Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Miért akar ebbe a párom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért akar ebbe a párom beleszólni?

Figyelt kérdés

Júliusban lesz az esküvőnk, most véglegesítjük a vendéglistát. Nem lesz nagy, 50 fő.

Párom nem akarja, hogy a saját anyám ott legyen, múltbéli dolgok miatt.

Alkoholista volt, elvettek tőle minket a testvéreimmel és nevelőszülőkhöz kerültünk, pár éve bukkant fel az életünkbe.

Bár nem mondom, hogy megbocsátottam neki, amit tett, mert ezt nem lehet, de mégis meg akarom hívni az esküvőmre. Párom viszont ellene van, szerinte azok után, amit tett, semmi keresnivalója nincs ott.

De hát mégis csak az anyám, nem? Miért nem dönthetek ebben én?


25 éves menyasszony


2013. márc. 23. 22:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
79%
Kontra kérdés az előzőre, hogy mit mondanak, ha a menyasszony anyjáról van szó, nem a vőlegényéről?
2013. márc. 23. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 wartburg353s ***** válasza:
82%
Valószínű, hogy védeni akar, mert biztos sok fájdalom ért már anyukád miatt. Csak éppen rosszul fog hozzá, ezt tényleg neked kell eldöntened. szerintem nyugtasd meg, és mondd el neki, hogy inkább anyádban csalódj esetleg még egyszer az életben (nem biztos, hogy pont az esküvő napján, ez sajnos máskor is bekövetkezhet), túl fogod élni, és ez a pároddal való viszonyba nem zavar bele, viszont ha megpróbál eltiltani tőle, akkor a párod ellen érzel majd keserűséget előbb-utóbb, még akkor is, ha csak jót akar ezzel. Jobb, ha ennek mindketten tudatában vagytok, az ismerőseim körében majdnem szakításhoz vezetett, hogy egy fiú "meg akarta védeni" a választottját ilyen módon a családja miatti érzelmi zűröktől.
2013. márc. 23. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
90%

Azert akar beleszolni, mert az o eskuvoje is.

Tehat van joga beleszolni...

Ketlem, hogy csak ugy a hasarautott es azert mondja, hogy ne legyen ott az edesanyad.

Valoszinu teged akar vedeni.

Meg kell beszelnetek, foleg, hogy enyeg, az eletetd egyik legszebb napjat akar tonkre is teheti, ha valami balul sul el koztetek az anyaddal. Amire az elozmenyek tekinteteben van is esely.

Kompromisszumra kell jutnotok a volegenyeddel, beszelni rola.

Csak kotelessegbol ne hivd meg, vszont ha mas okokbol szeretned, hogy ottlegyen akkor hivd meg.

Nekem nem lenne eleg ok a meghivasra a "megiscsak az anyam" erv


(Nekem nagyon jo kapcsolatom van az enyemmel, tehat nem tapasztalatbol irtam, vagy azert mert nekem is problemas helyzetem van vele)

2013. márc. 23. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem meg a te anyád, és igenis neked kell tudnod, szívesen látnád-e.
2013. márc. 23. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Nem kötelességből hívom meg, hanem mert tudom, utólag bánnám, ha másként döntenék. Lehet mondani, hogy a lelkiismeretemet nyugtatom meg, nem tudom, csak azt, hogy ezt érzem helyesnek.

Tisztában vagyok vele, hogy védeni akar, de ezzel nem azt éri el.

2013. márc. 23. 23:33
 6/14 anonim ***** válasza:
90%

Akkor ezt kell elmondanod a volegenyednek.



Szerintem ha elmondod, hogy atgondoltad, es megbannad ha nem hivnad...stb akkor nem fog ellenkezni, de talan a sajta parombol indulok mi, hiszen nem ismerem tiedet.

Talan meg akarta hagyni a lehetoseget, hogy ne erezd amiatt magad rosszul ha nem akarod meghivni.

Persze csak talalgatok, mert nem hallottam a beszelgeteseteket...


3-as

2013. márc. 23. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
79%

* sajat

** indulok ki

2013. márc. 23. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Mert talán jobban át látja a dolgokat mint te. Őszinte leszek,-ha az a nő aki megszült fontosabbnak tartotta az alkoholt nálad és a testvéreidnél,nem éppen az anyaság mintapéldánya,tőle akár megdögölhettetek volna mert a pia fontosabb volt neki.Persze természetes vágy,hogy szeretetre vágyunk,egységre,normális családmodellre,házaspár és örömanya,később nagymama -csak,hogy vannak emberek akik nem méltóak ezekre a szerepekre és ha egyszer ránk tiportak,meg fogják tenni újra....Hidd el tapasztalat,bár remélem nálatok másképp alakul.
2013. márc. 24. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Ezt nem döntheti el senki, csak az, akinek az anyjáról van szó. Az ő anyja, ez az ő döntése kell, hogy legyen, ne uralkodjunk már a másikon, hogy eldöntsük, mi lesz neki a jó, és mi fog neki jobban fájni! Én nem hívtam meg az apámat az esküvőmre, de a vőlegényem nem szólt ebbe bele, ez az én döntésem volt.
2013. márc. 24. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Még ehhez annyi, hogy azért nem hívtam meg többek között, mert ő is alkoholista. Csak ő az agresszív fajtából. Plusz kiskoromban elhagyott, nem nevelt, nem is nagyon látogatott vagy támogatott valaha is. Alig kaptam életemben valami jót tőle. De megbocsátottam, nem arról van szó, csak nem akartam kitenni az esküvőmet annak a veszélynek, hogy apám leissza magát a sárga földig és cirkuszt csap anyám felé, mivel nem épp jó a viszonyuk, és nem akartam, hogy szégyent hozzon a fejünkre és tönkretegye a gyönyörű esküvőmet, ezt nem kockáztathattam. Nem is tud róla, hogy már van családom. sajnos így kellett döntenem, hogy megóvjam az életemet a botrányoktól, amit ő okoz a környezetében. Szóval, mérlegelni kell.
2013. márc. 24. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!