Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Össze mernétek házasodni egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Össze mernétek házasodni egy olyan emberrel akinek a foglalkozása életveszélyes? Nem félnétek attól, hogy egyszer nem jön majd haza?

Figyelt kérdés

2,5 éve vagyunk együtt, tök jó minden, nagyon szeretjük egymást, viszont ő bevetési kommandósként dolgozik, ez egy elég veszélyes meló, ráadásul szinte nincs is fix munkaideje, azaz van, de ha nagy a baj, akkor hívják és ott kell lennie azonnal, így a kikapcsolódás is nehéz, a nyaralást is be kell jelenteni már januárban stb.

Mindemellett mikor dolgozik szétaggódom az agyam hogy vajon hazajön-e vagy sem és ha haza is jön, milyen állapotban..


Felvetődött a házasság téma (ő 30 éves én 24 vagyok) én elmondtam neki az aggályaimat, de azt mondta hogy elég sok veszélyes meló van még is az alkalmazottak boldog házasságban élnek,meg hogy ő elmehet ugye nyugdíjba már 40akárhány évesen, szóval nem nagypapa koráig fogja csinálni.


Értem én, de bennem van a para. Mi van ha mondjuk akkor történik baj, mikor már terhes vagyok vagy esetleg babánk van?


Szerintetek? Kértem azt is, hogy váltson munkát, ne munkakört, tőlem aztán maradhat rendőr is, csak ne ilyen veszélyesen csinálná.. De hajthatatlan:(


2013. ápr. 10. 23:48
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
75%

Igen, valamennyire veszélyes, de ha ez az élete, akkor el kell fogadnod.

A gond inkább abban van, hogy kiszámíthatatlan az élete. Tudom miről beszélek, mert személyesen érintett vagyok benne. Nagyon-nagyon nehéz úgy élni az életet, hogy gyakorlatilag soha nem tervezhetsz, mert mindig, minden körülmények között első a hivatás, hiszen erre tesznek esküt.

Ha gyermeketek lesz, még bonyolultabbá és nehezebbé válnak a dolgok.

2013. ápr. 11. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
79%

A sógorom évekig dolgozott hasonló veszélyes munkakörben, de amikor összeházasodtak a testvéremmel, akkor otthagyta, éppen emiatt. Elment az eredeti szakmájába dolgozni (kömüves) és balesetben meghalt más hanyagsága miatt (nem rendesen rögzitett munkaállvány), a testvérem meg itt maradt három gyerekkel egyedül.


Szóval OLYAN munkakör nincs, ahol nem lehetne váratlan baleset.


De nálatok két lehetöség van: VAGY elfogadod öt a munkájával együtt, VAGY különmentek. Azt követelni, hogy hagyja ott atz, amit csinál, nem jogos.

2013. ápr. 11. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
87%

Azért annyira nem veszélyes. Megsérülhet, ez benne van a pakliban (ahogy máshol is), de annyira be vannak öltöztetve, hogy kicsi az esélye, hogy létfontosságú szerve sérülhetne. Fedezik egymást, fel vannak készülve váratlan helyzetekre.

Másrészt, a legtöbben már attól megijednek, hogy meglátnak egy csapat fekete ruhás fegyveres fickót, nem állnak le lövöldözni, vagy ilyenek. Ne a filmekből indulj ki.


A másik problémád, a nyaralás. Nagyon sokan amúgy is már januárban lefoglalják az időpontot, mert úgy olcsóbb. Vagy pl a bíróságon a törvénykezési szünetekben kell kivenniük a szabi nagy részét. Szóval azért ezzel együtt lehet élni. Ez olyan dolog, amit vagy elfogadsz, vagy nem. Ezt el kell döntened most, aztán ahhoz tartani magad, mert nem lehet úgy élni, hogy minden évben panaszkodsz, hogy már megint fél évre előre el kell dönteni a nyaralást.

2013. ápr. 11. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim válasza:
81%

Az én férjem is a TEK műveletnél dolgozik, de én egyáltalán nem aggódom, ez a legbiztosabb munkák egyike. Sokkal jobban félteném, ha mondjuk az építőiparban dolgozna, rozoga állványokon.

Mondjuk én is rendőr vagyok, korábban dolgoztam bevetési területen is, de mióta kisgyerekünk van, nyugisabbra váltottam. Szóval én máshogy -belülről- látom.


Azt mondjuk nem értem, honnan veszitek, hogy hamar elmehet nyugdíjba, hiszen ezt a jogszabályt tavaly eltörölték, már senki (rendőr, kommandós, katona, senki) nem mehet el korábban nyugdíjba! Illetve csak 5 évvel, mint a mindenkori nyugdíjkorhatár, az meg nem egy nagy könnyebbség.

Ezt hogyhogy nem tudjátok?!

2013. ápr. 11. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
A korai halál nem az ember foglalkozásán múlik. Edesapam 42 évesen 6 év hosszú kínlódás után halt meg. Nem volt veszélyes munkaköre. Ha szereted menj hozzá. Egy irodistát is elüthet a busz 30 évesen.
2013. ápr. 11. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Simán. Nem érdekelne, hogy most kommandós, tuzolto, rendor stb.


Mindenhol torténhet baleset, haláleset. Sok ilyet hallani, hogy a zebrán gázolják el a járókeloket.

2013. ápr. 11. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

16-os vagyok


A férjemnek nincs veszélyes foglalkozása. "Csak árukiszállító." Az sem jobb a tobbi munkahelynél. Hajnali egytol hatalmas autóban ul és vezet, pakol. Heti 6 napot. Vele is torténhet bármikor bármi az utakon, de nem kell az ordogot a falra festeni. Van egy kislányunk és most várjuk a második babánkat. Bízni kell az életben!

2013. ápr. 11. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
87%
A kommandosokat tenyleg nagyon jol kikepzik.ha o ezt szereti csinalni,nem tarthatod vissza.szerintem vagj bele,ha ugy erzed,itt az ideje.sok boldogsagot!:)
2013. jún. 2. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 józsibarát ***** válasza:
0%
Ha van jó magas összegű életbiztosítása.
2013. jún. 4. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 józsibarát ***** válasza:
58%

Na jól van, még nem teljesen hülyült meg a világ... Ezt azért mondom, mert az előző válaszomat jól lepontoztátok, ami nulladik közelítésben jogos is. De azért arról is árulkodik, hogy a pénzkezelésnek, biztosításoknak, befektetésnek nincs kultúrája Magyarországon. A pénzintézetek, biztosítók oldalán sem!


Na de miért beszélek életbiztosításról? Egy életbiztosítással nem lehet pótolni az elvesztett társat. Ez igaz. Viszont ha jól megválasztott a biztosítás, legalább az anyagi biztonság megmaradhat. Ezt pár éve még nem mertem volna leírni, nem régóta vannak olyan kockázati életbiztosítások, amik nem kifizethetetlenül magas havi díjért halálesetnél százmilliós nagyságrendben fizetnek, ami ugye olyan tőke már, hogy a kamataiból is meg lehet élni gyakorlatilag akármeddig.

2013. jún. 5. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!