ossze nem adnek.
2013. jan. 25. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
100%

Ha a párod vallásos, akkor ő el tudja neked mondani ezeket.

Ha egyikőtök se vallásos, minek az egyházi esküvő? Én nem vagyok vallásos, de ha a párom az lenne, belemennék egyházi esküvőbe, de anélkül nem (ilyenek se játszanak, hogy "idős nagyszülők szeretnék", stb.)


Különben meg dobj be pár ilyet, hogy irigy voltál meg hazudtál meg falánk voltál meg káromkodtál, az egyházak szerint kb. minden bűn, amit el lehet képzelni.

2013. jan. 25. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
0%
A legnagyob bun egy szentseget felvenni amiben nem hiszelErezni fogod a csalast en mondom neked razni fog a hideg mert csalsz.Gondolj majd erre aztan Isten haragja lesulyt megbuntet teged hiusagodert brrrrrr
2013. jan. 25. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:

De ha belépsz a gyóntatószékre ezt kell mondanod. De elsőáldozás nélkül nem gyónhatsz, szóval majd elmondják ott mire kell felkészülnöd.



Gyónom a mindenható Istennek és Isten helyett lelki Atyámnak, h utolsó gyónásomtól ezeket a bűnöket követtem el: .... Teljes szívemből bánom minden bűnömet, mert azokkal a jó Isten megbántottam. Erősen fogadom, h Isten segítségével a jóra törekszem és a bűnt kerülöm.

2013. jan. 25. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
59%
na, szerencse, hogy nem én házasodom, mert ezek után biztos, hogy az oltár előtt eszembe jutna a 25-ös válaszadó válasza, és szakadnék a röhögéstől :D
2013. jan. 26. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
50%
Koszonom a villamot es menydorges ill megnyilt templom.ajzatot kihagytam Viccnek szantam Az istent nem lehet becsapni ez a lenyeg.
2013. jan. 26. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
70%

Nagyon jó ötleteket adtak, hogy mit gyónj meg.


Egyébként elmondanám a sok rosszindulatú szentfazéknak, akik szerint a hideg ráz, mert csalsz, meg mit keresel te ott, hogy épp MIATTATOK nem mennek annyian templomba, mint ahányat egyébként érdekelne, és lehet egyszer-egyszer elmenne, majd elindulna ő is az úton, de egyesek állandóan ilyen baromságokkal jönnek, mintha a templom valami elit zárt klubja lenne, amibe csak születni lehet, és egyébként is.


Én magam református vagyok, így a gyónás nem érintett, de úgy kerültem a templomot annak idején, mintha valamit össze lehetne szedni, mert kiskoromban volt egy korszakom, amikor nem akartam menni, mert a szentfazék nagyanyám erőszakoskodott meg olyanokat mondott, hogy fekete a lelkem, ha nem megyek, meg utána évekig ezt a stílust nyomta, sőt mikor már magamtól feljött, hogy mennék, hogy majd ha odamegyek milyen szégyen lesz, hogy eddig nem mentem, meg semminek se tudom majd a szövegét és mindenki előtt fogok megszégyenülni meg ilyenek. És teljesen meg voltam róla győződve, hogy ilyenekkel van tele az egész és féltem közéjük menni.


Mikor jött az esküvő, akkor azért csak úgy voltam vele, hogy rosszindulatú emberek ide vagy oda, csak elmegyünk és megkérdezünk dolgokat, csak szeretnénk Isten áldását. Aztán mikor bementünk leesett az állunk, hogy mindenki milyen boldog és kedves volt, hogy odamentünk, egyáltalán nem éreztették velünk, hogy mi a fenét keresünk ott, ha eddig nem mentünk. És magunktól döntöttünk úgy, hogy vissza AKARUNK járni a jövőben is közéjük! Mert nem úgy fogadtak, hogy minek jöttetek ti ide, hanem úgy, hogy ez egy gyönyörű szép elhatározás és szívből gratulálnak. Az atyák is azt sem tudták kik vagyunk, mikor telefonáltak miattunk, hogy nézzék meg a naptárban jó-e a mi polgári utáni időpontunk és akkor hallottuk, ahogy kiabálják a telefonba, hogy gratulálnak.


Azzal semmi jót nem tesztek, ha itt kritizáljátok, meg alázzátok azokat, akik BÁRMILYEN okból a templomba mennek. Csak még messzebbre taszítjátok őket.

2013. jan. 29. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

Nem errol volt szo .Arrol volt szo a kerdezo butasagot kerez (buntelen) es lila goze sincs az egeszrol.Nem a hitet keresi errol szosincs hanem a pompa miatt akar templimi eskuvot.Ez az ami nem oke ez az ami elvetendo.

Kulonben nem vagyok katolikus mas felekeset aki nem megterteket nem ald meg viszon szivessen fogad.

Ha egy szetseget felveszel amiben nem hiszel az nem ervenyes.Ha nem banod buneid mert nem is tudod mi a bun akkor a szentseg felvetele bun.Ezek tenyek es szabalyok

Ha erdekel a hit csatlakozz menj el halgassd meg es jarj oda gyakorold a hitet ez jo.De ne csak egy kulso rongyrazas miatt csak az eskuvodon lepj oda be mert az nem oke.

2013. jan. 29. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!